Komunistyczna Partia Wietnamu ocenia sytuację społeczno-gospodarczą

Komunistyczna Partia Wietnamu ocenia sytuację społeczno-gospodarczą

Sekretarz generalny partii Nguyen Phu Trong powiedział w swoim przemówieniu inauguracyjnym, że na tym posiedzeniu zostanie rozważonych i rozstrzygniętych wiele ważnych, złożonych i drażliwych kwestii, które mają ogromne znaczenie dla realizacji zadań politycznych KC do końca jego kadencji.

Wyższy rangą przywódca Wietnamu odniósł się do obecnego kontekstu międzynarodowego, który jego zdaniem charakteryzuje się szybkimi, złożonymi, bezprecedensowymi i nieprzewidywalnymi zmianami, co negatywnie wpływa na realizację celów i zadań rozwoju społecznego i gospodarczego kraju.

W tym sensie, jak podaje Vienna News Agency, wskazał, że stabilność makroekonomiczna nie jest jeszcze silna ze względu na silną presję ze strony rynków zewnętrznych, podczas gdy działalność gospodarcza i życie pracowników stoją w obliczu trudności.

Dodał, że odporność przedsiębiorstw została osłabiona po pandemii Covid-19, podczas gdy sytuacja w zakresie bezpieczeństwa społecznego, porządku i pokoju w niektórych obszarach pozostaje złożona.

Podkreślił jednak, że Wietnam jest krajem pionierskim w ograniczaniu ubóstwa i realizacji Milenijnych Celów Rozwoju oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W dalszej części swojego wystąpienia Fu Trong ocenił dziesięć lat realizacji decyzji V Sesji Plenarnej Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin w sprawie XI Państwa i w tym względzie podkreślił, że naród indochiński odnotował wielkie osiągnięcia oraz ekonomia materialna i duchowa. Poprawiło się życie mieszkańców.

Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii Wietnamu zwrócił się także do uczestników sesji plenarnej o dokładne przestudiowanie uchwały i podjęcie decyzji o jej dalszym umacnianiu tradycji wielkiej jedności narodowej oraz budowaniu coraz silniejszego, zamożnego, cywilizowanego i szczęśliwego kraju.

Nalegał także na określenie korzyści i możliwości, które należy wykorzystać, oraz wyzwań, które należy przezwyciężyć, aby chronić niezależność, suwerenność, jedność i integralność terytorialną narodu oraz utrzymać stabilność polityczną i pokojowe otoczenie dla rozwój kraju. Orientacja socjalistyczna.

Na sesji plenarnej Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Wietnamu zbadany zostanie także program finansów państwa i budżet na lata 2024-2026, plan działania dotyczący wdrożenia nowego systemu wynagrodzeń oraz podsumowane zostanie wykonanie decyzji partii w różnych kwestiach polityki społecznej w latach 2012-2012. Etap 2020 m.in.

jf/mpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *