Klienci Pentagonu przemierzają fabryki Europy Wschodniej

Klienci Pentagonu przemierzają fabryki Europy Wschodniej

W Polsce, w pobliżu granicy z Ukrainą – poza pasem startowym na polskim lotnisku wózki widłowe aktywnie rozładowują samolot transportowy Sił Powietrznych C-17 wraz ze znacznie mniejszym, śmigłowym samolotem cywilnym, ciągnąc palety zielonych skrzynek wypełnionych amunicją z każdego na pobliski parking asfaltowy wypełniony ich dziesiątkami.

Niektórzy nosili broń produkcji amerykańskiej, podczas gdy inni mieli różne rodzaje amunicji produkcji wschodnioeuropejskiej, wszystkie reprezentujące najważniejsze priorytety Ukrainy w zakresie pomocy wojskowej, która wkrótce zostanie załadowana do floty traktorów i przyczep czekających na pobyt w pobliżu.

Ukraiński żołnierz strzelający z broni przeciwpancernej NLAW podczas ćwiczeń w operacji Połączone Siły w obwodzie donieckim. AP Photo / Vadim Ghirda, plik.

Pentagon dostaje dużo amerykańskiej broni, którą wysyła do Kijowa na Ukrainie własne arsenały, Ale opiera się na amerykańskich wykonawcach obronnych, którzy badają fabryki amunicji w Europie Wschodniej pod kątem nowo produkowanej broni zaprojektowanej przez byłego przeciwnika Ameryki, Związek Radziecki, aby spełnić obietnice prezydenta. Joe Biden Zwiększenie pomocy wojskowej dla Ukrainy.

Ukraina nadal używa wielu powszechnych broni armii rosyjskiej, takich jak Kałasznikow nowoczesny.

I podczas gdy apele Ukrainy o bardziej zaawansowaną broń, taką jak Pociski przeciwpancerne Javelin i rakiety przeciwlotnicze Stingerktóry przyciągnął szerokie zainteresowanie, siły zbrojne kraju pilnie potrzebują szerokiej gamy amunicji, w tym dziesiątek milionów strzałów dla czasów sowieckich, broni, która nie jest nowoczesna, ale podstawa ukraińskiej armii.

Pentagon nazywa te rodzaje broni rakietami, pociskami artyleryjskimi, pistoletami maszynowymi i karabinami szturmowymi”.Niestandardowa amunicja”, ponieważ amunicja jest niezgodna z amunicją używaną przez Stany Zjednoczone i wiele krajów sojuszniczych, która jest powszechnie znana jako standardowa amunicja do broni NATO.

Od ataków z 11 września Pentagon pozyskiwał duże ilości tej broni za pośrednictwem różnych amerykańskich firm zbrojeniowych, aby dostarczać armie klientów W Afganistanie, Iraku, Syrii i innych krajach nadal polegają na broni zaprojektowanej przez Sowietów.

Jedną z tych firm jest Ultra Defense Corp. w Tampa na Florydzie, która zatrudnia około 60 pracowników i zbudowała dynamiczną firmę działającą z fabrykami w Rumunia, Bośnia, Serbia, Słowacja, Czechy i Bułgaria.

Te kraje posuwają się naprzód 90% amunicji Według Matthew Heringa, właściciela firmy, niestandardowe produkty zakupione przez Pentagon, chociaż jego firma dostarcza tylko ułamek wszystkich zamówień Pentagonu.

Herring, który kupił firmę w 2011 roku, kiedy była to trzyosobowa firma dostarczająca rosyjskie śmigłowce siłom afgańskim, jest teraz w Polsce, aby spotkać się z ukraińskimi urzędnikami, aby zobaczyć, co jego firma może zrobić, aby dostarczyć im amunicję z bloku wschodniego. .

„Miesiąc temu, kiedy Kijów był okrążany, było to:

„Czego potrzebujemy w ciągu najbliższych 48 godzin?”, powiedział Hering.

„Ale teraz Ukraińcy przygotowują się do długiej bitwy, która polega na tym, jak zdobędziemy wystarczająco dużo, by utrzymać nas w tej walce?” „

„Więc jest to szersze spojrzenie na to, czego teraz potrzebują”.

Program Pentagonu dotyczący amunicji niestandardowej powstał jako bezpośrednia odpowiedź na przeprowadzone przez niego śledztwo New York Times W 2008 roku kto ujawnił Nielegalna sprzedaż broni Wyprodukowano w Chinach dla US Army w Afganistanie, co stało się tematem filmu z 2016 roku”psy wojny”.

Według Haringa, po tym skandalu Pentagon zlecił dużym firmom obronnym dostarczanie niestandardowej amunicji do Afganistanu, a następnie pozwolił mniejszym firmom, takim jak on, licytować te same rodzaje usług.

To, czy niektóre kraje europejskie nadal produkujące sowiecką amunicję sprzedają swoje produkty Ukrainie, jest decyzją polityczną, która może zależeć po części od tego, czy cenią sobie dobre stosunki z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

Przedstawiciel Jason Crowe, D-Colorado, były strażnik wojskowy, który służy w Komitecie Służb Zbrojnych i Wywiadu, powiedział w wywiadzie w zeszłym tygodniu, że na Ukrainie jest dużo niestandardowej amunicji ” Sprzeda się bardzo szybko„Z powodu obecnego tempa walk z Rosją.

Armia ukraińska będzie musiała przenieść się do Broń standardowa Powiedział, że z NATO w przyszłości, aby w większym stopniu wykorzystać ogromne zapasy amunicji Zachodu znajdujące się w bunkrach w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Ten ruch jest już w toku, po części, a Pentagon zapewnia haubica 155 mm Pięć batalionów zasługuje na pilne potrzeby Ukrainy w zakresie tak zwanych pożarów dalekiego zasięgu, które są podobne pod względem zdolności do zaprojektowanych przez Sowietów dział kal. 152 mm, których Ukraina używała przeciwko Rosji.

Tak więc, podczas gdy firmy takie jak Ultra Defense Corp będą nadal kupować jak najwięcej pocisków artyleryjskich kal. 152 mm

Podobnie jak w przypadku broni artyleryjskiej odziedziczonej po Ukrainie, Pentagon jest taki sam ciężko się ruszać 184 000 pocisków z zapasów w Europie do haubic 155 mm, które zostały pobrane z zapasów Armii i Korpusu Piechoty Morskiej w Stanach Zjednoczonych i wysłane do Kijowa.

Na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu John Kirby, sekretarz prasowy Pentagonu, powiedział, że niestandardowa amunicja pozostaje ważną częścią dostaw broni przez Stany Zjednoczone na Ukrainę.

„To jest tutaj siła napędowa ukraińskich sił zbrojnych” – powiedział Kirby o dostawach amunicji dostarczanych do Kijowa.

„Nie mówimy dużo o amunicji do broni ręcznej. Rozumiem, że to nie trafia na pierwsze strony gazet, ale w każdej rozmowie, którą prowadzimy z Ukraińcami, mówią o tym, jak to jest ważne”.

Powiedział, że od czasu inwazji Stany Zjednoczone skoordynowały i dostarczyły Ukrainie ponad 50 milionów sztuk amunicji do broni ręcznej, głównie sowieckiej konstrukcji.

Kirby powiedział, że Stany Zjednoczone nadal „rozmawiają z sojusznikami i partnerami na temat zapasów niestandardowej amunicji”, starając się przenieść więcej amunicji na Ukrainę.

„Ma naprawdę duży wpływ na pole bitwy” – powiedział o artylerii zaprojektowanej przez ZSRR.

„Używają tej amunicji dosłownie każdego dnia, aby bronić swojego kraju”.

John Ismay zgłosił się z nieujawnionej lokalizacji w Polsce w pobliżu granicy z Ukrainą, a Eric Schmidt z Waszyngtonu.

2022 The New York Times Company

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *