Kostaryka powtórzyła swoje zobowiązanie do wyeliminowania broni jądrowej

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Komunikat prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Kultu zwraca uwagę, że Traktat o zakazie broni jądrowej ma szczególne znaczenie nie tylko dlatego, że Kostaryka miała zaszczyt przewodniczyć negocjacjom, które doprowadziły do ​​jego przyjęcia, ale także dlatego, że miał być zwycięstwem pluralizmu. O spotkaniu traktatowym w Wiedniu w Austrii.

Podkreśla, że ​​stały przedstawiciel Kostaryki przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Wiedniu, Alejandro Solano, również stwierdził, że minimalizowanie rzeczywistego wpływu broni jądrowej jest niezgodne z pokojem, bezpieczeństwem i zobowiązaniami państwa wynikającymi z prawa międzynarodowego.

Ambasador Tiko powiedział: „Jesteśmy w punkcie zwrotnym, w którym stare paradygmaty bezpieczeństwa narodowego – oparte na odstraszaniu i opartej na pewności groźbie wzajemnie gwarantowanego zniszczenia nuklearnego – są określane jako przestarzałe, nieuzasadnione i niewystarczające.

Zauważył, że kilka badań przewidywało, że częściowe użycie arsenału nuklearnego tylko przez jednego z głównych posiadaczy tego typu broni wystarczy, aby wywołać zimę nuklearną, która zagrozi bezpieczeństwu żywnościowemu ponad dwóch miliardów ludzi na zewnątrz. kraj. Obszar oddziaływania, oprócz poważnych szkód środowiskowych.

Z kolei powiedział, że kryzys migracyjny wywołany głodem i katastrofą ekologiczną wpłynie na stabilność geopolityczną obszaru wpływów i ten łańcuch skutków zmaterializuje się w sferze gospodarczej, co z kolei spowoduje poważne szkody dla całej międzynarodowej wspólnota.

Solano podkreślił, że oczywiste jest, iż modele odstraszania oparte na wzajemnie zapewnionym zniszczeniu nuklearnym ignorują rzeczywiste konsekwencje potencjalnego konfliktu nuklearnego, którego rzeczywisty zakres nieuchronnie wykroczy poza skonfliktowane państwa.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kostaryki ujawniło, że na tym pierwszym spotkaniu Państw-Stron TPAN przyjęto deklarację, plan działania i szereg decyzji proceduralnych, które będą reprezentować przyszłą pracę państw, które ratyfikowały traktat .

Tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że drugie spotkanie Państw-Stron odbędzie się w listopadzie 2023 r. w Nowym Jorku i będzie koordynowane i przewodniczone przez Meksyk.

mem / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.