Kuba będzie gospodarzem spotkania programu dźwiękowego i audiowizualnego Ibermemoria

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

HAWANA, 14 czerwca (Prensa Latina), Komitet organizacyjny wydarzenia potwierdził dziś szóste posiedzenie Międzyrządowej Rady ds. Programu Dźwiękowego i Audiowizualnego Ibermemoria w Hawanie na Kubie, 16 czerwca.

Wydarzenie poświęcone będzie Bolero, które od 24 sierpnia ubiegłego roku zostało wyróżnione niematerialnym dziedzictwem narodu kubańskiego i stara się zostać ogłoszone niematerialnym dziedzictwem ludzkości przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).

Jak zapowiada zespół kreatywny, w ciągu dnia w Sali Che Guevary Kubańskiego Instytutu Radia i Telewizji odbędzie się spotkanie „Dziedzictwo, które nas jednoczy”, w obecności badaczy z Meksyku i Kuby.

Zgodnie z programem, przewodniczący programu i dyrektor generalny Zgromadzenia Narodowego Fonotica Narodu Azteków, Pavel Granados Chaparro, wygłosi przemówienie programowe zatytułowane „Bolero w Meksyku: Starożytności Kuby”.

Podobnie muzykolog i badacz Lea Cardenas Diaz przedstawi dokument „Rytm Bolera… Dialog między kulturami, przeszłością i teraźniejszością”, który opowiada o cennym gatunku muzycznym dla wyspy i spuściźnie wielu jej kompozytorów i śpiewaków.

Cardenas Diaz będzie interweniować w imieniu Krajowej Rady ds. Kubańskiego Dziedzictwa Kulturowego i pokaże pracę wykonaną w przygotowaniu wspólnego pliku Deklaracji UNESCO.

Tłem dla tego wydarzenia był 23. Iberoamerykański Szczyt Szefów Państw i Rządów, który odbył się w Panamie w 2013 roku, a rok później wersja Veracruz przyjęła kategorię programową.

Argentyna, Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Meksyk, Nikaragua i Panama są krajami członkowskimi inicjatywy, która ma na celu „wdrożenie kompleksowych modeli konserwacji dokumentów audiowizualnych i dźwiękowych, które są częścią niematerialnego dziedzictwa krajów iberoamerykańskich”. .

Opierając się na polityce szacunku i współpracy, projekt jest świadomy różnorodności, specyfiki, potrzeb i wymagań każdego regionu i działa na rzecz ratowania i zachowania jego archiwów audio i audiowizualnych; Jak również jego promocja i wykorzystanie edukacyjne.

rgh / yrv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.