Kolumbijczycy są pewni, że w tym roku będzie lepiej dzięki nauce – nauce – życiu

W czwartym wydaniu Wskaźnik stanu nauki o Zbadaliśmy stan nauki firmy 3M na świecie, postrzeganie, jakie ludzie mają na temat Nauka, sprawdzając, jak się czują i myślą o tej dziedzinie i jej globalnym wpływie. Z tej okazji w każdym z 17 krajów, w których był stosowany, wzięło udział około tysiąca osób.

(Możesz być zainteresowany: dlaczego widzimy ludzkie twarze na przedmiotach? To mówi nauka)

Były to Niemcy, Australia, Brazylia, Kanada, Chiny, Kolumbia, Korea Południowa, Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Francja, Włochy, Indie, Japonia, Meksyk, Wielka Brytania, Singapur i Polska. Badania dotyczyły zagadnień takich jak nadzieja, postrzeganie nauki i równość wyłączanie (Science, Technology, Engineering and Mathematics dla akronimu), Zrównoważony rozwój i wspólne przywództwo.

Wśród wyników uzyskanych dla Kolumbii 90 proc. mieszkańców kraju ma nadzieję, że ten rok będzie lepszy dzięki nauce, w porównaniu z 87 proc. na świecie; A 76 procent Kolumbijczyków to skomentowało — w wyniku pandemiaNaukowcy i lekarze stali się źródłem inspiracji dla nowych pokoleń do podejmowania decyzji o studiowaniu zawodów związanych z dyscyplinami naukowymi.

Bardzo pozytywny pogląd nauki i naukowców w opinii publicznej, do którego dodaje się, że 88 proc. Kolumbijczyków, którzy wzięli udział w badaniu, ufa nauce, a 82 proc. zgadza się, że jeśli ludzie tego nie doceniają, są negatywne konsekwencje dla naszego społeczeństwa .

(Również: dzisiaj można również zobaczyć koniunkcję Wenus i Marsa)

„To pierwszy rok, w którym w Kolumbii odbyła się organizacja State of the World Science, która dostarczyła nam istotnych informacji, aby wiedzieć, że nauka ponownie zyskała na znaczeniu w naszym życiu, a także dała nam nadzieję, że wkrótce wszystko się poprawi. pozwoliło nam zrozumieć wpływ długofalowego wpływu pandemii na naukowe postrzeganie i przewidywanie, co pozwoliło nam jako społeczeństwu zrobić krok naprzód, aby sprostać wyzwaniom, przed którymi stoimy jako globalna społeczność” – skomentował Louis Palenque,
Prezes i dyrektor generalny 3M Andes.

Potrzebujesz więcej uczonych

Badanie ujawniło również, że różnorodność w STEM jest nadal kwestią wymagającą uwagi. 92 procent respondentów zgodziło się, że więcej osób jest potrzebnych do udziału w dziedzinach nauki, a 89 procent, że ważne jest zwiększenie różnorodności i włączenia w dyscypliny STEM.

W tej kwestii większość respondentów (80 proc.) zgodziła się, że niedostatecznie reprezentowane grupy nie mają równych szans w studiowaniu karier STEM i wskazała, że ​​wsparcie dla prywatnej inicjatywy jest niezbędne do generowania zasobów, które wzbogacają uczniów. pola.

Nauka i środowisko

Jeśli chodzi o oś zrównoważonego rozwoju, badanie wykazało, że dziewięciu na dziesięciu Kolumbijczyków jest teraz bardziej świadomych ekologicznie w wyniku pandemii, a głównymi priorytetami, którymi musi się zająć nauka, są zanieczyszczenie oceanów i powietrza, dostęp do wody pitnej i klimat. one się zmieniają.

Podobnie badania wykazały, że aby sprostać głównym wyzwaniom stojącym przed społeczeństwem – takim jak epidemie, zmiana klimatu i edukacja w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki – konieczne są transgraniczne i międzysektorowe wysiłki na rzecz postępu naukowego.

(Ponadto: Lightning zabija 16 osób podczas robienia selfie w Indiach)

W rzeczywistości 93 procent Kolumbijczyków zgodziło się, że kraje powinny współpracować, aby tworzyć oparte na nauce rozwiązania, które pomagają złagodzić główne problemy na całym świecie, w porównaniu z 91 procentami na całym świecie.

Wreszcie ankieta wykazała, że ​​nauka jest uważana przez Kolumbijczyków za kluczowy element wzmacniania i ulepszania kraju. 83% ankietowanych stwierdziło, że krajowa gospodarka mogłaby się poprawić, gdyby więcej osób zdecydowało się na studia
Zawody związane z nauką, technologią, inżynierią i matematyką.

pisanie naukowe

Więcej wiadomości naukowych

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *