Kostaryka jest na skraju załamania zdrowia od Covid-19 – Prensa Latina

Kostaryka jest na skraju załamania zdrowia od Covid-19 - Prensa Latina

Oceniając złożoną sytuację zdrowotną spowodowaną epidemią, prezes CCSS – odpowiedzialny za zdrowie publiczne w tym kraju – Roman Macaya podkreślił, że jeśli tempo wzrostu infekcji będzie się utrzymywać, wysiłki na rzecz zwiększenia wydajności nie będą wystarczające. Zasoby ludzkie, sprzęt i infrastruktura.

Makaya powiedział, że jednostka jest obecna przy maksymalnej liczbie łóżek dostępnych na OIT, zarówno dla krytycznych, jak i krytycznych pacjentów, o czym świadczy fakt, że 91 procent poprzednich i 97 procent osób we wtorek rano było zajętych.

Na krótką metę powiedział: „ Nie będziemy mieć wystarczającej liczby łóżek szpitalnych, aby opiekować się wszystkimi ludźmi w tym samym czasie, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane Covid-19, czy innymi chorobami ” i ostrzegł, że „ grozi nam bezpośrednie ryzyko że świadczone usługi nie mogą być świadczone. ” W tych optymalnych warunkach.

Aby zwiększyć liczbę 359 łóżek intensywnej terapii (krytycznych i ciężkich), Macaya ujawnił, że Centrum Ratownictwa Medycznego (CCSS) otrzymało trzecie piętro nowej północno-wschodniej wieży szpitala Metropolitan Hospital w Meksyku, gdzie znajdowało się osiem z 25 łóżek. już włączony do intensywnej terapii.

Ponadto w szpitalu San Juan de Dios w stolicy zainstalowano dwie jednostki Mobilnej Jednostki Medycznej (UMM) w Krajowym Szpitalu Dziecięcym, które będą pomieścić 16 pacjentów cierpiących na inne choroby i zapewni 20 łóżek średnich i ostrych dla pacjentów z Covid-19.

Makaya podkreślił wagę tych wysiłków, ale są one – jak wspomniano – niewystarczające, aby stawić czoła rosnącej panoramie liczby nowych przypadków zdiagnozowanych i hospitalizowanych, przekraczającej możliwości ekspansji.

Po zwróceniu uwagi na pracę personelu opieki bezpośredniej i administratorów w celu uratowania jak największej liczby istnień ludzkich, Macaya wskazał, że nadal jest zmęczony.

Prezes CCSS podkreślił, że jedynym sposobem na ograniczenie infekcji jest zachowanie ludzi i podkreślił, że „ta wojna (z epidemią) nie wygrała w szpitalach, w szpitalach jest już za późno, ta wojna się skończyła”. Społeczności. ’

Ze swojej strony dyrektor medyczny CCSS, Mario Ruiz, który ostrzegł, że Kostaryka jest na skraju najgorszej katastrofy zdrowotnej w swojej historii, poprosił ludzi, aby chronili się i dbali o swoje rodziny, sąsiadów i przyjaciół, i śledzili -w górę. Do bezpiecznej pracy, zajęć edukacyjnych i rodzinnych.

mem / ale / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *