Koleje indyjskie zmierzają w kierunku pełnej elektryfikacji

Koleje indyjskie zmierzają w kierunku pełnej elektryfikacji

Według źródła, około 53 000 km linii kolejowych jest w pełni zelektryfikowanych z łącznej liczby 65 141 km, a pozostałe 12 000 km będzie gotowe do grudnia 2023 roku.

Według stanu na grudzień 2021 r. około 63 procent z ponad 13 000 pociągów pasażerskich znajdowało się na lokomotywach elektrycznych, a reszta na lokomotywach spalinowych, które będą dalej redukowane.

Indie już teraz znacznie wyprzedzają inne kraje o podobnych sieciach pod względem odsetka zelektryfikowanych torów, a celem jest stanie się największą zieloną koleją na świecie do 2030 roku.

Podobnie energia jest jedną z pozycji wydatków, które wykazują tendencję spadkową w budżecie indyjskich kolei, pomimo ogromnego wzrostu ruchu i spodziewanych większych oszczędności wraz z rozpowszechnianiem się energii elektrycznej.

Każdy 100-kilometrowy odcinek zelektryfikowanej drogi to oszczędność w rocznym zużyciu ponad czterech milionów litrów oleju napędowego, ponadto elektryfikacja umożliwia eksploatację nawet cięższych pociągów towarowych.

Trakcja elektryczna jest mniej zanieczyszczająca niż obecna sytuacja z silnikami Diesla, a zatem jest bardziej przyjazna dla środowiska na obszarze o wrażliwej florze i faunie, a także zmniejsza hałas i zanieczyszczenie powietrza oraz powoduje mniejsze zakłócenia siedlisk.

Według International Journal of Transportation Development and Integration, lokomotywy elektryczne są bardziej wydajne, generują 1,5 raza więcej przychodów i utrzymują koszty o 50 procent niższe.

Jeśli chodzi o wydatki długoterminowe, elektryfikacja kolei obniża koszty eksploatacji taboru o połowę, obniża o 15 procent koszty operacyjne infrastruktury, takie jak utrzymanie torów, dzięki lżejszym pociągom i zwiększa dostępność wagonów o trzy procent.

Wyższa prędkość, komfort, niezawodność i większa pojemność miejsc siedzących lokomotyw elektrycznych przyciągają do transportu kolejowego więcej towarów i pasażerów, aw Indiach prognozowane roczne oszczędności wyniosą 14,566 mld euro po pełnej elektryfikacji.

jcm / abm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.