Które kraje są najbardziej atrakcyjne do inwestowania w odnawialne źródła energii?

Czas snu ekspansja

Stabilność regulacyjna oraz wzrost „zielonej” energii i „surowców”, z których Hiszpania może być dumna, sprawiły, że od 2017 r. Konsekwentnie zajmuje ona wyższą pozycję w rankingu.

W czasach niepewności, takich jak te, w których żyjemy teraz, pewność ulega fluktuacjom. Jednak na froncie energetycznym istnieje niepodważalna zasada, że ​​przyszłość sektora będzie „zielona” lub nie, co inwestorzy potwierdzają rok po roku. Chociaż jest to ukryte, W 2020 roku przydzielono 303,5 miliarda dolarów, 2% więcej na opłacenie nowej energii z „czystych” źródeł na całym świecie, według EY. To druga najwyższa jak dotąd liczba w historii. Aby osiągnąć zerową emisję netto, wydatki te będą musiały wzrosnąć do 5,2 bln USD w skali globalnej, a raport doradczy w raporcie RECAI (od angielskiego akronimu) stwierdza, że ​​od 2003 r. Opracowano indeks 40 najbardziej atrakcyjnych krajów pod względem inwestowania w odnawialne źródła energii.

ESPA Znajduje się przy tej okazji pod adresem 10 miejsce Z najbardziej „atrakcyjnego” ratingu zbliżył się do dziewiątego miejsca, jakie zajął w 2011 r., Zanim problemy wynikające ze zmian regulacyjnych zniechęciły inwestorów. Według badania, jego mocną stroną jest stabilność organizacyjna i wzrost, jakiego doświadczyły firmy niezanieczyszczające w ostatnich latach. Podobnie EY zwraca uwagę na jasne średnioterminowe planowanie energetyczne i ambitne cele w ramach ustawy o zmianach klimatycznych i krajowego zintegrowanego planu na rzecz energii i klimatu do 2030 r. (PNIEC) – który obejmuje zainstalowanie „czystego” 60 gigawatów (GW) w środowisku zielonym. Mapa drogowa dla wodoru, przechowywania i nowych mechanizmów nagradzania. Antonio Martinez, partner Energi w EY, jest przekonany, że nasz kraj utrzyma swój „apetyt inwestycyjny”, podobnie jak w ostatnich dwóch latach, kiedy to rynek europejski był drugim co do wielkości pod względem fuzji i przejęć w OZE. Ponadto uważa się, że ten pozytywny trend będzie kontynuowany wraz z rozmachem aktorów już obecnych na krajowej scenie oraz pojawieniem się nowych bohaterów z „ambitnymi projektami” pod pachami.

W tej edycji Zjednoczone państwo W dalszym ciągu przewodziła dzięki ratyfikacji porozumienia paryskiego przez nowego prezydenta Joe Bidena oraz nowemu celowi emisyjnemu, który zakłada redukcję poziomu gazów cieplarnianych o 50% do 52% w 2030 r. Oraz w 2035 r., Jeśli wszystko. Postępując zgodnie z planem, spraw, aby był w 100% wolny od dwutlenku węgla. Chiny Zajęła drugie miejsce na platformie po włączeniu 72,4 GW eliki w 2020 r. I Indie To zasłużony brązowy medal za przewidywanie, że produkcja energii fotowoltaicznej przewyższy produkcję węgla przed 2040 rokiem. Dopełniają one w kolejności malejącej pierwszą dziesiątkę w Wielkiej Brytanii. Francja, Australia, Niemcy, Japonia, Holandia i nasz kraj.

Niektóre rynki, które poprawiły swoją pozycję w tegorocznym indeksie, to Brazylia (11. miejsce), po opublikowaniu wytycznych dotyczących przetargu na projekty IICA. Marynarka wojennaLub Polska (22), która zatwierdziła ustawę o zwiększeniu do 2030 r. 5,9 gigawata z tego źródła. Z kolei Japonia i Korea Południowa (odpowiednio 8 i 17) zobowiązały się do osiągnięcia zerowej emisji netto, a Włochy wzrosły (15) do lista po jego rządzie zaproponowała Przedłużenie programu aukcyjnego 4,7 GW w celu wsparcia energetyki słonecznej i wiatrowej do końca roku. na plaży. Z drugiej strony Niemcy wypadają w stosunku do ostatniego raportu ze względu na zmiany w konstrukcji przyszłych przetargów z tego ostatniego źródła, które były przedmiotem krytyki.

W innym miejscu EY to potwierdza Cele dotyczące środowiska, zrównoważonego rozwoju i ładu korporacyjnego ESG stało się priorytetem w programie inwestorów, ponieważ zainteresowanie ze strony funduszy instytucjonalnych odnawialnymi źródłami energii stale rośnie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *