Kończy się okres zgłaszania kandydatów w wyborach w Wenezueli – Prensa Latina

Kończy się okres zgłaszania kandydatów w wyborach w Wenezueli - Prensa Latina

Według przewodniczącego Krajowej Rady Wyborczej Pedro Calzadeli, po spełnieniu zatwierdzonego przedłużenia przyjmowania nominacji, środki techniczne, logistyczne i operacyjne harmonogramu wyborczego są zgodne z 64-procentową zgodnością.

Tytuł zapowiadał w komunikatach dla mediów, że od 9 do 11 września organizacje o celach politycznych upoważnione do udziału w wyborach przystąpią do wyboru swojego miejsca w głosowaniu wyborczym na zbliżające się wydarzenie demokratyczne.

Przewodniczący Krajowej Rady Wyborczej zwrócił także uwagę na spotkanie, które odbyło się w piątek z Koordynatorem-Rezydentem ONZ w Wenezueli Gianlucą Rampollą, podczas którego wymienili poglądy na temat ewentualnych wspólnych prac, które będą rozwijane z myślą o wyborach regionalnych i samorządowych.

W tym scenariuszu iw trakcie procesu dialogu, jaki rozwinął się w Meksyku, partie opozycyjne zjednoczone w tzw. Programie Zjednoczonym ogłosiły gotowość do udziału w nadchodzących wyborach.

Decyzja ujawniona przez byłego sekretarza generalnego Akcji Demokratycznej, Henry’ego Ramosa Allope’a, zakłada porzucenie ścieżki abstynencji, którą w ostatnich latach obrały najbardziej skrajne odłamy wenezuelskiej prawicy, jako część swojej destabilizującej strategii.

Podczas spotkania z kandydatami Wielkiego Polaka Narodowego prezydent Nicolas Maduro przywitał stanowisko Zjednoczonej Platformy, która do urn pojedzie z kartą stołu Jedności Demokratycznej (MUD).

Maduro uznał tę decyzję za bezpośredni wynik procesu dialogu z siłami przeciwstawiającymi się władzy wykonawczej w interesie pokoju i stabilności w kraju; „Wprowadziliśmy na pole wyborcze całą wenezuelską opozycję” – podkreślił urzędnik.

Głowa państwa potwierdziła również, że w momencie rejestracji swoich kandydatów frakcja opozycyjna reprezentowana w tzw. Jednolitej Platformie Wenezueli uzna Narodową Radę Wyborczą i Zgromadzenie Narodowe (Parlament).

Wenezuela pójdzie na wybory 21 listopada, aby wybrać 23 gubernatorów i 335 burmistrzów, a także członków regionalnych legislatur i rad miejskich.

Odnowienie Krajowej Rady Wyborczej i wezwanie do wyborów były częścią porozumień dotyczących stołu dialogu narodowego sporządzonych we wrześniu 2019 r. między rządem Boliwarii a kilkoma demokratycznymi partiami opozycyjnymi.

msm / wup

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *