Kontrowersyjny „lekarz z inkubatora”: zamienił wcześniaki w spektakl, ale uratował im życie tysiącami

Inkubator Lekarza, Urodziłem się Michael Cohena później znany jako Martin Artur Kony To było obrońca s Pionier polerowanie przedwczesna technologia noworodkowa. Jednak nie był zbyt popularny ze względu na swoje zapowiedzi, ale w swoim małym show „The Infantorium” w a Park Znajduje się na Coney Island Nowy Jork, który płatny odwiedzający 25 centów Oglądać pokaz wcześniaków w inkubatorach.

Płatni widzowie mogą zobaczyć wcześniaki w rzędach i rzędach szklanych inkubatorów. Niektóre noworodki były tak małe, że ważyły ​​400 gramów. Chociaż zostały ujawnione jako dziwactwa lub cuda, walczyły o swoje życie.

Chociaż wtedy było to coś więcej niż tylko ciekawostka, była to scena Martin Kony Nie tylko wykluczać Tysiące żyć, ale zmienił sposób Gdzie rządzę światem Pielęgnacja noworodka رعاية Dla wcześniaków.

Dr Martin Kony dzięki swoim inkubatorom uratował życie wielu dzieciom. (Zdjęcie: Nowojorska Biblioteka Publiczna)

Jak Martin Cooney został „opiekunem lekarskim”

Martin Kony urodził się w Krotoszynie w Polsce w 1869 roku. Co więcej, niewiele wiadomo o jego życiu, zanim wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1888. To dlatego, że podobnie jak wielu innych artystów, szybko zmienił szczegóły swojej przeszłości, aby pasowały do ​​bardziej przystępnej narracji.

Twierdził, że uzyskał europejską licencję medyczną po studiach w Lipsk s Berlin. Ale dzisiejsi historycy jednomyślny w przekonaniu, że nie byłemRzeczywistość, Lekarz szkolący: Byłby za młody, żeby iść na studia, zanim wyemigrował z Europy w wieku dziewiętnastu lat.

Kony twierdził również, że studiował u Major Dr.. Pierre Constant Boudin, Uważane Założyciel z neonatologia.

Za badania Budina nad pojęciami takimi jak Krew pępowinowa, Korzyści z karmienia piersią matka i Opieka okołoporodowa Przypisuje mu się znaczną poprawę jakości i oczekiwanej długości życia, zarówno Dzieci Z matek Na początku XX wieku we Francji.

Pierre Constant Boudin

Twierdził również, że był partnerem Budina w Wielkie Berlińskie Targi Przemysłowe w 1896, gdzie przedstawił „psy hodowlaneNajprawdopodobniej był to właściwie Couney Technik sprzętu medycznego W próbie, jeśli dwaj mężczyźni się poznają. Nie ma dowodów na ich związek i byłem w Ameryce w tym momencie.

Niezależnie od tego „wylęgarnia” Bowdena została wykorzystana z dużym powodzeniem. Był używany z kurczaki Na farmach, ale nigdy Przed użyciem z Dzieci Ludzie.

Chociaż harmonogram Niepewny, jakiś czas przed 1907, kosmiczny używałem z Sukces Inkubatory do ratowania wcześniaków. Więc udało mu się uratować jego córka z jedną z tych maszyn.

Córka Martina Coneya urodziła się przedwcześnie

Istnieje niezaprzeczalny fakt, który wydaje się być: Kod Klucza od niego zasiłek stary Ratuj wcześniaki الأطفال: Wł. 1903A Martin Kony Ożenił się z pielęgniarką o imieniu Annabelle May. Cztery lata później Annabelle urodziła Sześć tygodni temu Z okresu ciąży dziewczynki, która została powołana Hildegardaktóry ważył tylko 1 kilogram i 360 gramów.

A Martin Kony Nie zajmowałem się działalnością inkubatora, możliwe, że Hildegarda Nie przeżyję.

Wcześniaki były bardzo powszechne Na początku XX wieku jak jest dzisiaj, ale nie było Dostępna dla nich niewielka opieka medyczna, Jeśli jest jakikolwiek. W rezultacie osiągasz trzy dekada cztery Wcześniaki Nie przeżyli.

Ale chociaż inkubatory są oferowane w całym kraju, lekarze Wątpić Na akceptować Chodzi o to, że przynosi to ludzkie korzyści Nie badano w środowisku naukowym. Ponadto „wylęgarnie” były” bardzo drogiKoszt budowy jednej galerii to 75 000 dolarów; Dziś prawie 1,5 miliona dolarów. Kony postanowił więc, mając doświadczenie wystawiennicze, wypróbować inną metodę.

Codzienna kąpiel. Pielęgniarka kąpie dziecko na wystawie „Baby Sitter” w Pike na Światowych Targach. 1 stycznia 1904 (fot. Wikimedia Commons. Obraz w domenie publicznej)

Inkubator dla niemowląt Martin Coney i Coney Island Sideshow

Pomimo medycznego sceptycyzmu dotyczącego udziału w Inkubatorowej Rewolucji Connie nie przyjęłaby odpowiedzi „nie”. Dzieci trzeba ratować, nawet w niekonwencjonalny sposób.

Na 1903A Zorganizowałem dwa pokazy Paralele w obu Główne parki rozrywki Coney Island: Jeden w Luna Park I jeszcze jeden w pobliżu Kraina marzeń.

Chociaż Dreamland spłonął całkowicie w maju 1911 roku, Tuż przed dniem otwarciaNYPD cudem udało się uratować dla wszystkich dzieci. Zostali zabrani na pokaz Luna Park, który potoczył się niesamowicie amazing 40 lat. zyski Spośród wystaw, które umożliwiły sfinansowanie opieki nad wcześniakami, a także utrzymania ich „ochronek”.

kiedy jestem wzgórze Jej salon znajduje się w Luna Park ok. 8000 dzieci Zostały przekazane pod jego patronatem. Wśród nich uratował niejeden żywot 6.500w tym jego córka, Hildegarda, który dał wskaźnik sukcesu za więcej niż 85%.

Wśród technologii, które kosmiczny Został udoskonalony przez lata i zawiera „opieka nad kangurami„, Obligacje w pokoju między rodzicem a dzieckiem oraz techniki antyseptyczne Zaawansowany został później przyjęty przez współczesną społeczność medyczną.

Dzięki wkładowi dr. Kony mamy dziś istniejące inkubatory przedsiębiorczoścido: Lorenzicina | loren_zecena – stock.adobe.com

Dziś, mimo że w Stanach Zjednoczonych co dziesiąte dziecko rodzi się przedwcześnie, ich szanse na przeżycie są znacznie większe niż kiedykolwiek dzięki „domom opieki” w Stanach Zjednoczonych. kosmiczny.

dr Martin Kony On umarł w 1950Bycie zbawicielem tysięcy istnień. Targi światowe i targi Coney Island Island nalot Droga do najnowszych osiągnięć medycznych w opiece wcześniaczej.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *