Kolumbia: Kolejny przywódca społeczny zamordowany w południowo-zachodniej Kolumbii

Kolumbia: Kolejny przywódca społeczny zamordowany w południowo-zachodniej Kolumbii
2021-09-12 Tablica z napisem „Oni nas zabijają” na demonstracji przeciwko przybyciu prezydenta Kolumbii do Madrytu, na Puerta de Alcalá, 12 września 2021 r. w Madrycie (Hiszpania). Ta demonstracja jest protestem przeciwko przybyciu prezydenta Kolumbii do Hiszpanii na madryckie targi książki, które w tym roku goszczą Kolumbię. A jego przyjazd do stolicy wywołał niezadowolenie kilku grup z powodu kryzysu politycznego i społecznego, przez który przechodzi południowoamerykański kraj, w którym odnotowano dziesiątki zabitych i rannych. Polityka Isabel Infantes – Europa Press

Madryt 2 (prasa europejska)

Liderka społeczna Maria del Carmen Molina została zamordowana w ubiegły piątek, 31 grudnia, w kolumbijskiej prowincji Valle del Cauca, poinformował kolumbijski Instytut Studiów na rzecz Rozwoju i Pokoju (Indepaz).

Według Endebase, 171 przywódców społecznych zostało zamordowanych w 2021 r. i 1286 od czasu podpisania porozumienia pokojowego między rządem a bojownikami FARC.

Kilka uzbrojonych osób pojawiło się w domu Moliny i zakończyło jego życie kilkoma strzałami na oczach swoich krewnych i sąsiadów, Endebase ubolewa.

Molina miał 31 lat i był uznawany za wiodące sprawy społeczne. Była sekretarzem Rady Działań Społecznych dystryktu Buenos Aires w gminie San Pedro.

Według Endbaza w regionie kolumna Adán Izquierdo Mobile jest aktywna dla uciekinierów z FARC, a także bojowników ELN i innych lokalnych gangów. Obszar odpowiada 3. Dywizji Armii Kolumbijskiej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *