Kolumbia: „Value Communications” była misją 15. edycji Expoagrofuturo w Bogocie w 2022 roku

W dniach 26-28 października Expoagrofuturo zgromadziło blisko 300 wystawców z kraju i zagranicy. W tej edycji odwiedzający mieli możliwość interakcji z osiągnięciami technologicznymi skoncentrowanymi na sektorze rolniczym, poznania wyzwań regionu związanych z kontynuacją pracy na rzecz rozwoju tej dziedziny oraz między innymi dowiedzenia się więcej o znaczeniu uwzględniania zrównoważonego rozwoju w ich projektach rolniczych. W ciągu ostatnich pięciu lat targów w biznesie wygenerowano 305 mln USD, co czyni je jednym z najważniejszych spotkań w Ameryce Łacińskiej.

Kluczowi Goście branżowi

Gościem honorowym była Unia Europejska, która uczestniczyła w programach akademickich pod hasłem „Przekształcanie wsi na rzecz zrównoważonej, sprzyjającej włączeniu społecznemu i pokojowej przyszłości”. Sonia Tato, kierownik ds. współpracy (e), stwierdziła: „Jesteśmy przekonani, że rozwój obszarów wiejskich i budowanie pokoju idą w parze. Ale tworzenie nowych możliwości na wsi oznacza uwzględnienie wszystkich ludzi, którzy na niej żyją i produkują: chłopów i kobiety, afro-potomkowie i tubylcze społeczności. Wśród nich młodzież i kobiety mają wiele do wniesienia: innowacje, postęp, wiedzę i nowe perspektywy. Kultywowanie integracji pozwala nam przyczynić się do niwelowania różnic i nierówności, co jest ważnym krokiem w kierunku transformacji pole.”

Zdaniem Gillesa Bertranda, ambasadora UE w Kolumbii, „UE uznaje głębokie powiązania między rozwojem obszarów wiejskich i regionalnym a budowaniem pokoju: zmniejszanie różnic i nierówności, generowanie godnych, sprawiedliwych i legalnych źródeł dochodu i zatrudnienia oraz wzmacnianie państwa sprzyjającego włączeniu społecznemu, łącząc odległe obszary wiejskie reszcie kraju i oczywiście gwarantuje życie swoim liderom społecznym i środowiskowym.W czasie reform strukturalnych na rzecz sektora wiejskiego Unia Europejska i jej państwa członkowskie mogą wnieść swój wkład, z naszego doświadczenia, do debaty publicznej i proponowane przekształcenia”

Gilles Bertrand, ambasador UE w Kolumbii.

Osiem zaproszonych krajów to Argentyna, Polska, Brazylia, Hiszpania, Korea, Izrael, Holandia i Chile, które zaprezentowały udane produkty, usługi i inicjatywy, które wdrożyły w swoich regionach, a teraz chcą wdrożyć w Kolumbii. W przypadku Chile jest to główne źródło świeżych owoców na półkuli południowej i lider w podsektorze winogron, wiśni i brzoskwiń. Producenci owoców z tego podsektora eksportują na ponad 100 międzynarodowych rynków z wysokimi standardami jakości dzięki zastosowaniu technologii i innowacji. Wśród cech, które chilijskie firmy mają w sektorze rolno-przemysłowym, wyróżniają się one jako firmy dostawców, które przyczyniają się do efektywnego wykorzystania zasobów dostępnych w łańcuchu rolniczym i to właśnie te strategie stara się wdrożyć w Kolumbii.

Wśród chilijskich innowacji obecnych na Expoagrofuturo są Wisecoon SPA i jego technologia DropControl, na którą składa się sprzęt polowy (kontrakt), potężna platforma internetowa oraz aplikacja mobilna, która umożliwia kompleksowe zarządzanie wodą w rolnictwie. Technologia ta jest świetnym wyróżnikiem, ponieważ jest w stanie zintegrować cały problem zarządzania nawadnianiem i karmieniem poprzez integrację wszystkich czujników i automatyzacji nawadniania i nawożenia na jednej platformie. Ponadto posiada redundantną technologię komunikacji radiowej (Sieć), która pozwala ominąć złożoność topograficzną regionów takich jak region kolumbijski i która w połączeniu z komunikacją docierającą do chmury umożliwia rolnikowi posiadanie swoich danych w czasie rzeczywistym i podejmowanie decyzji we właściwych momentach.

Technologia jako temat przewodni

Pandemia przyspieszyła przejście wszystkich firm na korzystanie z narzędzi cyfrowych. Z tego powodu tegoroczny nowy temat znalazł się na wystawie naprawił, Forum Innowacji Agrofuturo, które odbyło się 26 i 27 października. W ciągu tych dwóch dni eksperci spotkali się z producentami i społeczeństwem zainteresowanym rolnictwem, aby poruszyć kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem i wykorzystaniem technologii, aby sektor był bardziej rentowny i wydajny. Pierwszego dnia FIXA badani zajmowali się bydłem, drugiego dnia bohaterem było rolnictwo.

Wśród konferencji do podkreślenia wyróżnij rozmowę „Znaczenie komunikacji w rolnictwie”, gdzie prelegentami byli Moishe Mana, Jaime Galvis i Ricardo Jaramillo. Mana jest pionierem transformacji miast i cyfrowego ekosystemu Miami, a także słynnym przedsiębiorcą-miliarderem, który jest właścicielem i twórcą Moishe’s Moving Systems i Mana Common. Galvez jest dyrektorem generalnym Microsoft w Andach Południowych. Jaramillo jest współzałożycielem Expoagrofuturo i Prezesem Rady Dyrektorów Agrilink.

Mana bardzo dobitnie wyjaśniał, że inwestorzy są zainteresowani grą na dużych rynkach. Z tego powodu znacznie lepiej, jeśli Kolumbia przestanie postrzegać siebie jako rynek, który obejmuje tylko 50 milionów mieszkańców i stanie się zakładem na dotarcie do 700 milionów mieszkańców całej społeczności latynoskiej. Aby to osiągnąć, należy wzmocnić model spółdzielczy i ujednolicić zasady gospodarcze, tak jak robią to Stany Zjednoczone czy Unia Europejska. Ze swojej strony Galves wyjaśnił, że w ramach projektów należących do Microsoftu w rolnictwie analizowano, że kobiety i dziewczęta łatwiej adoptują technologię i dlatego odgrywają bardzo ważną rolę w cyfrowej transformacji. Podsumowując, Jaramillo wierzył, że sektor rolniczy może stać się bardziej zrównoważony dzięki rozwiązaniom technologicznym, generując tym samym większe bogactwo i stając się sektorem, w którym każdy młody człowiek widzi szansę na rozwój.

Agstar szansą dla przedsiębiorców rolnych

Agstar to konkurs, który łączy inicjatywy rolnicze z ekosystemem biznesowym sektora w Ameryce Łacińskiej i na świecie. Jest to idealna okazja dla kolumbijskich przedsiębiorców, których firmy są legalnie utworzone, aby zacząć błyskotliwie i tworzyć sojusze z inwestorami, promując w ten sposób swoje projekty i przekształcając Agro.

W tegorocznych kategoriach konkursowych znalazły się: Food Tech, dla firm, które wprowadzają innowacje w opakowaniach, genomice, składnikach, sklep, nowe źródła białka i zmniejszona ilość odpadów; AG Tech, kategoria obejmująca firmy zajmujące się robotyką, rolnictwem precyzyjnym, biotechnologią, rolnictwem pionowym i technologią finansową; oraz Animal Tech, który obejmuje wszystkie projekty skoncentrowane na genetyce, inteligentnym inwentarzu, szczepionkach, diagnostyce, systemach recyrkulacji, hodowli precyzyjnej i modelach innowacji.

Ceremonia zamknięcia FIXA i rozdanie zwycięzców nagród AGSTAR.

Zwycięskimi firmami były Simma.ag, aplikacja mobilna, która pozwala na monitorowanie upraw z dowolnego smartfona i podejmowanie rozsądnych decyzji w oparciu o ugruntowane dane; BeeWaze, narzędzie przeznaczone do monitorowania uli i ich zapylania, a także udostępniające niezbędne informacje producentom rolnym i pszczelarzom w celu zwiększenia wydajności i zrównoważonego rozwoju; oraz SEV Mercado Ganadero, aplikacja mobilna dedykowana do marketingu żywego inwentarza w oparciu o zainteresowania użytkowników związane z kupnem lub sprzedażą, przeznaczeniem ich gospodarstw i ich położeniem geograficznym, aby hodowcy mogli prowadzić swoją działalność w dowolnym czasie i bez znaczenia gdzie są zlokalizowane.

Agrotalks: rozmowy z wartością dodaną

Expoagrofuturo stworzyło przestrzenie takie jak Agrosolutions i Aggstar, pawilon złożony z przedsiębiorców, startupów i Agrotalks Live. Ostatecznie w ciągu 3 dni trwania wystawy odbyło się 114 rozmów. Program akademicki dotyczył podsektorów, takich jak kierunki, zboża, owoce i warzywa, hodowla, innowacje i nieruchomości. Te specjalistyczne rozmowy miały na celu generowanie transferu wiedzy i umożliwienie uczestnikom interakcji z wybitnymi prelegentami z branży.

Wnioski

Jedność dyskursu między gośćmi a uczestnikami każdego z wydarzeń w ramach Expoagrofuturo 2022 była stała i można ją podsumować w trzech następujących osiach: pilna potrzeba realizacji celów zrównoważonego rozwoju w każdym projekcie rolniczym; potrzeba wdrożenia modeli stowarzyszeniowych lub spółdzielczych, aby każdy podsektor był solidniejszy, a przez to bardziej atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, ponieważ jeśli Ameryka Łacińska będzie współpracować, może stać się magazynem rolniczym świata; oraz dostosowywanie technologii w celu uczynienia rolnictwa bardziej zrównoważonym, dochodowym i wydajnym. Kiedy liderzy sektora mówią tym samym językiem i podążają w tym samym kierunku, jak przewidziano na tej wystawie, znacznie łatwiej jest zjednoczyć rząd, sektor prywatny, środowisko akademickie i organizacje międzynarodowe w celu realizacji udanych projektów. .

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.