Kostaryka wzywa do ambitnych i konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska

Kostaryka wzywa do ambitnych i konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska

„Cokolwiek dziś oferuje twój kraj, poproś swoje zespoły, aby przełożyły więcej na papier, ponieważ to nie wystarczy. Naszym zadaniem jest rozwiązanie tego problemu za wszelką cenę, naszym zadaniem nie jest porażka, ani też nie możemy zawieść”.

Podczas wydarzenia prezydent Kostaryki, jeden z tych zorganizowanych na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP26), wezwał do redukcji emisji oraz ambitnych i konkretnych rozwiązań opartych na naturze.

Przed gospodarzami Okrągłego Stołu, brytyjskim premierem Borisem Johnsonem i włoskim Mario Draghi, a także prezydentem COP26 Alok Sharma i sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem, Alvarado zauważył, że w obliczu dzisiejszej sytuacji kryzysowej w dziedzinie ochrony środowiska musimy zrobić krok do przodu zmienić świat w bezprecedensowy sposób.

Powiedział, że jednym z największych wyzwań COP26 jest uzgodnienie konkretnej mapy drogowej, aby utrzymać ambicję 1,5°C dotyczącą globalnego ocieplenia planety i uniknąć najgorszych skutków zmian klimatycznych.

W związku z tym wezwał bardziej rozwinięte narody do wprowadzenia większych zmian w oparciu o naturę, zauważając, że „im większy ich wpływ na gospodarkę i środowisko, tym większa ich odpowiedzialność”.

Alvarado powtórzył zaangażowanie Kostaryki i wezwał inne kraje do podjęcia natychmiastowych działań korzystnych dla planety.

W innym miejscu swojego przemówienia zwrócił uwagę na konsumpcję militarną świata w ostatnich latach i skorzystał z okazji, aby poprosić czołowych światowych przywódców o odłożenie na bok kwestii militarnych i handlowych.

„Po co inwestować w wydatki wojskowe, jeśli to paliwa kopalne narażają naszych ludzi na ryzyko?”, powiedział. , podkreślając, że takie wydatki są bez znaczenia w umierającym świecie.

Wśród działań, jakie Kostaryka podjęła przeciwko zmianom klimatu, prezydent Kostaryki wymienił Narodowy Plan Dekarbonizacji, Koalicję Wysokich Aspiracji na rzecz Przyrody i Ludzi oraz Krajowy Wkład na 2020 rok.

mem / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *