Kostaryka uznaje inicjatywę przeciwko embargo USA na Kubę – Prensa Latina

Kostaryka uznaje inicjatywę przeciwko embargo USA na Kubę - Prensa Latina

Podczas prostej, ale emocjonalnej uroczystości w pokoju Jose Martí, dyplomatycznej siedzibie Kuby w Kostaryce, ambasador karaibskiej wyspy Jorge Rodriguez zrealizował gest Mendesa, podnosząc tablicę na wysokość 3820 metrów. Embargo nałożone na Kubę.

Rodriguez powiedział, że jesteśmy bardzo dumni i głęboko doceniamy wasze działania towarzyszące w tej walce z przestępczym, niemoralnym i niesprawiedliwym embargiem gospodarczym, handlowym i finansowym, które Stany Zjednoczone nakładają na Kubę od ponad sześciu dekad.

Wskazał, że ta wymuszona akcja została zintensyfikowana przez 243 dodatkowe działania rządu byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, które nadal obowiązują, z obecnym prezydentem USA Joe Bidenem, pomimo globalnego żądania jego zniesienia.

Ambasador Kuby podkreślił, że opieraliśmy się tej blokadzie przez ponad 60 lat i będziemy się opierać nadal, a oni nie mogli i nigdy nie będą mogli nas odwieść.

Rodriguez podkreślił zbieg okoliczności, że ta wdzięczność dla Méndeza pojawia się w ważnej dacie, ponieważ dzisiaj my Kubańczycy świętujemy z wielką dumą i szczęściem 90. urodziny generała armii Raula Castro, jako kontynuacja historycznego przywódcy rewolucji kubańskiej, Fidela Castro.

Ze swojej strony Mendez podkreślił, że jest to niewielki hołd od rewolucjonisty z Kostaryki i Ameryki Łacińskiej, aby świat wiedział, że embargo gospodarcze, handlowe i finansowe nałożone przez Stany Zjednoczone na Kubę jest nieludzkie i przestępcze.

Przemawiając do Prensa Latina, Mendez zauważył, że jako Latynosi musimy zjednoczyć się w sprawie rewolucyjnej i argumentować, że niewiele zrobiono, aby podnieść flagę jej kraju i flagi Kuby oraz zażądać zakończenia amerykańskiej blokady wyspy.

Mendez, 66-letni socjolog i alpinista od 37 lat, powiedział, że urodził się w skromnej rodzinie i powiedział, że od najmłodszych lat przyjął rewolucję kubańską.

Dlatego, kiedy dowiedział się o globalnej inicjatywie pracy w różnych krajach, domagającej się zniesienia embarga nałożonego przez Waszyngton na Kubę w ubiegłą niedzielę, postanowił przybyć na szczyt Chiribo tego samego dnia z tym samym przesłaniem.

Mówiąc to, powiedział: „Wniosłem minimalny wkład wspinania się na trzy tysiące 820 metrów, aby umieścić flagę Kuby, flagę Kostaryki i płótno przed embargiem, aby świat wiedział, jak przestępcze jest zachowanie Stanów Zjednoczonych. Państwa przeciwko Kubie. „.

msm / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *