Kostaryka uznaje inicjatywę przeciwko embargo USA na Kubę – Prensa Latina

Kostaryka uznaje inicjatywę przeciwko embargo USA na Kubę - Prensa Latina

Podczas prostej, ale emocjonalnej uroczystości w pokoju Jose Martí, dyplomatycznej siedzibie Kuby w Kostaryce, ambasador karaibskiej wyspy Jorge Rodriguez zrealizował gest Mendesa, podnosząc tablicę na wysokość 3820 metrów. Embargo nałożone na Kubę.

Rodriguez powiedział, że jesteśmy bardzo dumni i głęboko doceniamy wasze działania towarzyszące w tej walce z przestępczym, niemoralnym i niesprawiedliwym embargiem gospodarczym, handlowym i finansowym, które Stany Zjednoczone nakładają na Kubę od ponad sześciu dekad.

Wskazał, że ta wymuszona akcja została zintensyfikowana przez 243 dodatkowe działania rządu byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, które nadal obowiązują, z obecnym prezydentem USA Joe Bidenem, pomimo globalnego żądania jego zniesienia.

Ambasador Kuby podkreślił, że opieraliśmy się tej blokadzie przez ponad 60 lat i będziemy się opierać nadal, a oni nie mogli i nigdy nie będą mogli nas odwieść.

Rodriguez podkreślił zbieg okoliczności, że ta wdzięczność dla Méndeza pojawia się w ważnej dacie, ponieważ dzisiaj my Kubańczycy świętujemy z wielką dumą i szczęściem 90. urodziny generała armii Raula Castro, jako kontynuacja historycznego przywódcy rewolucji kubańskiej, Fidela Castro.

Ze swojej strony Mendez podkreślił, że jest to niewielki hołd od rewolucjonisty z Kostaryki i Ameryki Łacińskiej, aby świat wiedział, że embargo gospodarcze, handlowe i finansowe nałożone przez Stany Zjednoczone na Kubę jest nieludzkie i przestępcze.

Przemawiając do Prensa Latina, Mendez zauważył, że jako Latynosi musimy zjednoczyć się w sprawie rewolucyjnej i argumentować, że niewiele zrobiono, aby podnieść flagę jej kraju i flagi Kuby oraz zażądać zakończenia amerykańskiej blokady wyspy.

Mendez, 66-letni socjolog i alpinista od 37 lat, powiedział, że urodził się w skromnej rodzinie i powiedział, że od najmłodszych lat przyjął rewolucję kubańską.

Dlatego, kiedy dowiedział się o globalnej inicjatywie pracy w różnych krajach, domagającej się zniesienia embarga nałożonego przez Waszyngton na Kubę w ubiegłą niedzielę, postanowił przybyć na szczyt Chiribo tego samego dnia z tym samym przesłaniem.

Mówiąc to, powiedział: „Wniosłem minimalny wkład wspinania się na trzy tysiące 820 metrów, aby umieścić flagę Kuby, flagę Kostaryki i płótno przed embargiem, aby świat wiedział, jak przestępcze jest zachowanie Stanów Zjednoczonych. Państwa przeciwko Kubie. „.

msm / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *