Kolumbia popiera wniosek o potępienie ministra obrony – Prensy Latiny

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

W filmie zamieszczonym na Twitterze senator Luis Fernando Velasco z Partii Liberalnej powiedział, że minister, który nie wie, jak odróżnić grabieże od protestów obywateli, powinien zostać odrzucony.

Dodał, że minister, który nie zna różnicy między działaniami regulowanymi przez konstytucję a przepisami policyjnymi, które należy wspierać, a brutalnością policji, której należy zapobiegać i kiedy do niej dojdzie, podlega karze, ponieważ jest urzędnikiem pozbawionym zaufania. Kongresu i dlatego musi być monitorowany.

Senator Evan Cepeda z Polo Democrático potwierdził, że Kolumbia cierpi z powodu prawdziwej rzezi, sytuacji rażących i systematycznych naruszeń praw człowieka, dziesiątek zgonów, setek rannych i torturowanych kobiet, zgwałconych i zaginionych.

„W odpowiedzi na to minister obrony powiedział, że rząd podchodzi do mobilizacji społecznej w ‘duchu demokratycznym’” – powiedział Cepeda.

Podkreślił, że „nie ma ministra, nie ma już czasu na sarkastyczne wyjaśnienia, dlatego w poniedziałek w debacie nad propozycją wotum nieufności będziemy mieli okazję przedstawić wszystkie niezbędne argumenty za odejściem od teki obronnej”.

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się debata w sprawie wniosku o winy przeciwko Mulanu, a mieszkańcy ulic domagający się rezygnacji szefa obrony wzywają członków Kongresu do poparcia tej inicjatywy.

Organizacja pozarządowa Temblores potępiła zabójstwo 43 osób w Kolumbii, prawdopodobnie przez siły publiczne, w dniach strajku narodowego w tym kraju.

Zauważa, że ​​od 28 kwietnia, kiedy rozpoczął się strajk przeciwko rządowi Ivana Duque, w całym kraju doszło do co najmniej 2387 aktów przemocy policyjnej, nie licząc zaginięć.

Pomimo tego scenariusza, prezydent Duque w tym tygodniu nakazał siłom generalnym rozmieszczenie ich „maksymalnych zdolności operacyjnych” na otwartych drogach, na które utrudniała masowa mobilizacja, co zostało skrytykowane przez duże części kraju.

W Kolumbii policja narodowa jest przypisana do Ministerstwa Obrony od 1953 r., A Prezydent Republiki jest jej Komendantem Głównym i sprawuje władzę za pośrednictwem Ministra Obrony i Dyrektora Generalnego tego organu.

RC / otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *