Kierownictwo parlamentu składa w Nikaragui przysięgę na nową kadencję

Kierownictwo parlamentu składa w Nikaragui przysięgę na nową kadencję

Managua, 9 stycznia (Prensa Latina) Zgromadzenie Narodowe (parlament) Nikaragui złożyło dziś w Radzie Dyrektorów przysięgę na nową kadencję (2024–2026) i potwierdziło mianowanie przedstawiciela Gustavo Porrasa na prezydenta tej gałęzi stanu.

Podczas oficjalnej sesji inauguracyjnej XL Legislatury doceniono wkład Porrasa w proces budowy godnej Nikaragui.

W swoim przemówieniu przed sesją plenarną potwierdził zaangażowanie ustawodawców w dalsze prace nad przyjęciem ustaw i dekretów gwarantujących stabilność i pewność rodzin w Nikaragui.

„Dziękujemy za nałożenie na nas odpowiedzialności za kontynuację pracy, którą wykonujemy razem, zjednoczeni, pracując dla rewolucji, dla narodu, tej rady dyrektorów, która pracowała nad osiągnięciem tego konsensusu na wszystkich swoich stanowiskach” – wyraził.

Porras podkreślił, że muszą dołożyć wszelkich starań, aby dzięki temu konsensusowi w sprawie wyników mogli kontynuować drogę państwa rewolucyjnego, jednocześnie skupiając się na dobrobycie i rozwoju narodu.

Sandinistyczny Front Wyzwolenia Narodowego to instytucja polityczna, która do dziś dojrzewa na oczach obywateli i jest jedną z głównych, najsolidniejszych i najpotężniejszych instytucji politycznych, jakie nasz kraj znał do tej pory w całej swojej republikańskiej historii, powiedział aktor Walmaru Gutierreza.

Parlamentarzysta sandinistyczny dodał, że Sandinistyczny Front Wyzwolenia Narodowego przedstawił społeczeństwu propozycję, która uważa prowadzoną przez niego politykę sojuszy i pojednania za podstawowy warunek zapewnienia pokoju między Nikaraguańczykami i otwarcia szerokiego procesu dialogu i porozumienia.

To tutaj FSLN rekrutowała wartościowe kobiety i mężczyzn, którzy przyczynili się do realizacji polityki skupionej na eliminacji ubóstwa i skrajnego ubóstwa i choć niekoniecznie byli sandinistami, mieli niezbędne warunki, aby stać się przyzwoitym i honorowym prawodawcą. Podkreślił Gutierrez.

Jak wiadomo, udział kobiet w wyborach do Zarządu jest znaczący, gdyż cztery z siedmiu stanowisk są reprezentowane przez kobiety, co potwierdza obecne zaangażowanie państwa na rzecz równości płci.

jha/ybv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *