Kryzys na Ukrainie i w Rosji | Ostatnia godzina walki, żyj

Kryzys na Ukrainie i w Rosji |  Ostatnia godzina walki, żyj

Chociaż negocjacje między narodem kierowanym przez Władimira Putina a organizacją kierowaną przez USA nie są obecnie zamknięte, rozmowy między obiema stronami trwają.

„Z wielkim zainteresowaniem i niepokojem obserwujemy wzmocnienie ruchów armii rosyjskiej” – zapewnił Kishida w parlamencie krajowym, w którym podkreślił, że będzie „współpracował ze społecznością międzynarodową”.

Biden nie zawahał się pozostawić piłki w sądzie swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina, o którym powiedział, że „wszystko zależy od jego decyzji” i że bierze pod uwagę „istotne” sankcje, jakie mu grozi w przypadku ataku na Ukraina.

Kreml już zapowiedział te ćwiczenia, w których podwojone w ostatnich dniach ciągłe szkolenie wojskowe jest szyfrowane w 30 okrętach wojennych, 20 samolotach i 1200 żołnierzach.

Jak wyjaśniły La Vanguardia hiszpańskie źródła wojskowe, ruchy żołnierzy nie są czymś nieoczekiwanym, chociaż prawdą jest, że są to ruchy o wszystkich możliwych możliwościach i przed tym, co planowano.

Zdaniem Albarsa warunki proponowane przez rosyjskich dyplomatów w celu złagodzenia sytuacji są „nie do zaakceptowania”, choć najważniejsze jest uniknięcie „ogromnych kosztów” działań militarnych i szukanie „odwrócenia uwagi”, które go unika.

W tej chwili nie jest jeszcze znany dzień spotkania Putina i Macrona, ale ich spotkanie może zmienić napiętą sytuację z Ukrainą.

„Nie mamy zamiaru rozmieszczać sił USA ani NATO na Ukrainie” – powiedział Biden w oświadczeniu, które mogłoby nieco stłumić obecnie kontrolowane pożary w Europie Wschodniej.

Minister Obrony wyjaśnił, że „oferta sił złożona przez Hiszpanię jako partnera NATO oraz poważnego i niezawodnego sojusznika nie różni się od niczego, czego nie zrobiono od wielu lat w wyniku udziału Hiszpanii w tej organizacji” Dąb Margarita Drzewa

W przypadku eskalacji Chorwacja wycofa ostatniego żołnierza. Nie mamy z tym nic wspólnego lub nie będziemy mieć. Gwarantuję – potwierdza prezydent Chorwacji Zoran Milanovic

Jeśli dyplomacja zawiedzie, a zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to zadziałało, znacznie wyprzedzimy nas w przygotowywaniu odpowiedzi na możliwą agresję rosyjską. Będzie to szybkie, zdecydowane i zjednoczone działanie – ostrzegł Wysoki Przedstawiciel ds. Polityki Zagranicznej Unii Europejskiej Josep Borrell.

Ci ochotnicy postanowili zostać rezerwistami i przygotować się do służby w warunkach wojennych lub do ochrony miast w przypadku ataku.

Rosyjska prasa wojskowa donosiła, że ​​grupy lotnicze Południowego Okręgu Wojskowego i Floty Czarnomorskiej zmierzają na lotniska operacyjne i szkolą się do ataków rakietowych z „maksymalnej możliwej odległości”.

Cały świat wciąż czeka na to, co może wydarzyć się w ciągu najbliższych kilku godzin, co będzie miało decydujące znaczenie dla wyznaczenia celu 100 tys. rosyjskich żołnierzy rozmieszczonych na zachodnich granicach Unii.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.