Kuba dziękuje chilijskiej lewicy za wsparcie podczas Festiwalu Przytulania (+zdjęcia)

Kuba dziękuje chilijskiej lewicy za wsparcie podczas Festiwalu Przytulania (+zdjęcia)

Wydarzenie to, organizowane przez Komunistyczną Partię Chile (PCCh), co roku gromadzi przedstawicieli lewicy i świata postępowego, aby omówić najpilniejsze kwestie na poziomie krajowym i międzynarodowym.

W wypowiedziach dla gazety Prensa Latina dyplomata stwierdził, że jest to przestrzeń obrony spraw narodów sprzeciwiających się imperializmowi.

Ambasador podkreślił słowa szefa Komunistycznej Partii Chin Lautaro Carmony, który wzywał do zakończenia blokady nałożonej przez Stany Zjednoczone na Kubę i izraelskiej masakry w Gazie.

Powiedział: Na Festiwalu Uścisków zgromadziliśmy ambasadorów takich krajów jak Republika Południowej Afryki, Algieria, Wenezuela i Nikaragua, które mają jasne stanowisko przeciwko ludobójstwu narodu palestyńskiego.

Flagi i plakaty nawiązujące do Kuby i Gazy, a także narodu Sahrawi, zdobią wiele pawilonów podczas tradycyjnego spotkania, podczas którego omawiane są takie tematy, jak żądania obywateli i program legislacyjny, ruch społeczny i jego oczekiwania oraz wyzwania dla młodzieży.

Inne analizowane kwestie to wyzwania związane z integracją rządów lewicowych i postępowych, budowaniem bezpieczniejszych regionów zapewniających dobre życie oraz walka o samostanowienie ludzi i pokój na świecie.

Dyplomata przypomniał słowa historycznego przywódcy rewolucji kubańskiej Fidela Castro, że lepszy świat jest możliwy, i podkreślił, że można to osiągnąć poprzez ustanowienie pokoju.

Wskazał także na silne więzi solidarności między Kubą a Chile, które sięgają wojen toczącego się w tym karaibskim kraju o niepodległość od hiszpańskiego kolonializmu i pogłębiły się wraz z przyjaźnią między Fidelem i Salvadorem Allende.

Festiwal Uścisków to także miejsce, w którym można cieszyć się dobrą muzyką i gastronomią.

Wydarzenie ożywili znani artyści krajowi, w tym Tommy Ray Sonora, Inti Illimani, Javiera Parra Trio, Los Cadillac Pirata i Morga La Lucha.

W Parque O'Higgins można również znaleźć pokazy książek, koncerty, sprzedaż rękodzieła, pamiątki i inne przedmioty.

Uczestnicy wydarzenia, które potrwa przez cały weekend, będą mogli delektować się typowymi daniami ze wszystkich regionów Chile, a także innych krajów Ameryki Łacińskiej.

Wiersz/samochód

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *