Kostaryka weźmie udział w posiedzeniu Rady Gospodarczej ONZ w Chile

Kostaryka weźmie udział w posiedzeniu Rady Gospodarczej ONZ w Chile

W oświadczeniu podkreślono, że w celu włączenia się Kostaryki w dialog mający na celu ograniczenie ubóstwa i rozwój społeczny, weźmie ona udział w tym wydarzeniu w celu promowania współpracy i rozwoju gospodarczego, społecznego i międzynarodowego.

Pod hasłem Przyszłość pracy: w stronę produktywnego, włączającego i zrównoważonego społeczeństwa globalnego spotkanie będzie miało na celu przedstawienie zaleceń dotyczących polityki, aby skorzystać z możliwości, jakie dają zmiany na rynku pracy i sprostać wyzwaniom, jakie nakładają one na godną pracę.

Podkreśla, że ​​kolejnym celem będzie zbadanie możliwości i ograniczeń postępu technologicznego i cyfryzacji, w tym sztucznej inteligencji, jej implikacji dla rynku pracy oraz wyzwań związanych z przepaścią cyfrową.

Ambasador Alejandro Solano, wiceminister ds. wielostronnych kierujący delegacją narodową, będzie brał udział w agendzie sesji plenarnych oraz interaktywnych okrągłych stołów z ekspertami, podczas których będzie toczył się dialog z przedstawicielami Państw Członkowskich i innymi stronami zainteresowanymi danym tematem.

Spotkanie, które uwzględni określone grupy, takie jak kobiety, młodzież i migranci, będzie również miało na celu określenie opcji politycznych mających na celu promowanie nabywania umiejętności, zwiększanie elastyczności i dostosowywanie się do zmian na rynku pracy, aby przyspieszyć postęp w zakresie zrównoważonego rozwoju. Cele rozwoju.

Celem jest stworzenie zwięzłego dokumentu, który będzie stanowić wkład w Forum Polityczne Wysokiego Szczebla (HLPF) w 2024 r. i w przyszłe szczyty; oraz proponowany Światowy Szczyt Społeczny w 2025 r.

Ambasador Kostaryki w Chile Adriana Murillo i inni urzędnicy utworzą delegację, która będzie realizować program spotkań mających na celu wzmocnienie stosunków dwustronnych i wielostronnych w kraju.

Porządek obrad tego spotkania, które odbędzie się w siedzibie Komisji Gospodarczej Ameryki Łacińskiej (ECLAC), wpisuje się w czas obchodów siedemdziesiątej piątej rocznicy powstania wspomnianej organizacji i siedemdziesiątej piątej rocznicy powstania Powszechnego Deklaracja Praw Człowieka.

uwaga/alp

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *