FORMULARZ NASTĘPNY 2022 Jest tuż za rogiem i odbędzie się we Frankfurcie za niecałe dwa tygodnie, w dniach 15-18 listopada. Agenci branżowi są podekscytowani zwrotem 100% wystawy pod względem frekwencji, która ma osiągnąć wyniki 2019, po przyjęciu ponad 17 800 zwiedzających w edycji 2021. Czekam na więcej informacji o wystawcach, nowościach, konferencjach z najnowszymi aktualizacjami w branży, dzisiaj chcemy się skoncentrować Pięć zwycięskich startupów Formnext 2022 Wyzwanie startowe. Innowatorami są Spherecube (Włochy), Rivelin Robotics (Wielka Brytania), Alpha Powders (Polska), Photonics (Holandia) i Lattice Medical (Francja). Ten ostatni zdobył również nagrodę AM Ventures Impact Award.
Formnext Start-up Challenge wspiera obiecujące startupy, oferując zwycięzcom konkursu bezpłatny udział w wystawie z własną platformą i kompletnym pakietem marketingowym. Dzięki tej inicjatywie wiele startupów w ostatnich latach mogło znaleźć się na mapie i nawiązać kontakty z dużymi inwestorami, uznanymi firmami, prasą i innymi zainteresowanymi stronami. Ponadto zwycięzcy mają również możliwość zapoznania się wystawców z wystawą podczas wydarzenia prezentacyjnego Pitchnext, które odbędzie się w tym roku 15 listopada 2022 r. o godzinie 14:00 w strefie AM4U Hali 11.0, D72.
Zwycięzcy Formnext Start-Up Challenge 2022
Jak już wyjaśniono w najnowszej wersji Formnext, Zrównoważony rozwój Odgrywa coraz ważniejszą rolę w sektorze wytwarzania przyrostowego i nie tylko. To nie przypadek, że zwycięskie firmy podzielają zaangażowanie w ochronę środowiska. Ponadto w oficjalnym komunikacie prasowym Formnext stwierdza się: „Innowacje tych startupów zostały wybrane zarówno ze względu na wysoki poziom kreatywności wykazany w rozwoju produktu, jak i wykonalność modeli biznesowych”. Przyjrzyjmy się jednak bliżej zwycięskim startupom w edycji 2022.
Sfera Kostka (stoisko 12.0-B81A)
Włoski startup oferuje technologię druku 3D zdolną do produkcji części z materiałów kompozytowych całkowicie automatycznie, bez ograniczeń inżynieryjnych, bez użycia form i z mniejszym wpływem na środowisko. Opatentowany system SphereCube to termiczna obróbka laserowa: poprzez interakcję źródeł laserowych z surowcami zaangażowanymi w proces, system ten jest w stanie wytwarzać części kompozytowe z ciągłym wzmocnieniem z włókien i matrycą termoplastyczną. Według firmy, tym, co wyróżnia jej technologię na tle konkurencji, jest system utwardzania za pomocą źródła ciepła, zaprojektowany w celu poprawy zwilżania i wiązania wzmocnienia włókien i matrycy, a także między różnymi warstwami drukowanymi w 3D.
Kredyty obrazkowe: SphereCube
Rivelin Robotics (stoisko 12.0-B41)
Brytyjski startup zaprezentuje swoje niestandardowe rozwiązanie na Formnext 2022 przetwarzanie końcowe Zautomatyzowana, szybka i niezawodna produkcja części i komponentów metalowych AM. Aby pokonać koszty związane z obróbką końcową (ponad 30% jednostkowego kosztu części), Rivelin opracował roboty NetShape, które zajmują się usuwaniem i zakańczaniem materiału. Boty są sterowane przez oprogramowanie sterujące NetShape. Rezultatem jest zautomatyzowane rozwiązanie do usuwania i wykańczania podłoża, które zmniejsza koszt złej jakości o 90% oraz zmniejsza ryzyko dla ludzi i zmienność. Robert Bosch, dyrektor generalny Rivelin Robotics, skomentował wyróżnienie: „To ekscytujące i zachęcające, że praca zespołu Rivelin Robotics jest w ten sposób doceniana. Niestrudzenie pracowaliśmy nad opracowaniem i udowodnieniem naszego rozwiązania do automatycznego przetwarzania końcowego części metalowe.Jesteśmy teraz w stanie to zrobić i nie możemy się doczekać, aby pokazać odwiedzającym Formnext postęp, jaki poczyniliśmy i rozwiązania, które możemy zaoferować dla zastosowań w zakresie obróbki metali AM.”
Kredyty obrazkowe: Rivelin Robotics
Proszki Alpha (stoisko 12.0-B81G)
Ta polska firma opracowała i opatentowała technologię modyfikacji proszków polimerowych na zamówienie. Jego rozwiązanie SpheroNANO pozwala na optymalizację kulistości i okrągłości szerokiej gamy materiałów polimerowych, w tym proszków poprzemysłowych. Im wyższa kulistość i okrągłość proszku polimerowego, tym lepsze właściwości płynięcia materiału, co ma kluczowe znaczenie dla drukowanie 3d Wysoka jakość. Firma obecnie koncentruje się na opracowaniu kompaktowego urządzenia dla laboratoriów badawczo-rozwojowych pracujących nad nowymi proszkami dla SLS. „W Alpha Powders mamy misję zrewolucjonizowania branży druku proszkowego poprzez oferowanie skalowalnych technologii, które obniżają koszty istniejących materiałów dla konsumenta i umożliwiają szybki rozwój nowych funkcjonalnych i zrównoważonych produktów” – dodał Dominic Zdebal, współzałożyciel i Dyrektor ds. Przeglądu Korporacyjnego.
Kredyty obrazkowe: AlphaPowders
Fotosynteza (stoisko 12.0-B81H)
Fotosynteza zapewnia szybkie i opłacalne rozwiązanie do mikrodruku 3D, które różni się od zwykłych mikrodrukarek 3D, które są zwykle wytwarzane przy użyciu tradycyjnych metod, takich jak litografia dwufotonowa (TPL), litografia (SLA) i optyczna litografia w skali szarości (OGL). Zamiast tego technologia opatentowana przez holenderską firmę wykorzystuje system fotowoltaiczny, żywice oparte na polimeryzacji pojedynczych fotonów oraz algorytmy komputerowe do sterowania wydrukiem. Wszystko to pozwala przezwyciężyć ograniczenia tradycyjnych metod w zakresie szybkości, swobody projektowania, kosztów czy dokładności. Mikrodrukarka 3D umożliwia szybkie i dokładne drukowanie (50mm3/h) w trybie wysokiej rozdzielczości (mniej niż 1 mikron). Celem Photosynthetic jest tworzenie ultraszybkich, opłacalnych maszyn do masowej produkcji i/lub precyzyjnego prototypowania systemów, z ostatecznym celem nauczenia się tworzenia innych technologii z ich rozwiązaniami i wprowadzania ich na rynek.
Kredyty obrazkowe: Fotosynteza
Latisse Medical (stoisko 12.0-B81B)
Lattice Medical to francuski start-up, który we współpracy z CHU w Lille-France opracował m.in Technologia 3D Opatentowana technologia, która umożliwia drukowanie implantów piersi przy użyciu wchłanialnego biopolimeru, który może zregenerować tkankę piersi w ciągu trzech do sześciu miesięcy. Bioterapia Mat
Sascha F. Wenzler, wiceprezes Formnext, skomentował Formnext Start-Up Challenge 2022: „Każdego roku start-upy w branży dodatków przenoszą innowacje technologiczne i stosowane na wyższy poziom i nadal podziwiają rosnącą jakość swoich projektów i modele biznesowe.Po raz kolejny firmy te wykazały potencjał Ogromny potencjał tej branży, podkreślając, że sektor ten wprowadza ważne zmiany, które będą miały wpływ na naszą branżę, naszą medycynę i inne obszary naszego życia w przyszłości.
Co myślisz o zwycięskim starcie Formnext 2022 Wyzwanie startowe? Zostaw swoje komentarze w naszych sieciach społecznościowych: FacebookA ŚwiergotA youtube s RSS Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera FORMULARZ NASTĘPNY 2022 Aby otrzymywać wszystkie wiadomości o wydarzeniach bezpośrednio w skrzynce odbiorczej.
Kredyty fotograficzne na okładce: Mesago Messe Frankfurt GmbH
„Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia.”