Kolumbia popiera wniosek o potępienie ministra obrony – Prensy Latiny

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

W filmie zamieszczonym na Twitterze senator Luis Fernando Velasco z Partii Liberalnej powiedział, że minister, który nie wie, jak odróżnić grabieże od protestów obywateli, powinien zostać odrzucony.

Dodał, że minister, który nie zna różnicy między działaniami regulowanymi przez konstytucję a przepisami policyjnymi, które należy wspierać, a brutalnością policji, której należy zapobiegać i kiedy do niej dojdzie, podlega karze, ponieważ jest urzędnikiem pozbawionym zaufania. Kongresu i dlatego musi być monitorowany.

Senator Evan Cepeda z Polo Democrático potwierdził, że Kolumbia cierpi z powodu prawdziwej rzezi, sytuacji rażących i systematycznych naruszeń praw człowieka, dziesiątek zgonów, setek rannych i torturowanych kobiet, zgwałconych i zaginionych.

„W odpowiedzi na to minister obrony powiedział, że rząd podchodzi do mobilizacji społecznej w 'duchu demokratycznym’” – powiedział Cepeda.

Podkreślił, że „nie ma ministra, nie ma już czasu na sarkastyczne wyjaśnienia, dlatego w poniedziałek w debacie nad propozycją wotum nieufności będziemy mieli okazję przedstawić wszystkie niezbędne argumenty za odejściem od teki obronnej”.

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się debata w sprawie wniosku o winy przeciwko Mulanu, a mieszkańcy ulic domagający się rezygnacji szefa obrony wzywają członków Kongresu do poparcia tej inicjatywy.

Organizacja pozarządowa Temblores potępiła zabójstwo 43 osób w Kolumbii, prawdopodobnie przez siły publiczne, w dniach strajku narodowego w tym kraju.

Zauważa, że ​​od 28 kwietnia, kiedy rozpoczął się strajk przeciwko rządowi Ivana Duque, w całym kraju doszło do co najmniej 2387 aktów przemocy policyjnej, nie licząc zaginięć.

Pomimo tego scenariusza, prezydent Duque w tym tygodniu nakazał siłom generalnym rozmieszczenie ich „maksymalnych zdolności operacyjnych” na otwartych drogach, na które utrudniała masowa mobilizacja, co zostało skrytykowane przez duże części kraju.

W Kolumbii policja narodowa jest przypisana do Ministerstwa Obrony od 1953 r., A Prezydent Republiki jest jej Komendantem Głównym i sprawuje władzę za pośrednictwem Ministra Obrony i Dyrektora Generalnego tego organu.

RC / otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *