Korona wirus. Niemiecka Rada Etyki wzywa do rozszerzenia obowiązkowego charakteru szczepionki na koronawirusa

Korona wirus.  Niemiecka Rada Etyki wzywa do rozszerzenia obowiązkowego charakteru szczepionki na koronawirusa

Berlin, 22 (DPA/PE)

W środę niemiecka Rada Etyki uchwaliła rezolucję na rzecz rozszerzenia zakresu szczepień przeciwko wirusowi korony dla wrażliwych sektorów na „dużą część populacji”, w ramach wysiłków na rzecz radzenia sobie z rozprzestrzenianiem się choroby.

Niedawno wprowadzono wymóg szczepienia osób we wrażliwych instytucjach, takich jak szpitale, domy opieki i policja przeciwko wirusowi Corona, podczas gdy organ zalecił rozszerzenie tego wymogu wraz z szeregiem środków w tym celu.

Oprócz oferowania ogólnokrajowych szczepień i odpowiedniej liczby szczepionek, powinno być możliwe jak najdowolniejsze dobranie szczepionki – wyjaśniła rada, która zaleciła zwoływanie szczepień z osobistymi wizytami, a także prowadzenie krajowego rejestru szczepień z bezpiecznymi danymi i zrozumiałe informacje.

Rządy federalne i 16 stanów zwróciły się do Rady Etyki o przeprowadzenie oceny przed głosowaniem Parlamentu w sprawie obowiązkowego charakteru szczepionki COVID-19, zaplanowanym na początek przyszłego roku.

A minister spraw zagranicznych Olaf Schultz, który opowiedział się za tym środkiem, stwierdził, że ustawodawcy będą mogli go głosować z czystym sumieniem. Wskaźnik szczepień w Niemczech pozostaje w tyle za innymi krajami Europy Zachodniej i wynosi 70,4 procent populacji we wtorkowym okresie.

Oświadczenie to pojawiło się dzień po tym, jak Niemiecki Komitet Stałych Szczepień (Stiko) zalecił podanie trzeciej dawki przypominającej przeciwko koronawirusowi od sześciu do trzech miesięcy, ze względu na wysoką zakaźność wariantu omikronu.

Instytut Roberta Kocha, organ rządowy odpowiedzialny za kontrolę chorób zakaźnych, poinformował w środę na swojej stronie internetowej, że w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 45 695 pozytywnych wyników i 510 zgonów, co daje w sumie odpowiednio 6 878 709 i 109 324.

Wyjaśnił również, że skumulowany wskaźnik zapadalności w ciągu ostatnich siedmiu dni wyniósł 289 przypadków na 100 000 mieszkańców, co oznacza spadek w ostatnich dniach i wskazał, że w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano 240 357 obrażeń.

Z drugiej strony wyjaśnił, że obecnie istnieje około 835 900 aktywnych przypadków i oszacował liczbę osób powracających do zdrowia po COVID-19 na około 5933 400, w tym około 66 600 przypadków medycznych w ciągu ostatnich 24 godzin.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *