Kolumbijski węgiel kwitnie w Europie z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Kolumbia jest gotowa do zwiększenia wydobycia węgla.

Zdjęcie: Agencja Bloomberg

Węgiel jest jednym z głównych produktów eksportowych kolumbijskiego sektora wydobywczego i widzi nową szansę na rynku międzynarodowym, biorąc pod uwagę skutki rosyjskiej inwazji na Ukrainę na sektor energetyczny.

Ta walka w szczególności przebudowuje światowy handel energią i przynosi korzyści tym producentom. Wynika to z wysokich światowych cen koszyków energetycznych, takich jak ropa, gaz i węgiel). Skłoniło to konsumentów do znalezienia nowych, szybszych i tańszych źródeł energii.

Sześć lat temu Irlandia przestała kupować kolumbijski węgiel, powołując się na obawy dotyczące praw człowieka, i zwróciła się do Rosji o paliwa kopalne. Teraz kraj europejski wznowił zakupy z Kolumbii.

Możesz być zainteresowany: Co robisz z ceną paliwa w Kolumbii?

Oprócz Irlandii, Polska i Niemcy skontaktowały się również z kolumbijskimi urzędnikami w celu zwiększenia dostaw, powiedział w wywiadzie minister kopalń i energetyki Diego Mesa.

Kraj przygotowuje się do zwiększenia produkcji, przygotowując się do przyznania dwóch licencji, które zostały przekazane przez Glencore Plc, z co najmniej pięcioma kwalifikującymi się oferentami.

Zasoby węgla Kolumbii wynoszą ponad 16 miliardów ton i zajmują piąte miejsce w eksporcie na świecie, pośród napięć związanych z eksploatacją tego minerału na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Minerał ten odpowiada za 7% zapotrzebowania na energię w kraju, aw scenariuszach planów energetycznych do 2050 r. waha się od 5% do 7%.

Mesa powiedział, że Drummond, prywatny górnik, sprzedał całą swoją produkcję przez następne 18 miesięcy i ma możliwość zwiększenia produkcji, tak jak robi to największa kopalnia Kolumbii, Serigon. Istnieje możliwość zwiększenia produkcji węgla w kraju o 10% w tempie 65 milionów ton metrycznych do końca roku.

można przeczytać: OPEC+ zwiększy produkcję ropy, aby ograniczyć wzrost cen.

„Po przyznaniu tych obszarów mogą bardzo szybko rozpocząć produkcję, ponieważ wszystkie zasoby i sprzęt są gotowe” – powiedział Mesa. Mam nadzieję, że damy im szansę w ostatnim tygodniu lipca”.

Obecny boom na rynku to radykalna zmiana w porównaniu z zaledwie dwoma laty, kiedy przejście na czystą energię spowodowało gwałtowny spadek produkcji i cen paliw kopalnych. Mesa zdaje sobie jednak sprawę, że wzrost może być tymczasowy.

„Cieszę się, że widzę ten boom węglowy, ponieważ wiemy, że oczywiście nie potrwa on długo” – powiedział minister. „Gdy sytuacja w Europie się uspokoi, prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku lat zobaczymy szczyt popytu na węgiel i zmiana będzie kontynuowana”.

💰📈💱 Czy słyszałeś o najnowszych wiadomościach? gospodarczy? Zapraszamy do ich obejrzenia na widz.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.