„Królowa”: polski krótki serial o drag queen, który wszedł do pierwszej dziesiątki na Netflix

Po kilkudziesięcioletniej nieobecności słynny paryski krawiec i drag queen wraca do rodzinnej Polski, by załatwić sprawy z córką. (zaszczyt)

królowa Jest to oryginalna produkcja z Polski stworzona przez Lucas Kuźmici s Arne Asgerson dotarłem do katalogu Netflix Stać się jednym z najczęściej komentowanych krótkich seriali na tej platformie. Film skupia się na życiu słynnego paryskiego krawca i drag queen, który po latach nieobecności wraca do rodzinnego miasta, by naprawić relacje z córką.

[Más series y películas que te recomendamos en Qué puedo ver]

Od premiery tydzień temu królowa, Składający się z 4 odcinków był w stanie wpisać się na listę 10 najchętniej oglądanych produkcji tego giganta od pływw rankingu 10, z 7 400 000 godzinami pracy.

Andrzej Seweryn, główny aktor „Królowej”. (Netflix)

Ta fantazja zaczyna się, gdy protagonista przeżywa przytłaczające spotkanie z wnuczką i córką, których nigdy nie znał. W swoim toku dramat obnaża ludzkie doświadczenia dotyczące rodzinnych tajemnic, walki o akceptację i samoakceptację oraz szacunek dla bliskich.

w obsadzie Andriej Ciorinjeden z czołowych polskich aktorów, w towarzystwie Maria Peszek, Cova Rea, Julia Shtnica, Anthony Borowski, Paul Koslik, Henrik Nipodik, Piotr Witkowski, Soa de Meuse, Kiona s Mariusz Ząbkowski.

Zdjęcie zwiastuna, w którym słynny krawiec oddaje nerkę swojej córce.  (Netflix)
Zdjęcie zwiastuna, w którym słynny krawiec oddaje nerkę swojej córce. (Netflix)

Ciekawość aktorów królowa

Andrzej Seweryn to Loretta, uwielbiana i podziwiana przez wszystkich drag queen "królowa".  (Netflix)
Andrzej Seweryn to Loretta, drag queen, którą wszyscy w Renie kochali i podziwiali. (Netflix)

Jeśli chodzi o krytyków, dramat został dobrze przyjęty. Wśród komentarzy wyróżnia się komentarz zamieszczony w środku Kultura.inet.pl przez jednego z jej dziennikarzy, Dawid Dudkokto powiedział:

„i wiem, że królowa To kino skierowane do widzów, w zabawny sposób ożywiające społeczne przesłanie, w tym komediowe sprzeczności. Mam też świadomość, że w najbardziej homofobicznych krajach Unii Europejskiej, gdzie homofobia jest centralnym elementem sztandaru rządzących, każdy głos na rzecz równości ma znaczenie”.

Daj sobie szansę to zobaczyć!

Czytaj:

„The Crazy Addams” i inne klasyki, które przeniosą Cię w czasie na Netflix
Modelki Victoria’s Secret w serialu dokumentalnym ujawniają ukryte prawdy
LA Lakers: The Legacy: The Basketball Franchise to sukces w nadchodzącym serialu dokumentalnym

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.