Kolumbia przedstawi plan integracji energii elektrycznej w Ameryce Łacińskiej | Gospodarka

Kolumbia przedstawi plan integracji energii elektrycznej w Ameryce Łacińskiej |  Gospodarka

Kolumbia zostanie zaprezentowana już wkrótce Regionalny Plan Integracji Elektrycznej Czystej Energii, Poinformował o tym we wtorek przedstawiciel kraju na prezydenckim spotkaniu Wspólnego Rynku Południa (Mercosur), które odbyło się w Montevideo.

(Czytaj: Rząd ogłosi przetarg na sześć linii przesyłowych.)

Prezydent Gustavo Petro wkrótce przedstawi nierozstrzygniętą inicjatywę mającą na celu opracowanie strategii, która umożliwi ważny krok od połączenia elektrycznego regionu do połączenia elektrycznego regionu, w dążeniu do bezpieczeństwa i samowystarczalności energetycznej przy użyciu czystej energii.powiedział Javier Higuera, dyrektor regionalnych organizacji koordynacyjnych i integracyjnych w kolumbijskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Higuera, który był także ambasadorem Kolumbii w Polsce, zauważył, że L.ARegion ma potencjał energii odnawialnej 22 razy większy niż prognozowane zapotrzebowanie na 2050 rok. „Mamy duże możliwości. Regionalna integracja elektryczna staje się ważniejsza w scenariuszu przejściowym, zwiększając rozmiar połączonych rynków, nowe filary energetyczne i maksymalizując produkcję źródeł odnawialnych”.

(Dodatkowo: ceny energii spadły o 2,6% między wrześniem a listopadem.)

Z kolei wysłannik Kolumbii zwrócił się do Wspólnego Rynku Południa o opracowanie strategii „programu ochrony” w celu zachowania zasobów naturalnych i biomu Amazonii, a także o „szukanie wsparcia” w wielostronnych bankach rozwoju w celu osiągnięcia Mobilizacja środków finansowych w celu wsparcia działań na rzecz klimatuodnotowując między innymi propozycję umorzenia długów na działania w dziedzinie klimatu.

Higuera wykorzystał tę okazję, by zaoferować krajowi większą integrację społeczną i gospodarczą między wspólnym blokiem a Kolumbią, której występuje jako członek stowarzyszony.
Dziś jest czas na promowanie integracji w Ameryce Południowej, otwartej fuzji zmian i rozwoju gospodarczego i społecznegoskomentował specjalny wysłannik.

Odbył się szczyt Mercosuru, na którym tymczasową prezydencję objęła Argentyna Impas utrzymywał się między południowym krajem, Brazylią i Paragwajem Przeciwko inicjatywie Urugwaju do rozwijania umów o wolnym handlu poza ramami Wspólnego Rynku.

bagaż

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *