Każdego maja programowanie na MUBI

Poniedziałek 26 kwietnia 2021 r

W maju platforma prezentuje również najnowsze dzieło chilijskiego reżysera Jose Luisa Torresa Levy, Śmierć nadejdzie i twoje oczy będą ją mieć, Czuły, intymny i kruchy portret miłości i choroby w długotrwałym związku homoseksualnym, grany przez Umbaro Nogueira (Wonder Woman) i Julietę Figueroa. To też będzie widoczne Atlantyda, Postapokaliptyczny dramat, który łączy nieoczekiwanie słodką historię miłosną z kwaśnym poczuciem humoru, wygrał Festiwal Filmowy w Wenecji i został oficjalnie nominowany do Oscara dla Ukrainy.

MUBI nadal demonstruje siłę widzenia kobiet w kinie: z ręki feministki Lizzie Borden, Urodzony w płomieniach Premiera ma charakter ekskluzywny i opowiada historię buntu science fiction. Film fabularny z Francji prezentuje młoda reżyserka Isabelle Bagliay delikatnyDorosłość nie jest emocjonalna, podzielona na segmenty; I Szeregowa Denise Claire z bez strachu, nie umiera s czekolada. Do pionierskiego i feministycznego kina Márty Mészáros dodano trzy nowe odrestaurowane dzieła: obojeI Pamiętnik dla kochanków s Pamiętnik dla taty i mamy.

Fanom francuskiej Nowej Fali MUBI prezentuje najnowszy film Agnes Vardy, Farda z rodzajów, Autoportret, który wyznacza doskonały punkt końcowy w jego legendarnej karierze. Claude Chabrol w podwójnym programie poświęconym jednej z jego najbardziej niesamowitych osobowości, francuskiemu przedstawicielowi Jeanowi Lavardinowi.

MUBI celebruje również twórczość ukraińskiego filmowca Siergieja Loznicy, prezentującą jego najnowsze i być może największe osiągnięcia realistyczne, Pogrzeb państwowy, I trzy prace, które opowiadają ważne momenty w historii ZSRR: procesy stalinowskie Proces sądowy; Nieudany zamach stanu w 1991 r. Przeciwko Gorbaczowowi i Jelcynowi wydarzenie; Oblężenie Stalingradu oblężenie.

David Cronenberg, jeden z założycieli gatunku horror body, występuje w podwójnej akcji, z Szkoda lunchu, Zwycięzca New York Film Critics Circle Awards, najlepszy scenariusz i Cosmopolis, Był nominowany do Złotej Palmy w Cannes, w którym zagrał Robert Pattinson w jednej ze swoich najlepszych ról.

Może również obejmować programowanie Wiadomość z Paryża, Nowo odrestaurowane i mało znane arcydzieła polskiego autora Niemoralne opowieści. Film dokumentalny Boroçik z lat 70. nakręcony w latach 70. przy ogniskowej 16 mm to symfonia miejska inna niż wszystkie, zjadliwy komentarz do izolacji miejskiego życia w kapitalistycznym świecie.

W oczekiwaniu na premierę nowego filmu Christiana Petzolda, MUBI przedstawia wszechstronną retrospektywę twórczości autora, jednego z największych współczesnych reżyserów. Artysta, którego filmy są związane z niemieckim kinem i historią, Petzold tworzy bardzo zabawne i klimatyczne ruchy w klasycznym kinie, które opowiadają o naszej niespokojnej przeszłości i niespokojnej przyszłości. badać: JerychoI południe s Kraj, w którym się znajduję.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *