Kolumbia to jeden z najbardziej złożonych krajów na świecie do prowadzenia biznesu

Kolumbia to jeden z najbardziej złożonych krajów na świecie do prowadzenia biznesu

TMF Group, wiodący dostawca usług zarządzania i zapewniania zgodności, opublikował dziewiątą edycję Global Business Complexity Index (GBCI), który zawiera analizę złożoności zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej na całym świecie. Dodatkowo bada czynniki, które napędzają sukces lub porażkę międzynarodowego biznesu.

Ten wskaźnik analizuje 77 krajów, które: Stanowi 92% światowego produktu krajowego brutto (PKB) oraz 95% globalnych napływów BIZ netto. Ponadto porównuje 292 wskaźniki, które są śledzone co roku, które dostarczają danych na temat kluczowych aspektów prowadzenia działalności, w tym zasad i przepisów, stawek podatkowych, terminów rejestracji, wynagrodzeń, świadczeń, grzywien i innych czynników zgodności.

Według Global Business Complexity Index 2022, Kolumbia jest piątym krajem na świecie pod względem złożoności prowadzenia biznesuPrześcignęły go tylko Brazylia, Francja, Peru i Meksyk. W 2020 roku Kolumbia była ósma, ale w zeszłym roku wskoczyła na czwarte miejsce.

GBCI podkreśla, że ​​Kolumbia przeszła wiele zmian legislacyjnych w ciągu ostatnich 10 lat. Ponadto, jak mówi, podatki są bardzo złożone i muszą być ogłaszane na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym. Obecność ponad 1100 gmin to jeden z głównych czynników złożoności biznesu w kraju.

Podobnie gwarantuje, że W latach wyborczych kraj był sparaliżowanyBojąc się, dopóki wynik wyborów nie stanie się jasny. „Stało się to jeszcze bardziej dotkliwe w ostatnich wyborach”, które wygrał Gustavo Petro, pierwszy lewicowy prezydent Kolumbii.

Wśród pozytywnych kwestii podkreślonych przez TMF Group Index była ustawa uchwalona w grudniu 2021 r. dotycząca tworzenia i ochrony lasów i innych obszarów naturalnych w całej Kolumbii. „Rząd ustalił program zgodny z porozumieniem paryskim, aby do 2050 r. być neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla” – powiedział.

Kolumbia wyprzedza tylko Brazylię, Francję, Peru i Meksyk. – Zdjęcie: Global Business Complexity Index firmy TMF Group

oprócz, Podkreśl zachęty oferowane przez rząd prezydenta Ivana Duque dla firm W celu zwiększenia zatrudnienia młodzieży i/lub kobiet. „Kolumbia stała się ostatnio jednym z krajów przyjmujących ustawodawstwo ESG (środowiskowe, społeczne i korporacyjne)” – podkreślił.

„To bardzo ważny rok dla Kolumbii. Chociaż wybory stwarzają pewną niepewność co do przyszłej polityki rządu wobec przedsiębiorstw i inwestycji, krajowi udało się pozytywnie poradzić sobie z pandemią i oczekuje się, że po całkowitym odrobieniu strat z 2020 r. o ponad 5% w 2022 r., według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Globalny wskaźnik złożoności biznesowej.

Według GBCI pięć najmniej skomplikowanych krajów do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej na całym świecie to Kajmany, Curaçao, Dania, Hongkong i Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Należy również zauważyć, że kraje europejskie uważane za najbardziej złożone dla biznesu to Francja (2), Grecja (6), Turcja (7), Włochy (8) i Polska (10).

twórczy
Pięć najmniej skomplikowanych krajów do prowadzenia działalności gospodarczej to Kajmany, Curaçao, Dania, Hongkong i Brytyjskie Wyspy Dziewicze. – Zdjęcie: Getty Images

Frank Wellman, prezes TMF Group na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział, że indeks pokazuje, jak trudna może być praca w niektórych krajach europejskich. Niektóre jurysdykcje o znacznym potencjale inwestycyjnym zareagowały na Covid-19, przyjmując większy stopień elastyczności, aby pomóc firmom w poruszaniu się w niespokojnych czasach”.

„Inne kraje przyjęły mniej zrelaksowane podejście, co wyjaśnia, dlaczego znajdują się na szczycie hierarchii złożoności. Mamy nadzieję, że więcej krajów zainwestuje w cyfryzację i inżynierię Aby odciążyć firmy i zachęcić do przepływu inwestycji.

Oprócz analizy 77 krajów, raport Global Business Complexity Index identyfikuje kluczowe kwestie kształtujące globalny krajobraz biznesowy i otoczenie regulacyjne.

Z tego powodu zwraca uwagę, że niektóre środki wdrożone przez wirusa Covid-19, takie jak ulgi podatkowe, zwiększenie praw pracowniczych i przyspieszenie raportowania cyfrowego, W trakcie powrotu do stanu sprzed pandemii.

Jeśli chodzi o kadry i płace, tendencja do pracy zdalnej wzrosła do tego stopnia, że ​​obecnie legalna lub standardowa jest praca w większości branż w 31% krajów, w porównaniu do 10% w 2020 roku.

Zwrócono również uwagę na jednoczesny wzrost zarówno złożoności, jak i przepływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Eksperci oczekują Zwiększenie bezpośrednich inwestycji zagranicznych w ciągu najbliższych pięciu lat, Odzwierciedla to po-pandemiczny optymizm w zakresie możliwości inwestycyjnych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *