Kilka eksplozji w Kijowie z powodu rosyjskich ataków dronów

Według biura prezydenta Ukrainy Kijów zarejestrował dziś kilka eksplozji w wyniku ataków dronów kamikaze przez Rosję.

„Wybuchy w Kijowie. Stolica została zaatakowana przez drony kamikaze” – powiedział na swoim koncie w Telegramie Andriej Jermak, szef biura prezydenta Ukrainy. Burmistrz Kijowa Witalij Klicz zameldował w telegramie o co najmniej dwóch wybuchach w rejonie szewczenkowskim, centrum stolicy.

Potwierdził również, że był to atak drona, zauważając, że w jego wyniku wybuchł pożar w budynku niemieszkalnym. Ponadto wiele budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych, mówi Klitsch.

Na miejscu pracują już strażacy, oprócz służb medycznych i ratowniczych, kierowane przez niego biuro burmistrza stara się zbierać informacje o potencjalne ofiary.

Yermak podkreślił, że Rosja wierzy, że drony Kamikaze z improwizowanymi urządzeniami wybuchowymi „pomogą im w cierpieniu” na polu bitwy. „Potrzebujemy więcej obrona przeciwlotnicza I potrzebujemy ich JAK NAJSZYBCIEJ! „

„Nie mamy czasu na powolne działania. (Potrzebujemy) więcej broni do obrony nieba i zniszczenia wroga” – podkreślił.

W minionym tygodniu, a zwłaszcza 10 i 11 października, wojska rosyjskie masowo zaatakowały różne regiony Ukrainy. W tym bombardowaniu Rosja użyła różnego rodzaju pocisków kamikaze i dronów.

Zaatakowano także Kijów, ponieważ w rejonie szewczenkowskim były dwie ofiary. Według Efe w wyniku bombardowania zginęło sześć osób.

Ukraińcy biorą wczoraj udział w konkursie dla ukraińskich sił zbrojnych, Gwardii Narodowej i innych sił bezpieczeństwa na stacji metra w Kijowie, która służyła jako schron przeciwbombowy.Siergiej DołzenkoEFE

Zielone światło UE dla szkolenia wojskowego i pieniędzy na zakup broni

Ministrowie spraw zagranicznych UE planują dziś dać zielone światło Zadanie przeszkolenia 15 000 żołnierzy ukraińskich Na ziemiach wspólnoty i uzgodnić nową wypłatę 500 milionów euro na finansowanie Więcej broni wysłano do Kijowa w wojnie z Rosją.

Jak podaje Efe, powołując się na źródła wspólnotowe, Unia Europejska zamierza rozpocząć szkolenie ukraińskich żołnierzy od połowy listopada w ramach misji zaplanowanej wstępnie na najbliższe dwa lata.

Do czasu rozpoczęcia misji zostaną dopracowane szczegóły, takie jak planowanie wojskowe czy to, które kraje UE będą szkolić ukraińskich żołnierzy, co już zaproponowała Hiszpania.

Logistyczny aparat procesu byłby „skomplikowany”, jak wskazuje inne źródło wspólnotowe, ponieważ między innymi musiałby zostać ustanowiony punkt centralny. Wyjazd i wjazd na granicy Ukrainy z Polską Za jego pośrednictwem żołnierze ukraińscy mogli przejść do formacji, a później wrócić na front. Misja będzie podobna do tej, którą realizują już takie kraje jak Stany Zjednoczone, Polska, Niemcy czy Holandia.

Ministrowie UE na spotkaniu w Luksemburgu również zgodzą się na nową wymianę 500 milionów euro Finansowanie dostaw broni na Ukrainę w ramach Europejskiego Funduszu Wspierania Pokoju. Dzięki tej nowej wymianie, szóstej od czasu, gdy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę 24 lutego, dwadzieścia siedem osób już się zgodziło. 3 miliardy euro do końca.

Ministrowie będą również rozmawiać o stosunkach UE z Chinami, zaledwie dzień po rozpoczęciu XX Zjazdu Partii Komunistycznej, na którym ma zostać ponownie wybrany prezydent Xi Jinping, co oznacza bezprecedensową trzecią, pięcioletnią kadencję wśród jego poprzedników.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.