Kto jest faworytem 203. ceremonii rozdania Oscarów? Od Brendana Frasera i Toma Cruise’a po Cate Blanchett czy Angelę Bassett

Kto jest faworytem 203. ceremonii rozdania Oscarów?  Od Brendana Frasera i Toma Cruise’a po Cate Blanchett czy Angelę Bassett

    W nocy 12 marca odbędzie się 95. ceremonia rozdania Oscarów, która zakończy się sezonem nagród i podczas której będziemy uważnie śledzić wybory Any de Armas. „Everything at Once Everywhere”, z 11 nominacjami, Steven Spielberg, Brendan Fraser, Michelle Yeoh czy Angela Bassett mogą opuścić Dolby Theatre jako zwycięzcy… lub gwiazdy.

    W karierze aktorskiej naznaczonej obsesją na punkcie bycia ocenianym za swoją pracę i wykraczania poza swój wizerunek, Marilyn Monroe otrzymała trzy Złote Globy, jedną dla najlepszej aktorki w komedii i musicalu za con faldas ya loco (B Wilder, 1959 ) i dwie dla ulubionej aktorki filmowej dla publiczności. Została również uhonorowana we Włoszech, za rolę Donatello, oraz w Anglii, gdzie była dwukrotnie nominowana do nagrody BAFTA… ale nigdy nie była nominowana do Oscara. Z drugiej strony, jako bohaterka, historia jest inna: Ana de Armas zdobyła swoją pierwszą nominację do Oscara za rolę w filmie Blondynka. Curtis, 2011). Przy tej okazji Meryl Streep wygrała krótką listę, za przemianę w Margaret Thatcher z Żelaznej damy (P. Lloyd, 2011) i w tym wszystko wskazuje na to, że hiszpańsko-kubańska, jedyna aktorka, choćby epizodyczna, mamy kino na 95. edycji rozdania nagród Hollywood’s Oscars nie ma wiele wspólnego z faworytami w swojej kategorii. Na ich korzyść przemawia niezaprzeczalna tendencja wyborców do nagradzania postaci, którą reprezentują, a nie tłumacza. A wcześniej niewiele było bardziej zasłużonych odznaczeń niż Norma Jean Baker.

    Ten rok upłynął pod znakiem debiutantów – 16 z 20 nominowanych w kategoriach debiutantów w tych konkursach –; Z dwoma sequelami debiutującymi wśród 10 filmów nominowanych do największej dzisiejszej nagrody – z dwoma duchami branży na czele, Jamesem Cameronem i Tomem Cruisem – i dwiema europejskimi niespodziankami wśród nich, czyli możliwością, że po raz pierwszy aktorka z Marvela Universe zdobędzie statuetkę. Może to być również uroczystość uhonorowania Johna Williamsa, który w wieku 90 lat i po ogłoszeniu przejścia na emeryturę został najstarszym kandydatem. Wiele pytań i próśb ma zostać rozwiązanych w nocy 12 marca, podczas koncertu, który odbędzie się w Dolby Theatre w Los Angeles i zaprezentuje go Jimmy Kimmel.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *