Kolumbia rozpoczyna proces pokojowy z dysydentami z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC).

Kolumbia rozpoczyna proces pokojowy z dysydentami z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC).

Bogota.– Rząd Kolumbia oraz Siły Zbrojne Kolumbii II, grupa oderwana od wymarłych Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii dowodzonych przez partyzantów Ivana Marqueza Zapowiedział rozpoczęcie rozmów w sprawie podpisania „porozumienia pokojowego” w ramach wysiłków na rzecz „kompleksowego pokoju”.

Wysoki Komisarz ds. Pokoju Ute Patiño i sam Márquez podpisują oświadczenie ogłaszające oficjalne rozpoczęcie „procesu dialogu społecznego i politycznego”, w którym uczestniczą reżim kubański, Norwegia i kubańska dyktatura. Wenezuela Wzywa się ich ponownie do mediacji. Organizacja Narodów Zjednoczonych i Kościół katolicki zapewnią „towarzyszenie” w tych rozmowach, których program i protokoły negocjacyjne nie zostały jeszcze ustalone.

Obie strony podpisały „konieczność wdrożenia uporządkowanego, sprawnego, rygorystycznego i pełnego szacunku procesu pokojowego, który zapewni spokój i pewność społeczności kolumbijskiej w ramach prawdziwego zaangażowania na rzecz rozwiązania politycznego i budowania pokoju”.

Od czasu objęcia stanowiska w rządzie Petro promuje porozumienia z różnymi uzbrojonymi grupami terrorystycznymi, w tym z ELN, a Marchiteglia II zauważyła, że ​​„śledzi z zainteresowaniem” te działania i ma nadzieję, że uda jej się „przemienić życie ludzi”. Ludność i społeczności.

Marquez wrócił

z powrotem Iwan markiz Chwycenie za broń w 2019 r. było jednym z najcięższych ciosów w proces pokojowy, który ponownie włączył do życia cywilnego tysiące bojowników największej wojny partyzanckiej w Ameryce. Większość z nich trzyma się umowy.

markizNastępnie on, który był negocjatorem w Hawanie, pojawił się w kamuflażu i z karabinem na nagraniu wideo zapowiadającym nową rebelię.

Rozpoczęcie nowego procesu pokojowego i „strajku zbrojnego” następuje w ramach oficjalnej wizyty Rady Bezpieczeństwa ONZ w Kolumbii, której celem jest wsparcie realizacji porozumienia z 2016 r. i wysiłki nowego rządu mające na celu zatrzymanie konfliktu.

Luciano Marin, prawdziwe nazwisko markiz69-letni twardogłowy buntownik.

Z doniesień prasowych wynika, że ​​duchowny i były profesor uniwersytecki padł ofiarą ataku w Wenezueli w 2022 roku.

W lipcu ubiegłego roku lokalne media spekulowały na temat jego śmierci, ale ówczesny komisarz ds. pokoju Danilo Rueda temu zaprzeczył.

Niezależne badania wskazują, że Marquetalia II utrzymuje konflikt z innymi byłymi rebeliantami FARC w sprawie szlaków przemytu narkotyków.

 NULL

    

fontanna: Na podstawie informacji z Europa Press/AFP

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *