Kim jest Samuel Cardenas, meksykański dyrektor sportowy mistrzowskiej drużyny w Polsce?

Kim jest Samuel Cardenas, meksykański dyrektor sportowy mistrzowskiej drużyny w Polsce?
Meksykanin Samuel Cardenas został nowym dyrektorem sportowym Rakowa w Polsce. [X/Rakow1921]

Meksykański Samuela Cardenas Został mianowany nowym dyrektorem sportowym zespołu Raków Częstochowaaktualnego mistrza Ekstraklasy, wiadomość, którą ogłoszono na klubowych portalach społecznościowych, dodaje pewności siebie 28-latkowi, który ma przed sobą wielką karierę w Europie.

Meksyk Nastąpił wzrost eksportu zawodników na Stary Kontynent, a także transferu części techników, jednak rzadko można spotkać menadżera zaangażowanego w drużynę poza granicami kraju.

We wtorek 5 grudnia ogłoszono, że Meksykanin Samuel Cardenas obejmie stanowisko dyrektora sportowego polskiej drużyny Rakowa Częstochowa, bardzo ważne ze względu na jego młody wiek, choć nie tylko on je piastował, gdyż ma 7 lat. Lata doświadczenia.

„Wybraliśmy dyrektora z międzynarodowym doświadczeniem. Po szczegółowej analizie rynku, wielu rozmowach i konsultacjach zdecydowaliśmy, że warto było wybrać Samuela, bo to utalentowana osoba, posiadająca jakość, której klub potrzebuje.” Piotr ObedzińskiLider zespołu.

Ma 28 lat, ale piastował różne stanowiska w pięciu europejskich klubach. [X/Rakow1921]

Samuel Cardenas był zadowolony z szansy, jaką dał mu klub, zwłaszcza na tak ważnym stanowisku, biorąc pod uwagę, że jest obecnym mistrzem ligi w Polska W ostatnich latach wykazuje znaczny wzrost.

„Jestem szczęśliwy, że jestem częścią Ralo i doceniam możliwość dołączenia do tego klubu. Mocno wierzę w jego siłę i chociaż w ostatnich latach poczyniono ogromne postępy, nadal jest dużo miejsca na rozwój ” Meksykanin powiedział podczas swojej prezentacji: „To jeden z powodów, dla których zdecydowałem się dołączyć”.

Samuel Cardenas tak 28 latMimo to grał wcześniej w pięciu klubach, wszystkie w europejskiej piłce nożnej, w najważniejszych ligach, takich jak angielska Premier League i niemiecka Bundesliga.

Od 21. roku życia związany z profesjonalną piłką nożną, dlatego już to ma Wpisz licencję Jako trener, który mu to dał Europejski Związek Piłki Nożnej. Warto zauważyć, że ma podwójne obywatelstwo, a także posiada obywatelstwo niemieckie.

Jego kariera rozpoczęła się w Southampton Z Anglii, gdzie w latach 2016-2017 odpowiadał za rekrutację, a później tam przeniósł się Schalke 04 w Niemczech od 2017 do 2018. Czas spędzony w niemieckiej piłce nożnej pozwolił mu pracować w Stuttgarter Kicker, drużynie niższej ligi, którą zarządzał przez trzy lata, od 2017 do 2020, a także został mianowany dyrektorem ds. młodzieży. Harcerze.

Do Rakowa Częstochowa przybywa Samuel Cardenas, aktualny mistrz polskiej ligi. [X/Rakow1921]

W latach 2018-2019 odpowiadał za rekrutację w firmie Honfeed Z Węgier, aby w 2020 roku objąć stanowisko Rekrutatora Oszalała Z Belgii, gdzie w 2021 roku awansuje na stanowisko dyrektora skautingu, na którym pozostał do końca listopada ubiegłego roku.

Rakov Częstochowa to aktualni mistrzowie polskiej Premier League, choć aktualnie zajmują czwarte miejsce z 29 punktami, tracąc osiem punktów do lidera Śląska Wrocław.

W sezonie 2020-21 po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w międzynarodowych zawodach, obecnie plasowanych na Liga EuropejskaWciąż bowiem walczą o utrzymanie trzeciego miejsca w grupie, co pozwoli im przetrwać w rozgrywkach kontynentalnych, mimo że będzie to liga konferencyjna.

Jednym z głównych wyzwań stojących przed polską reprezentacją jest utrzymanie się w mistrzostwach Europy, próba podniesienia swojego poziomu, a nawet możliwość zagrania po raz pierwszy w Lidze Mistrzów, gdyż nie udało im się awansować z fazy kwalifikacyjnej.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *