Keiko Fujimori odrzuca wszelkie powiązania z atakiem „Świetlistej Ścieżki”, do którego nawiązuje Pedro Castillo

Keiko Fujimori odrzuca wszelkie powiązania z atakiem „Świetlistej Ścieżki”, do którego nawiązuje Pedro Castillo

Madryt, 26 maja. (Europa Press) –

Peruwiańska kandydatka na prezydenta z ramienia Partii Mocy Ludowej, Keiko Fujimori, odrzuciła we wtorek jej powiązania z atakiem powiązanym z grupą terrorystyczną „Świetlisty Szlak”, w wyniku którego zginęło 16 osób w zalesionym regionie w Peru. ”„ Przez jego rywala w drugiej turze wyborów prezydenckich kandydat Peru Liber Pedro Castillo.

Podczas swojej kampanii wyborczej w mieście Nueva Cajamarca, w peruwiańskim regionie San Martin, prawicowy kandydat ubolewał, że Castillo wygłosił „serię sprzecznych komentarzy” na temat morderstwa, które miało miejsce w Barat w mieście San Miguel del. Ene, w prowincji Junín, położonej w dolinie rzek Apurímac, Ene i Mantaro (VRAEM).

Skrytykował Fujimoriego, „wydaje się, że nie ma on historii i zasugerował, że Fujimori jest powiązany z tymi wydarzeniami”, dodając, że „Fujimori pokonał terroryzm”.

Kandydatka Fuerza Popular stwierdziła również, że uważa, że ​​Castillo jest tym, który „powinien spojrzeć na siebie w lustrze”, ponieważ, jak dodał, „on i jego zespół to ci, o których mówi się, że są bliscy i kojarzeni z terroryzmem”.

„Ten, kto ma członków w Ruchu Amnestii i Praw Podstawowych (przypadkowo), ten, kto ma członków Kongresu zajmujących się operacjami związanymi z Jasną Drogą, więc proszę, szanujcie trochę więcej” – twierdził, podały peruwiańskie media. Administracja’.

W związku z tym Keiko Fujimori odniosła się do wcześniejszych komentarzy Castillo na temat wydarzenia w VRAEM, o których skarżący wskazał, że podobne wydarzenia miały miejsce w momentach napięcia politycznego, jak procesy wyborcze w latach 2011 i 2016.

„Co wydarzyło się w 2011 i 2016 roku, co wydarzyło się w Banco de la Nación z (Alejandro) Toledo, z Ollantą Humalą – byłymi prezydentami Peru – i dlaczego dzieje się to w kontekście politycznym? Tutaj wszystko jest jasne”. Lewy filtr.

Podobnie zapytał: „Dlaczego tak się stało?” , Aby podkreślić „właśnie dlatego, że Pan (Fernando) Rospigliosi – członek zespołu artystycznego Fuerza Popular – po dyskusji technicznej powiedział, że takie a takie, bliskie tym wszystkim osobowości, będą współpracować z nami (z Peru Libre) i następnego dnia te rzeczy się pojawią ”.

„Ludzie nie są głupi, wiedzą, w jakich scenariuszach te rzeczy się pojawiają” – powiedział Pedro Castillo w interwencji, którą jego przeciwnik uznał w nadchodzących wyborach jako „wskazówkę” w powiązaniu ataków z siłą ludową.

Z drugiej strony Rada Dyrektorów Kongresu Peruwiańskiego ogłosiła we wtorek potępienie wydarzeń w VRAEM i wezwała do „poważnego śledztwa” w celu wyjaśnienia, co się stało i ukarania odpowiedzialnych „siłą, bez jakiegokolwiek dochodzenia. zastosowanie polityczne “według” El Comercio “”.

Podkreślił również, że rząd musi zagwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom Republiki Środkowo-Wschodniej Afryki dotkniętej „terroryzmem narkotykowym” i zapobiegać tym „wydarzeniom terrorystycznym”.

„Domagamy się, aby mieszkańcy VRAEM zostali przyjęci w celu ochrony przed eskalacją przemocy na ich ziemiach, która pozbawia ich środków do życia i zagraża ich przywódcom” – dodała Rada Dyrektorów Kongresu.

Jak dotąd władze odpowiedzialne za prowadzone śledztwo zidentyfikowały 14 z 16 ofiar ataku. Czterech nieletnich, dwa ciała nie zostały jeszcze zidentyfikowane. Atak miał miejsce w miejscowości San Miguel del Eni, w zalesionym regionie Peru, około 250 km na wschód od Limy.

Napastnicy zaatakowali dwa bary w regionie Cocipamba, a milicjanci zagrozili zwolennikom skrajnej prawicy Keiko Fujimori przed drugą turą wyborów prezydenckich w Peru, zaplanowaną na 6 czerwca.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *