Kolumbia otwiera pierwszą rundę wydobycia węgla w 2022 r.

obraz odniesienia.

Zdjęcie: Agencja Bloomberg

Narodowa Agencja Górnictwa (ANM) rozpoczęła proces pierwszej rundy wydobycia węgla na ten rok, w ramach którego oczekuje się wyłonienia nowych punktów rozwojowych dla tego minerału, zwłaszcza w Cesarskim Kole.

W ramach wycieczki ANM zaprezentuje dwa strategiczne obszary wydobycia (AEM) węgla energetycznego w Cesar na ponad 9 000 hektarach, podzielone na bloki poszukiwawcze 19 i 20. Oznacza to spełnienie minimalnych wymagań związanych z ich prawnymi, finansowymi, technicznymi, Zdolność do odpowiedzialności środowiskowej i społecznej odpowiedzialności biznesu.”

Przeczytaj także: Kolumbia przedstawiła propozycję transformacji energetycznej, ale jeśli chodzi o gaz i węgiel?

„Rundą Węglową 2022 nadal udowadniamy, że ten minerał jest kluczem do świata. Ten produkt jest bardzo pożądany na całym świecie przez kraje takie jak Polska i Niemcy ze względu na kryzys w Europie. W ten sposób Kolumbia zajmuje wiodąca pozycja w dziedzinie energetyki nie tylko dla eksportu węgla, ale także dla węglowodorów, co potwierdza, że ​​jest to element naszej polityki przesyłu energii – powiedział minister górnictwa i energetyki Diego Mesa podczas inauguracji przerobu.

Ze swojej strony prezes ANM, Juan Miguel Duran, zauważył, że „strategiczne obszary wydobywcze zapewniają krajowi innowacyjny mechanizm zarządzania zasobami mineralnymi i konkurencyjności na międzynarodowym rynku wydobywczym. Po raz pierwszy elastyczny, przejrzysty i efektywny proces selekcji ma na celu wybór najlepszej dla kraju oferty poszukiwania i eksploatacji kopalin.” .

Węgiel jest obecnie głównym produktem eksportowym kolumbijskiego sektora wydobywczego, przy czym należy pamiętać, że linia wydobywcza i energetyczna jest głównym motorem międzynarodowej sprzedaży Kolumbii. Według danych ANM w 2020 roku Kolumbia zajęła piąte miejsce na świecie wśród największych eksporterów węgla i trzecie miejsce w kategorii koksu.

Przeczytaj także: Import i eksport: to handel Kolumbii z Rosją i Ukrainą

Wojna na Ukrainie Silnik węglowy

Ogólnie rzecz biorąc, ceny koszyka energetycznego (obejmującego takie rzeczy jak ropa, gaz i węgiel) znacznie wzrosły od początku wojny Rosji z Ukrainą, a nawet podwyżki trwały od dłuższego czasu.

Na przykład wysokie światowe ceny gazu ziemnego sprawiają, że niektórzy konsumenci (zwłaszcza w liniach przemysłowych) zastanawiają się nad znalezieniem nowych, szybszych i lepszych źródeł energii. Innymi słowy: witaj węgla, gdzie byłeś?

Dla Camilo Prieto, profesora Uniwersytetu Gaviriana w dziedzinie zmian klimatycznych i energii: „Bez tej energii [gas] Kraje będą musiały przejść na źródła kopalne, takie jak węgiel, co uniemożliwia osiągnięcie celów porozumienia klimatycznego z Glasgow. Konflikt na Ukrainie to nie tylko ludzka tragedia, ale i czynnik pogarszający globalny kryzys ekologiczny.”

Przeczytaj także: Wpływ wojny na klimat na Ukrainie

Zasoby węgla Kolumbii wynoszą ponad 16 miliardów ton i zajmują piąte miejsce w eksporcie na świecie, pośród napięć związanych z eksploatacją tego minerału na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Minerał ten odpowiada za 7% zapotrzebowania na energię w kraju, aw scenariuszach planów energetycznych do 2050 r. waha się od 5% do 7%.

Wyższe ceny gazu mogą też sprzyjać wzrostowi krajowego zużycia węgla w kraju. Niektórzy analitycy i głosy branży już zwracają uwagę, że w obliczu wzrostu cen gazu ziemnego (w 2021 roku, przed rosyjską inwazją), wielu odbiorców przemysłowych, a także elektrownie wracają do węgla, aby utrzymać swoje projekty przy życiu. w pasie.

💰📈💱. Czy słyszałeś o najnowszych wiadomościach? gospodarczy? Zapraszamy do obejrzenia ich w El Espectador.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.