Komunistyczna Partia Urugwaju towarzyszy postulatom społecznym

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Jego uwagi pojawiły się w trakcie obchodów 102. rocznicy powstania organizacji politycznej, prominentnego członka Szerokiego Frontu, gdzie spotyka się duża część lewicy urugwajskiej.

Castillo powiedział gazecie El Popular, że związek wspiera obecnie mobilizację robotników i marsze w obronie edukacji publicznej oraz mobilizację związków i podmiotów domagających się praw społecznych i związkowych.

Wśród nich jest sprawiedliwy i wspierający system zabezpieczenia społecznego, poszanowanie prawa rokowań zbiorowych oraz inne roszczenia mieszkaniowe i zdrowotne.

Wskazał, że jednym z pól bitewnych jest parlament, w którym przedstawiciele i senatorowie z szerokiego frontu reprezentują interesy większości.

Castillo codziennie potępiał skandal dotykający rząd prezydenta Luisa Lacalle Poe i „koalicję prawicową”.

Wskazał na nieprawidłowości w dostarczeniu paszportu narodowego uwięzionym za granicą handlarzom narkotyków oraz na aresztowanie byłego prezydenckiego strażnika Alejandro Estesiano, oskarżonego o różne przestępstwa.

Skrytykował fakt, że do niedawna szef prezydenckiej służby bezpieczeństwa „był tak naprawdę szefem gangu przestępczego działającego w czasie prezydentury, demaskującego bezpieczeństwo państwa, rozdającego obywatelom Rosji fałszywe paszporty i włamującego się do wrażliwych baz danych.

Mamy dane, które bolały z powodu rosnącego głodu, zwłaszcza wśród naszych dzieci, i wspominały o spadku płac, emerytur i konsumpcji wraz ze wzrostem inflacji.

Porównaj taką panoramę z danymi makroekonomicznymi, które powodują wzrost eksportu i na rachunkach bankowych sektorów korzystających z obecnej polityki administracji.

PCU świętowała dzień wcześniej swoją 102. rocznicę ceremonią, w której wzięły udział setki członków i przywódców Szerokiego Frontu, w tym jego prezes Fernando Pereira.

rgh/ool

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *