Kilka wielkich kłamstw historii

Historia jest często źle rozumiana lub zmieniana w czasie, Strategie polityczne, propaganda, a nawet kultura popularna są wyświetlane w treściach rozrywkowych, takich jak filmy. Chociaż nikt nie może założyć, że ma ostateczną prawdę, istnieją zapisy, zeznania, a nawet badania, które mogą poprzeć twierdzenia, które obalają niektóre powszechne przekonania na temat pewnych faktów historycznych.

Niektóre z największych legend XX wieku

Jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń początku XX wieku jest tak zwana hiszpańska grypa. Przyjęło się uważać, że powodem nazywania go w ten sposób jest jego pojawienie się w tym kraju. Ale powód jest inny, faktem jest, że został tak nazwany, ponieważ był to kraj, który dostarczył najwięcej informacji i przejrzystości w sprawie choroby, podczas gdy inne kraje skupiły się na I wojnie światowej.

Partia nazistowska była pionierem w tworzeniu fałszywych wiadomości ze strategią polityczną. Wymyślili scenariusz, w którym Polska wymordowała nazistów, aby uzasadnić ich ekspansję w tym regionie. W rzeczywistości użyte zwłoki były zamaskowanymi obywatelami polskimi Nazistowskie mundury do zamiany ról agresora i ofiary.

Uwierz w to Bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki były konieczne Zakończenie II wojny światowej jest powszechne. Analiza stanu wojny pokazuje, że Japonia była wówczas tak słaba i destrukcyjna, że ​​jej kapitulacja i kapitulacja Osi była nieuchronna, nawet bez bombardowań atomowych.

Najlepiej tłumaczy się to ofertą, chęcią przetestowania nowej broni po wielu próbach oraz przesłaniem do Związku Radzieckiego, aby posunął się naprzód jako możliwy pierwszy etap zimnej wojny. A po tym wzrosło przekonanie, że trzeba poświęcić życie, aby ocalić więcej.

Kłamie o niektórych sławnych ludziach

Jeśli chodzi o kłamstwo o postaciach historycznych, Jednym z najbardziej znanych jest wzrost Napoleona. Wbrew powszechnemu przekonaniu, badania nad jego ciałem pokazują, że Napoleon miał około 1,70 metra wzrostu, co było przeciętnym wzrostem w XIX wieku. Nie był on wyjątkowo niski, jak to przedstawia kultura popularna.

Innym przekonaniem, które można obalić, jest: Ucho Van Gogha. W rzeczywistości słynny malarz nie odciął całkowicie ucha, a jedynie użył ostrza do oddzielenia małżowiny usznej.. Najwyraźniej miał pewne problemy psychiczne, ale nie żył bez ucha przez resztę swoich dni.

Znasz już niektóre z największych kłamstw w historii. Jakie inne legendy historyczne znasz? Jeśli uznałeś ten artykuł za interesujący, podziel się nim ze znajomymi i znajomymi.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.