Kostaryka w pogotowiu w związku z wykładniczym wzrostem przypadków Covid-19

Kostaryka w pogotowiu w związku z wykładniczym wzrostem przypadków Covid-19

We wtorek kraj odnotował 4 tysiące 50 nowych przypadków choroby, najwięcej potwierdzonych w ciągu jednego dnia od marca 2020 roku, kiedy epidemia rozpoczęła się na kostarykańskiej ziemi, wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia.

Raport, który został opublikowany na stronie internetowej tego portfolio, zauważa, że ​​dzięki nowym wynikom pozytywnym dla SARS-CoV-2, przyczyny choroby, Kostaryka dodaje 595 000 795 potwierdzonych przypadków w ciągu nieco ponad 22 miesięcy do pandemii.

Dla organów ds. zdrowia i badaczy wzrost nowych przypadków jest bezpośrednio związany z rozprzestrzenianiem się wariantu Omicron w kraju koronawirusa SARS-CoV-2, który jest znacznie bardziej zaraźliwy niż wszystkie poprzednie przypadki, a eksperci przewidzieli już, że połowa przypadków zostanie zarażonych przez Europejczyków w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Z drugiej strony, Kostaryka odnotowała 21 zgonów z powodu Covid-19 w pierwszym tygodniu 2022 r., co stanowi 200-procentowy wzrost w porównaniu z ostatnim w 2021 r., kiedy było siedem przypadków, wskazało Ministerstwo Zdrowia.

Cotygodniowy raport tej grupy na temat zachowania w kraju Covid-19 wskazuje, że z 21 zgonów 76,2 procent było w grupie wiekowej 65 i więcej; 14,3 procent ma od 50 do 64 lat; 9,5 procent było w wieku od 18 do 49 lat, podczas gdy wśród nieletnich nie było zgonów.

W poprzednim tygodniu zgłosili 14 tys. 628 nowych pozytywów na SARS-CoV-2, co stanowi wzrost o 332 proc. w porównaniu z tym samym okresem, kiedy było ich 3 tys. 385. Dwa tysiące 90 – zaznacza.

Ze względu na znaczny wzrost liczby nowych zachorowań, rząd postanowił wdrożyć szybkie i konkretne środki, aby sprostać wyzwaniu, jakim jest szybkość infekcji, jaką stanowi zmienna, która spowodowała pięciokrotny wzrost liczby infekcji w krajach Europy i Ameryki Północnej. .

Oznacza to powrót do środków ochrony zdrowia, takich jak ograniczenia w ruchu pojazdów, zmniejszenie pojemności w instytucjach publicznych oraz zakaz imprez masowych i kibiców na stadionach.

Z tego powodu we wtorek wieczorem agenci sił publicznych i policji drogowej przeprowadzili operację zdrowotną w ramach działań rządu na rzecz ograniczenia infekcji wirusem Covid-19, która została zaostrzona wraz z pojawieniem się wariantu Omicron w kraju.

rgh / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *