Krytyka: krytyka „From Night to Morning” Manuela Ferrariego z Estebanem Menesem

Dyrektor Wokół Buenos Aires (Film grupowy), Jak umrzeć / Jak umrzeć I szorty Wiadomości z dni jednostki s Rozszerzenia Zaskakuje komedią o luźnym (zaginionym) argentyńskim architekturze w Chile. Film przeszedł przez festiwale takie jak Mar del Plata i SANFIC, a teraz ma premierę w kinach w Kordobie, Rosario i Mendozie, a od 22 maja będzie dostępny na platformach Amazon Prime Video i Claro Video Argentina.

Nocny (Argentyna – Chile / 2019). Reżyser: Manuel Ferrari. Obsada: Esteban Menes, Manuel Martelli, Alejandro Guick, Rosario Varela i Sebastian Braham. Scenariusz: Manuel Ferrari, Gabriel Medina i Rodrigo Muñoz Galvez. Zdjęcia: Fernando Lockett. Wydanie: Andrés Quaranta. Kierownictwo artystyczne: Alonso Machuca Seri i Angelis Garcia Frenchaboy. Głos: Francisco Piedmonte. Dystrybutor: Cinetren. Czas trwania: 88 minut. Odpowiednie dla osób od 13 lat.

Ignacio Roma (Esteban Menis) to 37-letni architekt i nauczyciel, który został zaproszony przez dwóch chilijskich uczestników jednego ze swoich seminariów do podróży do Valparaiso w celu wygłoszenia wykładu. Nie podejmując decyzji, co robić (zwłaszcza, gdy dowiedział się, że jego dziewczyna zaszła w ciążę), ostatecznie wyjechał do tego pięknego miasta za aprobatą partnera.

Już w tym miejscu możliwości i rzeczywistość zdają się konspirować, tak że nic nie dzieje się tak, jak się spodziewano: uczelnię, w której odbywa się konferencja, przejmują studenci, ich pieniądze, telefony komórkowe itp. po godzinie Bardziej wysportowany, Nocny Pokazuje naszego idealistycznego bohatera błąkającego się po ulicach, wspinającego się na wzgórza, szukającego rozmówców, mieszkań… odpowiedzi. Dopóki film nie zostanie wywrócony do góry nogami, dla Ignacia pojawiają się różne pokusy, że lepiej ich nie przewidywać.

Z komiczną strukturą przeplatania się, ale z lekkim poczuciem humoru, które zmiękcza nawet najbardziej absurdalne klipy, Nocny Rezygnuje z tradycyjnego kagańcowego imperium i zamiast tego „dialogów” w pewnej odległości z kinem Martinem Reitmannem lub Federico Ferrogiem lub – czemu nie – Aki Kurismaki. Miękkość, lekkość i śmiałość Ferrari są na zawsze niesamowite dzięki temu zakładowi, który wyróżnia się na tle doświadczenia i pracowitości wielu jego poprzednich prac.

Nocny To film o zagubieniu, stresie, niestabilności i niepewności oraz o tym, jak radzić sobie z obowiązkami, które pojawiają się w określonych momentach dorosłego życia. Ciągłe wstrząsy, które nawiedziły Chile, są symboliczne i całkowicie dopasowane do uczucia niestabilności emocjonalnej, które porusza Ignacio.

Koprodukcja z Chile (podczas trasy koncertowej bohater spotka znane osobistości tego pochodzenia, jak Manuela Martelli, Alejandro Goeck i Sebastian Braham), Nocny Sugeruje wycieczkę w terenie i wewnątrz z większą liczbą odkryć niż zwykłych miejsc. Chociaż tekst, który Ferrari podpisał w pewnym momencie z Gabrielem Mediną i Rodrigo Muñozem Galvezem, wpada w pewną sympatię lub obraża źródła różnic między tym, jak Argentyńczycy i Chilijczycy nazywają rzeczy, żadne z tych pytań nie jest interesujące w jakiejś historii: jak (my powtórz) (Myślenie o sobie, (ponowne) odkrywanie siebie i wyjście z wewnętrznej dziury w kierunku nieco jaśniejszej ścieżki (i celu).


Od nocy do rana – przyczepa z Uruchomił to Na Vimeo.

Zostań członkiem OtrosCines / Club za jedyne 250 pesos miesięcznie i ciesz się dostępem do nowych korzyści i newslettera z informacjami, rekomendacjami i analizami trendów tylko dla subskrybentów

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *