Keiko Fujimori odrzuca wszelkie powiązania z atakiem „Świetlistej Ścieżki”, do którego nawiązuje Pedro Castillo

Keiko Fujimori odrzuca wszelkie powiązania z atakiem „Świetlistej Ścieżki”, do którego nawiązuje Pedro Castillo

Madryt, 26 maja. (Europa Press) –

Peruwiańska kandydatka na prezydenta z ramienia Partii Mocy Ludowej, Keiko Fujimori, odrzuciła we wtorek jej powiązania z atakiem powiązanym z grupą terrorystyczną „Świetlisty Szlak”, w wyniku którego zginęło 16 osób w zalesionym regionie w Peru. ”„ Przez jego rywala w drugiej turze wyborów prezydenckich kandydat Peru Liber Pedro Castillo.

Podczas swojej kampanii wyborczej w mieście Nueva Cajamarca, w peruwiańskim regionie San Martin, prawicowy kandydat ubolewał, że Castillo wygłosił „serię sprzecznych komentarzy” na temat morderstwa, które miało miejsce w Barat w mieście San Miguel del. Ene, w prowincji Junín, położonej w dolinie rzek Apurímac, Ene i Mantaro (VRAEM).

Skrytykował Fujimoriego, „wydaje się, że nie ma on historii i zasugerował, że Fujimori jest powiązany z tymi wydarzeniami”, dodając, że „Fujimori pokonał terroryzm”.

Kandydatka Fuerza Popular stwierdziła również, że uważa, że ​​Castillo jest tym, który „powinien spojrzeć na siebie w lustrze”, ponieważ, jak dodał, „on i jego zespół to ci, o których mówi się, że są bliscy i kojarzeni z terroryzmem”.

„Ten, kto ma członków w Ruchu Amnestii i Praw Podstawowych (przypadkowo), ten, kto ma członków Kongresu zajmujących się operacjami związanymi z Jasną Drogą, więc proszę, szanujcie trochę więcej” – twierdził, podały peruwiańskie media. Administracja’.

W związku z tym Keiko Fujimori odniosła się do wcześniejszych komentarzy Castillo na temat wydarzenia w VRAEM, o których skarżący wskazał, że podobne wydarzenia miały miejsce w momentach napięcia politycznego, jak procesy wyborcze w latach 2011 i 2016.

„Co wydarzyło się w 2011 i 2016 roku, co wydarzyło się w Banco de la Nación z (Alejandro) Toledo, z Ollantą Humalą – byłymi prezydentami Peru – i dlaczego dzieje się to w kontekście politycznym? Tutaj wszystko jest jasne”. Lewy filtr.

Podobnie zapytał: „Dlaczego tak się stało?” , Aby podkreślić „właśnie dlatego, że Pan (Fernando) Rospigliosi – członek zespołu artystycznego Fuerza Popular – po dyskusji technicznej powiedział, że takie a takie, bliskie tym wszystkim osobowości, będą współpracować z nami (z Peru Libre) i następnego dnia te rzeczy się pojawią ”.

„Ludzie nie są głupi, wiedzą, w jakich scenariuszach te rzeczy się pojawiają” – powiedział Pedro Castillo w interwencji, którą jego przeciwnik uznał w nadchodzących wyborach jako „wskazówkę” w powiązaniu ataków z siłą ludową.

Z drugiej strony Rada Dyrektorów Kongresu Peruwiańskiego ogłosiła we wtorek potępienie wydarzeń w VRAEM i wezwała do „poważnego śledztwa” w celu wyjaśnienia, co się stało i ukarania odpowiedzialnych „siłą, bez jakiegokolwiek dochodzenia. zastosowanie polityczne „według” El Comercio „”.

Podkreślił również, że rząd musi zagwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom Republiki Środkowo-Wschodniej Afryki dotkniętej „terroryzmem narkotykowym” i zapobiegać tym „wydarzeniom terrorystycznym”.

„Domagamy się, aby mieszkańcy VRAEM zostali przyjęci w celu ochrony przed eskalacją przemocy na ich ziemiach, która pozbawia ich środków do życia i zagraża ich przywódcom” – dodała Rada Dyrektorów Kongresu.

Jak dotąd władze odpowiedzialne za prowadzone śledztwo zidentyfikowały 14 z 16 ofiar ataku. Czterech nieletnich, dwa ciała nie zostały jeszcze zidentyfikowane. Atak miał miejsce w miejscowości San Miguel del Eni, w zalesionym regionie Peru, około 250 km na wschód od Limy.

Napastnicy zaatakowali dwa bary w regionie Cocipamba, a milicjanci zagrozili zwolennikom skrajnej prawicy Keiko Fujimori przed drugą turą wyborów prezydenckich w Peru, zaplanowaną na 6 czerwca.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *