Kiedy moi dziadkowie przybyli do Argentyny: odkryj to w trzech krokach

Na każdym spotkaniu rodzinnym często słyszymy historie naszych pradziadków, pradziadków, a nawet pradziadków, którzy Przybyli z krajów europejskich w poszukiwaniu lepszej przyszłości w kraju. Jednak upływ czasu zaciera bieg wydarzeń, które wówczas miały miejsce, przez co w niektórych przypadkach bardzo trudno jest ustalić dokładną datę przybycia naszych przodków.

z Utworzono narzędzie online przez Centrum Studiów Migracyjnych w Ameryce Łacińskiej (kompletny) Wystarczy z nim Walidacja nazwiska, imienia i kodu Captcha Aby uzyskać dostęp do daty przybycia każdego z imigrantów, którzy: Przybył do Argentyny między 1800 a 1960. Ponadto będzie można się dowiedzieć na jakimkolwiek statku s dowolny port Nasza rodzina przybyła z wybrzeży.

Z kolei badacz Pozwala dowiedzieć się, jaki wykonywali zawód lub zawód i dokąd wyjechali w Europie. Jednym z najważniejszych zadań organizacji jest możliwość poznania pełnej historii każdej rodziny, która przybyła na nasze ziemie.

CEMLA: Historia i praca wykonana

ten SimlaI Założona przez ks. Luigiego Faveiro 28 grudnia 1985 r.poprzedzony Pierwsza konferencja na temat imigracji i tożsamościprzeprowadzonego w sierpniu tego roku, z publikacją pierwszego numeru Studia imigrantów z Ameryki Łacińskiejpierwsze czasopismo naukowe zajmujące się wyłącznie problematyką imigracji na subkontynencie indyjskim.

Wśród swoich pierwszych zadań, przed którymi stanął Zachowanie i mikrofilmowanie dokumentalnych źródeł imigracji w Argentynie, a w szczególności włoska imigracja w Argentynie, Chile, Urugwaju i Organizowanie konferencji i konferencji z udziałem specjalistów Z różnych dyscyplin w Argentynie i Ameryce Łacińskiej.

To też jest ważne Centrum Dokumentacji Specjalistycznej Migracji Krajowej i Zagranicznej Argentyna, która ma na celu prowadzenie rejestrów wjazdu do kraju dla każdego ze swoich portów, takich jak Pierwsza specjalistyczna biblioteka poświęcona wyłącznie migracjom w kraju. Obecnie oferuje ponad cztery tysiące tomów wśród książek i wydawnictw seryjnych.

Kiedy i na jakim statku przybyli Twoi przodkowie: Jak wyszukiwać w trzech krokach

  1. Wejdź do oficjalnej wyszukiwarki Cemla: www.cemla.com/buscador/
  2. W narzędziu internetowym konieczne jest wpisanie nazwiska i imienia krewnych, którzy przybyli do kraju w latach 1800-1960.
  3. Sprawdź, czy kod Captcha jest poprawny.

Możesz dowiedzieć się, kiedy Twoi przodkowie przybyli do kraju na: www.cemla.com/buscador/

Wielka migracja europejska: podstawa ewolucji Argentyny

W latach 1860-1930 do Argentyny przybyło około sześciu milionów Europejczyków. Połowa z nich osiedliła się na stałe w kraju. Ponieważ wielu imigrantów przybyło w tamtych latach, niektórzy historycy używają tego wyrażenia „Wielka migracja” Odnieść się do tego etapu i odróżnić go od innych ruchów migracyjnych. zdecydowana większość Przybyli z Włoch i Hiszpanii.Ale oni też przyszli Polacy, Rosjanie, Francuzi, Niemcy i Szwedzimiędzy innymi.

To jest niesamowite Przybycie dużej liczby imigrantów Stało się to w czasie, gdy Argentyna organizowała się jako kraj, Po uchwaleniu Konstytucji Narodowej z 1853 r.. ten Duża część imigrantów osiedliła się w miastach o dużej gęstości zaludnienia: Buenos Aires, Cordobie i RosarioWynika to z możliwości pracy w portach i warsztatach przemysłowych udostępnianych przez te tereny.

Europejscy imigranci, którzy przybyli do Argentyny na przełomie XIX i XX wieku.

Z drugiej strony Sektor wybrał wybrzeże ze względu na stabilność, ponieważ zaczęły działać ważne ośrodki pracy w rolnictwie. W przeciwieństwie do tego stworzyli Kolonie różnych grup etnicznych: Żydzi, Szwajcarzy, Francuzi, Hiszpanie i Włosi. Dało to początek tak zwanej Pampa Gringa.

Ta fala migracji oznacza Wzrost gospodarczy Argentyny dzięki zwiększonej produkcji. W ten sposób, zwłaszcza przy eksporcie zboża, do 1865 import przewyższył eksport o 4 miliony pesos złota Natomiast całkowity handel zagraniczny niewiele przekroczył 56 mln.

Imigracja była Niezbędna podstawa wzrostu populacji Argentynyktóry jest jednym z czynników przyczyniających się do wyjaśnienia Procesy zmian społecznych, struktura demograficzna, rozmieszczenie przestrzenne jej ludności oraz proces urbanizacji. Ustanowił także architekturę i tradycje kulinarne oraz wpłynął na kulturę, pomagając Rozwijaj edukację, sztukę i rzemiosło.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.