Koniec supremacji Zachodu: przemówienie Putina ani UE, ani USA nie chcą słuchać

Chociaż XXI wiek uważany jest za wiek wielobiegunowy po traumie rozpadu Związku Radzieckiego, prawda jest taka, że ​​zawsze był jeden przywódca: Stany Zjednoczone ze swoim psem bojowym NATO. Forum w Sao Paulo? oś oporu? Brixa? Prawda jest taka, że ​​te skojarzenia w momencie prawdy zawsze miały ograniczoną moc i to jest pełne nadziei. Prawda jest taka, że ​​ostatnie dziesięciolecia obracały się wokół interesów Wspólnoty Narodów, Unii Europejskiej i NATO. Wydaje się, że wróg tych struktur przestępczych nie ma możliwości przetrwania. Siła decyzji i działania została skoncentrowana, przynajmniej na razie, w niewielu. Obecny kapitalizm uwikłał się w sprzeczności, a zachodnie demokracje przechodzą głębokie wewnętrzne kryzysy, które stały się szansą dla starych i nowych graczy.

W zeszłym tygodniu Władimir Putin wygłosił jedno ze swoich najważniejszych przemówień w Klubie Debaty Valdai w Soczi. i że jego przemówienie jest historyczne dla Rosji nie jest percepcją, ponieważ jest Putinem, a to jest RT; Jest to raczej obiektywny fakt, ale i wyraźna deklaracja intencji rządu rosyjskiego i dzwonek alarmowy dla całego bloku atlantyckiego.

Klucz do przemówienia można streścić w następującym zdaniu: „Gdzie są humanistyczne zasady zachodniej myśli politycznej? Okazuje się, że nie ma nic poza szarlatanerią”W nawiązaniu do brutalnych sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską na kraje dotknięte kryzysami humanitarnymi. Sankcje, które nie ustały nawet podczas Covid. A to dlatego, że blok atlantycki jest blokiem hipokryzji. Jest jedynym, który wypełnia swoją klatkę piersiową, mówiąc o tolerancji, demokracji i szacunku, jednocześnie narzucając na siłę swój własny dychotomiczny pogląd na świat, usuwając rządy i umieszczając je w swoim zasięgu, nie mogąc zrozumieć, zaakceptować ani pozwolić systemom i systemom. Drogi życia. obce zachodnim wartościom liberalnym, które notabene są tak dekadenckie, że generują jedynie problemy społeczne i rasowe…

Alberto Rodriguez Garcia jest dziennikarzem specjalizującym się w sprawach Bliskiego Wschodu, propagandzie i terroryzmie.

Hegemonia bloku zachodniego, zbyt ułatwiająca w jednobiegunowym świecie, nie rozumie i nie akceptuje redystrybucji władzy, ale ten proces zmian jest już nieunikniony, a sposób, w jaki do niego dojdzie, będzie zależeć od zdolności dyplomatycznych przywódców.

To absurdalne, a nawet żałosne widzieć, jak Unia Europejska grozi Polsce za postawienie swojej konstytucji przed turboeuropejską globalizacją. To absurdalne, a nawet żałosne, widzieć, jak można naciskać na rząd węgierski, aby narzucił społeczno-kulturowo-ideologiczną zmianę grożąc ludnością zbiorowymi karami. To absurdalne, a nawet żałosne, patrzeć, jak w Brukseli mówią o suwerenności i obcej ingerencji, ale to Belgowie i Niemcy ingerują w hiszpański wymiar sprawiedliwości. Nie ma więzów braterstwa, bo demokracja zachodnia to brutalne narzucanie – czasem więcej, a czasem mniej – takich nielicznych. Jest to zniszczenie każdej partykularności, każdej tradycji, tak że świat traci swoje niuanse i staje się szary: ten sam system gospodarczy, ten sam dogmat polityczny, te same obyczaje, ta sama ideologia… ideologia, która stała się – dla wielu – religia świecka.

Złudzenie liberalizmu, Jednakże, jest to, że jest ideologicznie czymś tak abstrakcyjnym, tak elastycznym, tak biednym i tak nieprzyzwoitym, że ostatecznie staje się mechanizmem chaosu, który najpierw próbuje narzucić, a potem wszystko niszczy. Hegemonia bloku zachodniego, zbyt ułatwiająca w jednobiegunowym świecie, nie rozumie i nie akceptuje redystrybucji władzy, ale ten proces zmian jest już nieunikniony, a sposób, w jaki do niego dojdzie, będzie zależeć od zdolności dyplomatycznych przywódców.

