Kobiety na Twojej stronie, na pewno mamy

Kilka dni temu szefie Globalne Forum Kobietorganizacja, do której należę, wezwała swoich członków do rezydencji ambasadora Australii w Madrycie, abyśmy mogli spotkać się bezpośrednio i bezpośrednio Grupa ambasadorów w naszym kraju. Co za grupa! Świetne i pożywne. Z wyjątkiem Australii są to Stany Zjednoczone, Węgry, Cypr, Chorwacja, Kanada, RPA, Polska, Gwatemala i Monako.

Miałem przyjemność ich słuchać, czuć je, a przede wszystkim czuć Praca, którą my, kobiety, musimy nadal wykonywać. Powiedzieli mi – oryginału nie zdradzę – że na zebraniach ambasadorów zbierali się po jednej stronie po drugiej, jak na nieświeżych piątkowych kolacjach, lamentując oczywiście nad drogą, którą trzeba jeszcze przebyć. poziomy społeczeństwa.

Chociaż pamiętam te czasy, kiedy W Hiszpanii było co najwyżej czterech wielkich zagranicznych aktorów I w przenośni prażony do 25 prądów.

Ilekroć pytam o zrównoważony rozwój, nalegam, aby wyjść poza oczywiste, aby wyśrodkować ujęcie w wartościach ESGgdzie E oznacza środowisko (Środowisko), S do Social i G do Corporate Governance. W tym szerokim znaczeniu tego pojęcia i słowa napisane jest różnorodność i równość płci s i z g.

Z jednej strony nadal jest to konieczne Największy i najlepszy podkład kobiecy Do odpowiednich stanowisk w spółkach, zarówno w komitetach zarządzających, jak i radach dyrektorów. Z drugiej strony dlatego, że perspektywa płci jest społeczna i powinna być, przy użyciu precyzyjnego obiektywu.

Przy okazji, kocham Kleszcze # okulary Wielosektorowe Stowarzyszenie Kobiet Dyrektorów i Przedsiębiorców używa go, gdy znajduje wizerunek godny kobiecej obecności. Chciałbym o tym pamiętać, aby wpłynąć na pozytywyPodobnie jak w przypadku ambasadorek, za kilka dni z informacjami pełnymi kobiet, nie wiem, czy są silne, ale sprawują swoje uprawnienia na różnych i różnorodnych polach, od mody po kino, poprzez badania naukowe i politykę.

Od samego końca należy zauważyć, że prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron wybrał Elizabeth Born jako pierwszą kobietę na stanowisko prezesa XXI wieku. I precyzuję, bo już u Mitterranda była to Edith Cresson, w 1992 roku, choć miała dopiero 11 miesięcy.

Wciąż jestem we Francji, ale z hiszpańskim akcentem potwierdzam to kochanie na festiwalu filmowym w Cannes Rossi de Palma jest pierwszą Hiszpanką prowadzącą konkurs Caméra D’OrJest to nagroda dla najlepszego filmu, który po raz pierwszy pojawił się w dowolnej sekcji festiwalu. To nie pierwszy raz, kiedy przewodniczy temu kobieta.

W rzeczywistości było to 17 razy od momentu powstania w 1978 roku, ale… och, hiszpańska duma! Prawdą jest, że artystka – nie mówię, że jest aktorką, bo jest czymś znacznie więcej – Prawie utrzymuje romans z Cannes. I nie mniej, że sam festiwal zawiera zwykle wiele kobiecych dialektów, do których Rossi przyczyniła się przez wiele lat, nie tylko jako gość czy gwiazda w nominowanych filmach, ale nawet jako juror.

Szkoda, że ​​Rossi pojechał do Francji 17 maja, a nie 1 czerwca. Bo gdyby zrobił to z Iberią, mógłby się dobrze bawić Nowy mundur firmyPo raz pierwszy w swojej historii została zaprojektowana przez katalońską innowatorkę Teresę Helbig, która według personelu stworzyła linię, która jest klasyczna, ale bardzo funkcjonalna.

To kamień milowy w historii firmy, ale także dla samego twórcy, który go wziął Jako jeden z twoich obowiązków A to samo w sobie może aspirować do tego, by załogi były częścią tego, co nazywa jej zespołem Helbiggangplemię, z którego pochodzą międzynarodowe aktorki, takie jak Halle Berry.

A mówiąc o międzynarodowym, chcę również zwrócić uwagę Kolejna kobieta zdobywczyni nagrody Fundacji Mapfre na rzecz innowacji społecznychNeide Sellin, dyrektor generalny Lysa, który zdobył nagrodę, otrzymał 40 000 euro na robota psa przewodnika dla osób z wadami wzroku lub problemami z poruszaniem się.

Nie zapomnij o Afgańczykach

Uderzył mnie jeden aspekt, na który zwróciła uwagę brazylijska zwycięzca wydarzenia: „Bądź wzorem dla innych kobiet i zachęcaj je do opracowywania produktów technologicznych, które zmieniają świat”.

To zdanie, które skojarzyłem z inną refleksją związaną z niektórymi komentarzami, o których ostatnio słyszałem miejsce kobiety I naturalny stan, którym czasami podążamy, tam, gdzie jesteśmy, i obraną drogą.

Wszystkim, którzy uważają, że przyszli do stołu zadowoleni z tego, co zostało osiągnięte (dużo, tak jest), dla tych, którzy uważają, że nasza pozycja jest organiczna i naturalna lub że osiągnięcie tych kamieni milowych jest naturalne, ponieważ jesteśmy już tam, gdzie powinniśmy. Wołam: Nie zapomnij o AfgańczykachSą rekrutowani w swojej zimowej rezydencji, czyli w domu, ubrani tak, jak powinni, czyli burką.

Proszę wszystkich, łącznie z mężczyznami, aby poszukali na chwilę Ci Ukraińcy, którzy golą głowy, żeby byli mniej Seksualny Rosyjscy żołnierze, którzy ich zgwałcili…dla wszystkich, dla wszystkich, mówię wam, że Ateneo de Madrid musiało zmierzyć się z procesem zbierania funduszy, z hashtag #womeninyoursiteaby znani malarze samolotów mogli zająć swoje miejsce w galerii obrazów w Ateneum.

Ze względu na 188 zdjęć znakomitych hiszpańskich postaci Tylko trzy suczki i jedna z nich niedawnopostać Clary Campoamor, która towarzyszy Carmen Laforet i Emilii Bardo Bazan.

Chodzi o to, by w najbliższych miesiącach zebrać fundusze (z darowiznami już od dziesięciu euro), aby obok nich pojawiły się m.in. Rosa Chanel, Elena Fortin, Carmen Martin Gait, Almudena Grandes czy Maria Zambrano. Ponieważ w rzeczywistości, nawet jeśli wydaje się to niesamowite, aby pamiętać, w zrównoważonym społeczeństwie Kobieta musi zająć jej miejsceTak proszę pani.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.