Klęska partii europejskiej – sfera publiczna

Teraz mówią, że trzecia potęga gospodarcza strefy euro jest znowu kolebką faszyzmu w swojej wersji XXI wieku, nie spodziewaliśmy się, że nadejdzie, mówią teraz. Więc co Matteo Salviniego, Lider włoskiej skrajnie prawicowej ligi, był już wiceprezydentem i ministrem spraw wewnętrznych na procesie W procesie „czystej reklamy” Porwać ponad 150 migrantów na łodzi należącej do katalońskiej organizacji pozarządowej proaktywne odblokowywanie broni, który nie pozwolił mu zejść na ląd na włoskich wybrzeżach, dodając swoją ksenofobią – swoją nienawiścią do faszyzmu – więcej cierpienia cierpienia tych istot ludzkich. to nie było Jedyny front sądowy Salviniego-Ale hej, on wrócił.

Ale nie widzieliśmy nadchodzącej epidemii Silvio Berlusconi Już od dziesięciu lat rządził Włochami z przerwami, pomimo szalejącej korupcji i chociaż kilka lat temu rozważano odpisanie, wrócił na ring z chwalić imperializm Prezydent Rosji Władimir Putin. I nie widzieliśmy neofaszyzmu we Włoszech, kolebce dwudziestowiecznego faszyzmu, pomimo faktu, że włoscy mężczyźni i kobiety mieli 65 rządów w ciągu 74 lat, demokratyczna prawica nie istnieje, a lewica wije się i samobójstwo. Cóż, nie widzieliśmy jej.

„Nie tylko chciałem być na imprezach, chciałem mieć siłę, by je rozwalić”. Tej brzydkiej niedzielnej nocy też zacytuję Paolo Sorrentino, Albo lepiej, dla jego idealistycznej postaci Jeb Gambardella (Tony Cervelo), protagonista wielkie piękno (2013), esencjonalny film włoskiego kina i, wybaczcie mi, z kina, kropka. Widziałem dokładny cytat w ostatnich dniach z Mateusz Renzi z Berlusconiego, z Dziecko Grillo, … Ze wszystkimi, którzy przyczynili się do niestabilności politycznej we Włoszech, więc lista może być długa i obawiam się, że nikt nie zostanie pominięty.

W tę niedzielę prom nabiera innego wymiaru, ponieważ Lider skrajnej prawicy Fratelli d’Italia, Giorgia Meloni, Spraw, aby EDP nie powiodło sięta społeczność wysoko wykwalifikowanych przywódców politycznych, jak mówią, ale niezdolnych do uniezależnienia się od Stany Zjednoczone tata Pomimo wielu zalet związku. I och, nie widzieliśmy powrotu faszyzmu do Włoch, więc jak to możliwe?

Jest to możliwe, ponieważ Faszyzm rodzi się przede wszystkim wtedy, gdy polityka zaniedbuje swoje obowiązki, a antypolityka atakuje wszystkoWkładanie palca w ranę sprzeczności tchórzliwego systemu ze zwykłym systemem, jego zmienność i jego rotację… w ranie tych, którzy płacą cenę kryzysów oraz licznych i następujących po sobie kryzysów. Powstaje, gdy pamięć historyczna – a we Włoszech mają nad nami przewagę, wyobraźcie sobie, jak absurdalna jest Hiszpania – jest traktowana jako komplement, a nie codzienne zaangażowanie w najprostszą demokrację, kulturę, edukację i sprawiedliwość. Pojawiają się, gdy naruszenia praw człowieka są znormalizowane bez wyraźnych potępień i z wstydliwymi sprzecznościami i interesami, na przykład, przymknąć oko Polska Ponieważ Ukraina lub w Maroko Ponieważ imigranci lub w Emiraty Arabskie Ponieważ gaz.

Wszystko, co piszę w tej chwili niepewności, zostało powiedziane tutaj, na stronach ogólny I inne (zawsze rzadkie) środki, przy niezliczonych okazjach. Potem nadszedł czas, aby cieszyć się imprezą Nieudany Z Meloni jako głównym gościem, cnotliwa dekadencja, którą Sorrentino dobrze pokazuje, i zauważ, jak zaczynamy normalizować, że Włochami rządzi skrajna prawica, tak samo jak biały faszyzm. nic nowego.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.