W tym miejscu pojawia się najostrzejsze przesłanie od rosyjskiego prezydenta: „Historia nie ma przykładów stabilnego porządku światowego, który by zwyciężył bez wielkiej wojny lub jej konsekwencji jako podstawy (…) Mamy okazję nakreślić bardzo korzystny plan wcześniej.Próba stworzenia go po zakończeniu zimnej wojny na bazie hegemonii Zachodu nie powiodła się.(…) Obecny stan spraw międzynarodowych jest produktem tej właśnie porażki i musimy się z tego wyciągnąć. ”

Przemówienie towarzyszy również fiasku interwencji USA w Afganistanie. Wojna odziedziczona po samej zimnej wojnie. Ile wojen zostało sfinansowanych, aby obalić niewygodne rządy? Ile istnień ludzkich zostało skazanych na kary, które spowodowały głód, epidemie i śmierć? Jaka ideologia jest warta więcej niż życie? Jeśli ceną, jaką trzeba zapłacić, jest eksterminacja ludności, to jak wygląda demokracja?.

Alberto Rodriguez Garcia jest dziennikarzem specjalizującym się w sprawach Bliskiego Wschodu, propagandzie i terroryzmie.

Alberto Rodriguez Garcia jest dziennikarzem specjalizującym się w sprawach Bliskiego Wschodu, propagandzie i terroryzmie.

Stary kontynent nie uczy się na swoich błędach. Jej aroganccy przywódcy nie są gotowi zaakceptować tworzonego nowego porządku światowego, w którym mniejszość w nielicznych nie jest już w stanie skoncentrować swojej władzy. Kryzys społeczny, kryzys gospodarczy, nierówności… problemy, z którymi ani Unia Europejska, ani Stany Zjednoczone nie potrafią sobie poradzić.

Oznacza to, że Zachód, a dokładniej kraje takie jak Francja i Wielka Brytania z ich dziećmi – doskonałymi przestępcami – Izraelem i Stanami Zjednoczonymi, nie przezwyciężyły dekolonizacji. Wojny nie są już zwycięskie. Klęska jednego nie oznacza już zwycięstwa drugiego i Doszliśmy do punktu, w którym wojna nigdy się nie kończy. Najpierw interweniują, potem przyznają, potem podtrzymują wieczny bunt i ta dynamika musi się skończyć. Bo Unia Europejska i Stany Zjednoczone mają fałszywe poczucie bezpieczeństwa i mogą bez konsekwencji niszczyć świat, ale kto sieje wiatry…

Te burze zostały już zebrane. Czy kryzys energetyczny, który zagraża Europie, to przypadek? Oczywiście bardzo dobrze jest sprzedawać progresywne przemówienia o ekologii i zielonych i nowoczesnych miastach, podczas gdy my musimy karmić się importowaną energią z krajów trzecich, które nie marnują dużo czasu na małe przemówienia, które możemy upiec w obfitym luksusie tylko do toastów milionów zainteresowanych drobiazgami lub – w najlepszym wypadku – drobnymi sprawami. Poza tym, choć źle traktujesz te kraje, nie musisz być szanowanym ekspertem politycznym, aby wiedzieć, że bez więzów braterstwa chaos jest nieunikniony. Innymi słowy, ludzie są wściekli, że Rosja bierze gaz jako biznes i nie odpowiada na ludzkie krzyki Europy Środkowej. Do pewnego stopnia można to zrozumieć, gdyby nie fakt, że Unia Europejska nałożyła na Rosję surowe sankcje w celu podporządkowania jej gospodarki. W jakiej głowie spodziewałbyś się kolejnej reakcji?

Niestety przemówienie Władimira Putina na Wałdaju jest nowością, nie z powodu samego przemówienia, ale ze względu na wszystko, co oznacza. Oznacza to, że Stary Kontynent nie uczy się na swoich błędach, a jego aroganccy przywódcy nie są gotowi zaakceptować tworzonego nowego porządku światowego, w którym mniejszość spośród nielicznych nie może skoncentrować swojej władzy. Kryzys społeczny, kryzys gospodarczy, nierówności… problemy, z którymi ani Unia Europejska, ani Stany Zjednoczone nie wiedzą, jak sobie poradzić, ponieważ wiedzą tylko, jak przenieść horror skorumpowanego systemu.

„Świat wszedł w czas radykalnych zmianPutin podsumował, a jeśli te systemy – bo rządy są tylko częścią tej samej machiny – oparte na starej hierarchii supremacji Zachodu, nie zmienią się, to każdy dzień będzie dodatkowym gwoździem do trumny.

Oświadczenia i opinie wyrażone w tym artykule są wyłączną odpowiedzialnością autora i niekoniecznie reprezentują opinie RT.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *