Koronawirus: Papież Franciszek wezwał do „maratonu modlitewnego”

Papież Franciszek, zagorzały orędownik szczepień Przeciw Covid-19Dziś nazywa się to „maratonem modlitewnym”, aby modlić się o zakończenie epidemii, po której nastąpi trzydzieści świątyń na całym świecie.

Codziennie w maju wierzący Wezwała do modlitwy różańcowej, aby przywołać koniec zarazy I że można wznowić działalność społeczną i zawodową.

Maraton Modlitwy na Koronawirusa

Jego Świątobliwość Papież zainaugurował dziś o zachodzie słońca rzymski kościół z Bazyliki Świętego Piotra, Bazyliki Świętego Piotra Maraton z „Modlitwą za zranioną ludzkość”, W obecności około 150 wiernych.

Zapytał, odnosząc się do obecnej „tragicznej sytuacji” pełnej cierpienia i bólu. Chroniąc tych, którzy opłakują swoich zmarłych, Agence France-Presse powiedziała: „Czasami byłem pochowany w sposób raniący duszę” i chwalił „heroiczne zmęczenie” lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia i wolontariuszy, którzy ryzykowali życie.

Papież prosił również Maryję Pannę, aby „oświeciła dusze ludzi wiedzy, aby mogły je znaleźć”. Dobre rozwiązania w walce z tym wirusemI że „dochodzi do sumienia, że ​​ogromne sumy wykorzystane na rozwój i opanowanie broni są zamiast tego kierowane na zachęcanie do badań, które pozwolą zapobiec takim katastrofom w przyszłości”.

trzydzieści Kapliczki Dedykowany Maryi Dziewicy Będą się zmieniać Każdego dnia miesiąca Uczestniczyć w modlitwie, Z tematem modlitwy poświęconym różnym typom ludzi, od Polski po Brazylię, Koreę Południową czy Nigerię.

W sobotę Matka Boża z Walsingham rozpoczęła „modlitwę za zmarłych” w angielskim sanktuarium. Inne sanktuaria będą wspominać w swoich modlitwach młodzież, więźniów, lekarzy, strażaków, bezrobotnych czy uczonych.

Papież zamknie inicjatywę 31 maja z Ogrodów Watykańskich.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *