Kryzys rosyjsko-ukraiński: Kijów przygotowuje się do możliwego ataku na Moskwę bez paniki

  • Władze zakładają schronienia, a obywatele pakują walizki i finalizują strategie postępowania w przypadku rosyjskiego ataku.

Jeden niezdarna brama krzyczeć o jednego warstwa farby Do piwnicy budynku prowadzą ogromne czarne metalowe drzwi. Bulwar nr 58 Taras Siewczenkopośrodku Kijówjest jednym z setek punktów zaznaczonych na interaktywna mapa Utworzony przez burmistrza stolicy Ukraina i Ma na celu ochronę „ludności cywilnej przed nagłymi wypadkami natury ludzkiej lub wojskowej”, jak opisano na tej samej stronie internetowej.

Miejsce to zostało już zidentyfikowane przez Ukraińską Obronę Cywilną jako możliwe schronienie W przypadku ataku z powietrza Rosja. Ale instalacja jest wciąż daleka od przygotowań pogotowie wojskowe To może się pojawić w nadchodzących dniach lub tygodniach: drzwi szczelnie zamknięte z podwójny zameki w numer telefonu Wskazany, należy do osoby, która ma prowadzić instalację, wydaje się, że nikt nie przejmuje kontroli.

niech żyje ukraina Czasy największej niepewności Odkąd razem zdobyliśmy niepodległość dawka schizofrenii. Podczas gdy oficjalne instytucje publikować ulotki Populacja docelowa, w której wyjaśniono rzeczy, takie jak co Zapakuj w torbę ratunkową lub ile Woda pitna gromadzi się W stanie oblężenia, podczas gdy obywatele magazyn żywności lub zaplanuj, aby skończyć się Chociaż niezbyt dobrze znany gdziewydaje się, że nie ma zewnętrznego znaku wskazującego Nieuchronny konflikt zbrojny Z sąsiednim krajem wszechmocnym: ruch na ulicach stolicy nadal generuje zawsze dżem, i poranne tłumy W kijowskim metrze trzymają swój zwykły puls. „Ludzie wokół mnie martwią się”, mówi, „ale nie panikuj”. Julia Cebagrafik dla 39 lat.

Dmitro ShinkarokKonsultant ds. Komunikacji 31 latMówi, że w najbliższy weekend zacznie pakować swoją torbę ratunkową. „Położę Kopie moich dokumentówi akumulacja energii na mój telefon komórkowy i trochę ubrań; W telewizji mówią nam, że tak powinno być światło s łatwy do noszenia„, kontynuuje. Wciąż musi przedyskutować, co oboje zrobiliby ze swoim partnerem w przypadku ataku, chociaż przyznaje, że trudno jest zaplanować plan ze względu na niemożność przewidzenia któregoś z nich. Wiele scenariuszy wojennych Rozważane w ostatnich tygodniach może się skończyć wcielony. „Kijów jest bardzo blisko granicy z Białoruś, i że atak może „przybyć z północy, choć może również rozpocząć się od wschodu” – zaznacza. W każdym razie mówi, że przez wiele dni „uważnie” śledził wiadomości, aby żadne złapanie nie zostało złapane na niewłaściwej stopie.

entuzjastyczny obrońca Z Ukrainy mocno zakotwiczonej na Zachodzie i spoglądającej na Europę Dmytro nie zostanie z nami ramiona skrzyżowane Jeśli kraj zostanie zmuszony do powrotu na Kreml, spasuj. Chociaż nie wyklucza walki, myśli, że może być”bardziej użyteczny” W kwestiach komunikacyjnych dzięki jego ekspertyzie dziennikarz.

Wołodymyr NazarekZanim biznes telefonii komórkowej W jednym z miejsc gigantycznej sieci podziemnych przejść przecinających Plac Niepodległości (Majdan), gdzie Starcia Kto zmusił prorosyjskiego prezydenta do ucieczki w 2014 roku? Wiktor Janukowyczzabrać rzeczy z wyluzuj. „Jeśli zaatakują, pojadę z żoną do Polski” – żartował. „Nie człowieku, zostanę tutaj, bo nam nic nie zrobią, włożą… Prorosyjski rząd na zawsze Zostawią nas bezpiecznie”, kontynuuje odległym tonem. Nie przestudiował szczegółowo zaleceń władz, nawet nie znając najbliższego schronu: „Ale ta tajna sprawa jest już schronieniem! – komentuje sarkastycznie.

noga pragmatyczny Rzadko jest upolityczniony, jego uczucia do Rosji bardziej tajemniczy tych w Dmytrze; Chociaż jest bardzo krytyczny wobec prezydenta Prezydent Rosji Władimir Putin Potępia rosyjską aneksję kosztem ziem swojego kraju i tęskni za czasami, kiedy był hrywny, waluta krajowa, była silna i była w dobrej cenie w stosunku do innych walut. „Jesteśmy teraz biedniejszy„, ogłoszenie.

mały kraj wojskowy

Być wiodącym krajem osiem lat W wojnie, która w niedalekiej przyszłości może ucierpieć nowy atak ze strony mocarstwa dysponującego znacznie większymi zasobami militarnymi, Ukraina na pierwszy rzut oka jest terytorium małe wojsko. W metrze reklamy robią to samo tanie reklamyTen sam Rabatyi okazje Lub podróżuj więcej niż jakiekolwiek inne europejskie miasto. Nie ma żadnych roszczeń nakłaniających obywateli do zaciągania się, ani publikacji w nim godła państwowe. Od czasu do czasu natykamy się na pojawiające się naklejki w obliczu żołnierzy ty oficerowie eskortowi Wyrażenia podziękowania lub podziękowania. „Będziesz w stanie wojny aż do zwycięstwa” — zauważa jeden z nich, na szczycie kobiety w hełmie, jak ma na imię. Olena Mukenczuk. Na Placu Niepodległości, u stóp posągu zwieńczonego obrazem Prihinyasłowiańskie bóstwo, w rankingu Popularne koszty do ranny wojskowy Gdzie jest rozpowszechniany kolorowe bransoletki w zamian za darowiznę.

Powiązane wiadomości

„Większość ludzi jest niespokojna i stara się odgadnąć, co się wydarzy” – podsumowuje Yúlia. I kontynuuje: „Ale od ośmiu lat prowadzimy działania wojskowe na wschodzie, więc jesteśmy już trochę przygotowani”. W przypadku, gdy armia rosyjska W końcu są zajęci Ta kobieta, będąca częścią Ukrainy, planuje „zrobić wszystko, co w jej mocy, aby obronić swój kraj”. Kontynuuje: „Nie ucieknę za granicę i spróbuję być użyteczny dla mojego rządu w walce z wrogiem”.

Bez względu na stopień zaangażowania w niepodległość tej byłej republiki sowieckiej lub w obecne mocarstwa, być może myląc pragnienia z rzeczywistością, istnieje silne przekonanie, że krew Nie dotrzesz do rzekinie będzie nikogo okupacja wojskowaPełne prawa: „Co zajmą Rosjanie!” Kupiec Nazarik krzyknął z niedowierzaniem. Tak naprawdę. Wszyscy przyjmują za pewnik, że kraj nadal będzie nękany przez Moskwę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.