Keiko Fujimori potępia rzekome „systematyczne oszustwa” w peruwiańskich wyborach

Keiko Fujimori potępia rzekome „systematyczne oszustwa” w peruwiańskich wyborach

(EFE). Kandydatka na prezydenta Keiko Fujimori potępiła rzekome „oszustwo systemowe” w wyborach prezydenckich w Peru, wskazując na szereg rzekomych nieprawidłowości, które przypisuje partii „Peru Libre” swojego rywala Pedro Castillo.

Fujimori potwierdził na konferencji prasowej, że zaobserwował szereg nieprawidłowości w procesie wyborczym, które odbyły się w niedzielę, które „niepokoją” ich i „ważne jest, aby je pokazać”, oprócz proszenia obywateli o zgłaszanie przypadków, o których wiedzą. Z.

Kandydat otrzymał 49,7% głosów, w porównaniu do 50,2% dla Castillo, gdy Narodowe Biuro Operacji Wyborczych (ONPE) naliczyło 94,4% minut.

Kandydat otrzymał 49,7% głosów wobec 50,2% na Castillo, kiedy Narodowy Urząd Operacji Wyborczych (ONPE) odpowiadał za 94,4% minut.

Wśród nieprawidłowości zauważonych przez kandydata Fuerza Popular, zakwestionowanie w protokole, w którym uzyskała więcej głosów niż przeciwnik, rozmowy szkoleniowe z Peru Libre, w których proszą swoich przedstawicieli o wcześniejsze przybycie w celu uzyskania głosów lub skargi. przeciwko przedstawicielowi tej strony, który oszukańczo oflagował 87 kart identyfikacyjnych.

„Istnieje wyraźny zamiar bojkotu popularnej woli” – powiedział Fujimori i zażądał, aby skargi dotyczące innych podobnych przypadków były udostępniane w sieciach pod hashtagiem #FraudeEnMesa.

„Nie chodzi o to, że martwimy się o naszą kandydaturę, ale o obronę przyszłości naszego kraju” – powiedział.

Pierwszy kandydat na wiceprezydenta nominowany przez Fujimori, Luis Gallarita, oświadczył na konferencji prasowej, że cała rodzina, zwolennik Castillo, pojawiła się jako członkowie lokalu wyborczego w lokalu wyborczym w Puno.

Ponadto zauważył, że mają ponad 1200 zakwestionowanych minut, z których Fujimori prowadzi głosowanie. „Spierali się z nami w sposób dosadny, bo gdyby nie sprzeciwili się głosowaniu, byłoby inaczej” – dodał były kongresman Gallarita.

Fujimori powiedział, że według liczby głosów obecna różnica 0,5% w stosunku do Castillo „sprawia, że ​​jesteśmy optymistami”. „Wiemy, że trzeba liczyć protokoły, które pochodzą od obywateli z zagranicy i jesteśmy przekonani, że głosy będą równe” – dodał.

„Widzę ataki z obu stron, ale nie ma oszustwa. W każdym kraju fałszerstwa wyborcze może regulować tylko władza wykonawcza, a tutaj rząd zarządza nimi we właściwy sposób i lojalny wobec demokracji”.

Na kilka dni przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi doradca wyborczy UNDP, Luis Martinez Petanzos, powiedział Efe, że „nic lub nikt nie naruszył wiarygodności” Biura Operacji Narodowych. ONPE) lub Krajowej Komisji Arbitrażowej Wyborczej (JNE), która jest najwyższym organem wyborczym w kraju.

„Widzę ataki z obu stron, ale nie ma oszustwa. Oszustwa wyborcze w każdym kraju może regulować tylko władza wykonawcza, a tutaj rząd prowadzi je wiernie i uczciwie na rzecz demokracji” – powiedział kanclerz.

Zamiast tego Martinez Betanzos odniósł się do pewnych informacji „nieodpowiedzialnie” rozpowszechnianych przez media lub za pośrednictwem sieci społecznościowych z atakiem zarówno na JNE, jak i ONPE, z rzekomym zamiarem podważenia ich wiarygodności.

JNE na Twitterze opublikował w poniedziałek dokument misji obserwacyjnej UNIORE Stanów Zjednoczonych Ameryki dla Organizacji Wyborczych (UNIORE), w którym „uznaje, że proces wyborczy przeprowadzony 6 czerwca został prawidłowo i pomyślnie zorganizowany zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi standardami ”.

________________________

Współpraca z naszą firmą:

Zespół 14 Śródziemno Jest zaangażowany w prowadzenie poważnego dziennikarstwa, które odzwierciedla prawdziwe głębie Kuby. Dziękujemy za przyłączenie się do nas na tej długiej drodze. Zapraszamy do dalszego wsparcia, ale tym razem Zostań członkiem naszego magazynu. Razem możemy dalej zmieniać prasę na Kubie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *