Kuba do końca miesiąca osiągnie 400 lotów międzynarodowych tygodniowo

Kuba do końca miesiąca osiągnie 400 lotów międzynarodowych tygodniowo

Kuba W ten poniedziałek ponownie otwiera swoje drzwi do Turystyka międzynarodowa Zmierza w kierunku nowej normalności, starając się zaopatrzyć swoją wyczerpaną gospodarkę w tlen, przez który przechodzi Najpoważniejszy kryzys od trzech dekad. Oczekiwane ponowne otwarcie Kuby na turystykę międzynarodową w poniedziałek 15 listopada zbiega się z obchodami 502. rocznicy w Hawanie i powrotem uczniów szkół podstawowych do klas. Platforma opozycji Archipelag zaprasza na obywatelski marsz protestacyjny Szukasz zmian politycznych na wyspie.

Kuba Osiąga całkowite ponowne otwarcie swoich granic 15 listopada z Elastyczność środków Stworzony dla najbardziej złożonego scenariusza epidemiologicznego pandemii i celu Odwrócenie spadku w sektorze turystycznym, drugie źródło dochodów z wymiany walut dla Twojej gospodarki.

Od poniedziałku wszyscy pasażerowie, którzy otrzymali szczepionkę uznaną przez służby zdrowia w ich kraju ojczystym oraz dzieci poniżej 12 roku życia będą mogli wjechać na wyspę bez negatywnego testu lub kwarantanny.

Remonty na lotnisku w Hawanie. Zdjęcie: @MaraCConcepcin1

Dla mnie Nieszczepieni podróżnicy Będą oni zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR lub testu antygenowego z akredytowanego laboratorium w kraju pochodzenia wydanego w ciągu 72 godzin przed przybyciem na Kubę.

Kubańskie władze zdrowotne wyjaśniły, że jeśli międzynarodowy podróżnik wykaże „oznaki i objawy COVID-19 lub jakiejkolwiek innej choroby zakaźnej”, zostanie skierowany do instytucji zdrowia, w której zostanie przeprowadzony test diagnostyczny.

Zegarek: Jak odbywa się szczepienie na Kubie przed ponownym otwarciem w poniedziałek?

Przepisy zdrowotne dotyczące ponownego otwarcia zwolnić z zarzutów dzieci poniżej 12 roku życia, Bez względu na narodowość, aby pokazać harmonogram szczepień lub test PCR po przyjeździe.

Utrzymują również środki, takie jak mierzenie temperatury wszystkich podróżnych podczas wjazdu i wyjazdu z kraju, obowiązkowe używanie masek i dezynfekcji rąk, a także oferują ubezpieczenie medyczne od wirusa COVID-19.

Loty do 10 lotnisk

Ministerstwo Transportu spodziewa się stopniowego wzrostu Operacje lotnicze na 10 międzynarodowych lotniskach wyspa do rozwoju Od 63 lotów tygodniowo dzisiaj do ponad 400 lotów w dwa tygodnie.

Oczekuje się, że 147 lotów ze Stanów Zjednoczonych przyleci do różnych kubańskich miast, gdzie największa społeczność kubańskich imigrantów przebywa za granicą. Dziś są tylko cztery. Z tej liczby 77 samolotów zostanie skierowanych na Międzynarodowy Port Lotniczy Jose Marti w Hawanie. American Airlines i Southwest będą latać do Hawany codziennie od grudnia

Granice morskie archipelagu określiły również rewitalizację jego stacji, aby wznowić rejsy w grudniu przyszłego roku.

Kraj zawiesił loty komercyjne i regularne w kwietniu 2020 r., aby powstrzymać ekspansję koronawirusa, a w październiku tego roku ponownie otworzył lotniska, ale z drastyczną redukcją lotów, ograniczając je do tych pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Panamy, Bahamy, Haiti, Dominikana i Kolumbia.

100 000 odwiedzających w 7 tygodni

Kubańskie władze turystyczne oczekują Przyjęcie ponad 100 000 międzynarodowych turystów w ciągu siedmiu tygodni do końca roku.

Przed przybyciem COVID na Kubę w marcu 2020 r. turystyka stanowiła około 10% PKB i była drugą najważniejszą gałęzią gospodarki po usługach profesjonalnych.

Oczekiwania na przyjęcie prawie 4,5 miliona międzynarodowych gości w 2020 roku i 9,3% spadek w 2019 roku, kiedy do kraju przyjechało 4,2 miliona turystów, zniknęły wraz z pandemią.

W pierwszej połowie 2021 r. na wyspę przybyło tylko 114 460 zagranicznych podróżnych, o 88% mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Na tym ostatnim etapie Rynek rosyjski był na szczycie wizytNastępnie Kubańczycy mieszkający w innych krajach, Niemcy, Hiszpanie i Kanadyjczycy.

Przysłużyło się to ponad półtorarocznej dekoniunkturze w sektorze Rewitalizacja i rekonfiguracja obiektów, a także budowy nowych hoteli w Hawanie w prowincji Wschodniej Holguin i Varadero, Główny biegun słońca i plaży na Kubie.

W ten sposób do fabryki hotelowej zostanie dodanych ponad 4 000 nowych pokoi z około 70 000 pokoi do ponownego otwarcia, podczas gdy plany rządowe przewidują, że w 2030 r. wyspa będzie miała ponad 103 000 pokoi.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *