Ken Follett powraca do thrillera i ostrzega, że ​​świat jest bardziej niebezpiecznym miejscem; W swojej nowej powieści mówi o broni jądrowej | książki | zabawa

Brytyjski pisarz Ken Follett uważa, że ​​świat stał się bardziej niebezpiecznym miejscem niż od jego narodzin.

EFE

brytyjski pisarz Kena Folletta rozważ to Świat stał się bardziej niebezpiecznym miejscem niż był od swoich narodzin i znów żyjemy w cieniu broni jądrowej, Uważa, że ​​jest coraz bardziej prawdopodobne, że prędzej czy później zostaną wykorzystane.

Pytanie, które walijski autor ostrzega w swojej nowej powieści: Jedna z najbardziej udanych książek na świecie, który w czwartek wygłosił wirtualną konferencję prasową z mediami hiszpańskojęzycznymi, aby zaprezentować swoją najnowszą książkę, Początek (Początek), wydanej przez Plaza & Janés.

Najbardziej znana powieść Folletta (Cardiff, 1949), która sprzedała się w ponad 178 milionach egzemplarzy w 36 książkach na całym świecie, wrócił do „Kryminał”, ten rodzaj ma swoje korzenie w historii globalnego kryzysu, który rozwija się dzisiaj, grożąc doprowadzeniem do trzeciej wojny światowej.

To wojna, która oznacza koniec ludzkości, powiedział Ken Follett: „Jest mało prawdopodobne, aby ludzkość przeżyła wojnę nuklearną”Potwierdzony.

„Nigdy” Kena Folletta.

Czytelnik nie będzie wiedział, czy ta globalna wojna, która zagraża planecie, rozegra się do ostatniej strony w książce, która przenosi się z Sahary do korytarzy władzy w wielkich stolicach świata.

Follett połączył jak Ta powieść jest inspirowana wydarzeniami, które miały miejsce ponad sto lat temu i zostały odkryte podczas analizy początku I wojny światowej.W rzeczywistości żaden z zaangażowanych przywódców nie chciał prowadzić wojny w Europie, ale każdy z nich podjął szereg decyzji, które doprowadziły do ​​katastrofy.

„Czy to może się powtórzyć? Pomijając to, że to przypadek, bo prezydent nie ma racji rozumu, czy racjonalne istoty mogą doprowadzić nas do trzeciej wojny światowej?”Pisarz kwestionowany jako punkt wyjścia do powieści, wspomina Follett na konferencji prasowej.

A więc przeanalizuj jak „Naiwne decyzje mogą prowadzić do przerażających wniosków”.Autor, zauważając, że w „pięknych chwilach” lat 80. i 90. XX wieku, kiedy produkcja broni jądrowej spadła, wierzono, że mogą one zniknąć, wyjaśnił autor. „Ale niebezpieczeństwo powróciło i teraz żyjemy w jego cieniu”.Powiedział.

A jeśli dodamy do tego zmiany klimatyczne lub strach przed „wyniszczeniem wirusa”, widzimy, jak żyjemy z „wieloma zagrożeniami” w „środowisku strachu”. Dla niego pandemia oznaczała przede wszystkim „wzmożone poczucie, że świat jest w niebezpieczeństwie”.

Jest wiele niebezpieczeństw, które martwią Kena Folletta, ale przede wszystkim, jak powiedział, martwią jego „beztroska postawa” ludzi przed nimi.

Jest zatem rozczarowany szczytem klimatycznym w Glasgow, na którym mówi, że ich interesy przeważają w krótkiej perspektywie: „Kiedy ludzie się obudzą i zdadzą sobie sprawę, że muszą ponosić ofiary?”-Poprosiłeś o to.

Podczas badań nad swoją książką Follett spotkał się z politykami, ambasadorami i wojskiem, aby dowiedzieć się o procesie podejmowania decyzji na międzynarodowych etapach, w których rozgrywa się powieść.

Niektóre scenariusze (Sahara, Chiny, Korea Północna lub Stany Zjednoczone) nie obejmowały Europy: „Europa może stać się największą potęgą gospodarczą świata, ale nie militarną”, wyjaśnił Walijczyk, który powiedział, że brak armii oznacza, że ​​nie ma on żadnej roli w stwarzanym przez niego kryzysie.

„Może to nas uchroni przed niebezpieczeństwem.”Zaufaj autorowi.

Ken Follett również wyraził swoje zdziwienie faktem, że są ludzie głosujący „stracić wolność”myślisz, że wydarzyło się w Turcji lub w Polsce.

Autor badał wzrost nazizmu w Niemczech w latach 20. i 30. XX wieku i powiedział, że „jest zdumiony”, widząc ludzi głosujących na przywódców. „To jest coraz bliżej wybuchu”.

Pisarz zgadza się, że rzeczywistość jest dziwniejsza niż fikcja: „Fikcja musi mieć sens i logikę, bo gdyby tak nie było, czytelnik by w to nie uwierzył. Z drugiej strony w prawdziwym życiu mogą się zdarzyć najbardziej nielogiczne rzeczy”. (I)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *