Kosmiczne szczątki zderzające się z ramieniem robota na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Kosmiczne śmieci uderzyły w ramię robota Canadianrm2 na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Osoba przebiła się przez osłonę termiczną, ale maszyna nadal działała.

Darowizna od Kanadyjskiej Agencji Kosmicznejże podczas rutynowej kontroli w dniu 12 maja, Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zaobserwowano 60-metrową dziurę w osłonie termicznej ramienia robota.

Nie wiadomo jeszcze, co dotknęło Canadarm2 ani kiedy to się stało, ale śledztwo jest w toku.

Otwór wydaje się mieć około 5 milimetrów średnicy, a uszkodzenie to tylko niewielka część robota.

„Wyniki trwającej analizy wskazują, że wydajność ramienia pozostaje nienaruszona” – powiedzieli przedstawiciele Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej, opisując zderzenie jako „szczęśliwą okazję”.

NASA opublikowała niesamowite zdjęcie! Pokazuje środek Drogi Mlecznej.

Kolizja pokazuje, że szczątki orbitalne stają się coraz bardziej niebezpieczne. Przestrzeń wokół Ziemi powoli zapełnia się satelitami, zużytymi częściami rakiet i innymi rzeczami. Eksperci zwracają uwagę, że problem jest naprawdę poważny ze względu na uzależnienie ludzi od systemów satelitarnych, na przykład stosowanych w Globalnym Systemie Pozycjonowania (GPS).

Departament Obrony USA śledzi obecnie ponad 27 000 śmieci kosmicznych, w tym około 23 000 obiektów większych niż piłka baseballowa.

Gruz wchodzi na orbitę na wysokości 18 000 mil (289-68,19 km) i stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Do tej pory Międzynarodowa Stacja Kosmiczna musiała wykonać co najmniej 26 manewrów specjalnych, aby uniknąć zderzenia z szczątkami orbitalnymi.

Dron wylądował bezpośrednio na wybuchającym wulkanie. Spójrz na nagranie!

/ RMF FM

Po więcej informacji odsyłamy do nowego radia internetowego RMF24.pl


Słuchaj online już teraz!

Radio RMF24.pl Na bieżąco informuje Cię o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *