Kuba i Arabska Republika Sahary ratyfikują chęć wzmocnienia relacji gospodarczych

Kuba i Arabska Republika Sahary ratyfikują chęć wzmocnienia relacji gospodarczych

Kuba i Arabska Republika Sahary ratyfikują chęć wzmocnienia relacji gospodarczych

2021-06-30 07:20:11 / czy radio


Zdjęcie: @Deb_invexCuba

Kuba i Saharyjska Arabska Republika Demokratyczna potwierdziły chęć dalszego wzmacniania korzystnych stosunków gospodarczych obu rządów. Podczas spotkania wiceminister handlu zagranicznego i inwestycji zagranicznych Kuby Deborah Rivas z ambasadorem narodu arabskiego w naszym kraju Omarem Bolsanem przedstawiciele rządu wymienili się możliwościami rozszerzenia stosunków handlowych między obydwoma krajami. Profil na Twitterze. Oba kraje nawiązały stosunki dyplomatyczne 21 stycznia 1980 r., chociaż przyjaźń między dwoma narodami rozpoczęła się w latach 70., wraz z utworzeniem Frontu Polisario.

Początek interwencji zdrowotnej z Abdullahem w Ciego de vila

Gmina Moron rozpocznie interwencję zdrowotną dla ludności od szczepienia kandydata Abdullaha. Pierwsza partia dotarła do powiatu w ostatnią niedzielę, w czasie, gdy powiat przeżywa jeden z najgorszych momentów epidemii COVID-19. Dr Angel Battista Diaz, regionalny dyrektor ds. zdrowia, powiedział, że ta północna prowincja Avelania została wybrana ze względu na najpoważniejsze zachowania epidemiczne wśród wszystkich gmin hrabstwa. Wezwał mieszkańców do „dalszego dbania o siebie”, podczas gdy druga chwila interwencji przychodzi do stolicy prowincji i pozostałych gmin. „Proces będzie stopniowy i rozłożony” – powiedział prasie.

Matanzas wymaga monitorowania społeczności pod kątem nowego koronawirusa

W związku z rozprzestrzenianiem się nowego wirusa Corona w prowincji Matanzas intensyfikują środki nadzoru epidemiologicznego oraz środki sanitarne, sanitarne i kontrolne w celu uniknięcia nowych infekcji. Dr Fernando Asepo Figueroa, Dyrektor ds. Higieny, Epidemiologii i Mikrobiologii Regionu, uznał pracę lekarza i pielęgniarki za kluczową w wykrywaniu objawów i prowadzeniu izolacji przypadków. Acebo Figueroa wyjaśnił, że należy udać się do gabinetów lekarskich bezpośrednio przed pojawieniem się objawów Covid, ponieważ ludzie są znani w społeczności i można osiągnąć izolację. Badania pracowników turystyki i służby zdrowia w Matanzas wzmacniają prewencję i kontrolę; Jednocześnie zakazuje przemieszczania się ludzi między gminami i prowincjami oraz nakazuje stosowanie Nasobuco i masek ochronnych.

Kuba wzywa do stworzenia odpornych systemów opieki zdrowotnej w obliczu COVID-19

Kuba zaapelowała o międzynarodową współpracę w przygotowaniu na nowe sytuacje kryzysowe, takie jak pandemia COVID-19, podczas szczytu Virtual Small Island Developing States Summit for Health. „Musimy się wzajemnie uzupełniać, dzielić się tym, co mamy, wspierać się nawzajem i uczyć się na udanych doświadczeniach, aby sprostać temu ogromnemu wyzwaniu” – powiedziała Tania Margarita Cruz, wiceminister zdrowia na Kubie. „Ratowanie życia powinno być w tej chwili priorytetem dla wszystkich” – powiedział wiceminister, przemawiając na spotkaniu, które zagłębia się w strategie „zdrowej i odpornej przyszłości”. Kuba z dumą dzieli się w tym scenariuszu nowym wynikiem flagi kubańskiej, skutecznością dwóch kandydatów na szczepionkę, Abdallah 92.28 z trzema dawkami oraz Soprana 02, która nawet bez trzeciej dawki osiąga 62. W obu przypadkach – wyjaśnił – 50 procentowa skuteczność szczepionek Covid przekroczyła 19 wymaganych przez Światową Organizację Zdrowia.

Kuba: zero tolerancji dla handlu ludźmi

Kuba powtórzyła swoją politykę zerowej tolerancji dla wszelkich form handlu ludźmi podczas czterdziestej siódmej sesji Rady Praw Człowieka ONZ. W swoim przemówieniu Juan Antonio Quintanilla, Stały Przedstawiciel Kuby w Genewie, powiedział, że największy z Antyli kontynuuje wdrażanie Narodowego Planu Działania na rzecz zapobiegania, konfrontacji i ochrony ofiar tej zbrodni, opublikowanego przez oficjalną stronę Cubaminrix . Quintanilla podkreśliła również, że rząd kubański utrzymuje procedury współpracy i terminowej wymiany informacji z odpowiednimi organizacjami, w tym z INTERPOLEM, systemem Narodów Zjednoczonych i organizacjami partnerskimi z krajów europejskich i regionu obu Ameryk, aby przeciwdziałać tej pladze.

Ciego de Ávila: faza deszczowa z rezerwami w warstwie wodonośnej

Wejście Ciego de Ávila w porze deszczowej z wystarczającymi rezerwami w zwierciadle wód gruntowych nie stanowi przeszkody dla usprawnienia sieci zasilających, przyspieszonej instalacji hydrometrów i zakończenia prac mających na celu oszczędzanie wody. Według danych Hiorvanysa Espinosa Péreza, delegata ds. zasobów wodnych w prowincji, w ciągu ostatnich czterech lat w Ciego de Ávila kanały wodno-kanalizacyjne ułożyły ponad 10 500 metrów, co jest liczbą niewystarczającą jak na potrzeby ludności. . które otrzymują usługi w zakresie wody pitnej. . W tym roku powinno zostać zainstalowanych 2500 takich urządzeń, z czego ponad tysiąc zainstalowano w domach, głównie w stolicy oraz gminach Wenezueli, Magagui i Florencji. Inne inwestycje w sektorze w prowincji Avellanian w bieżącym roku to budowa czterech kilometrów rury HDPE w łączniku La Estrella w gminie Majagua, uruchomienie łącznika miejskiego Ciego de devia oraz prace w większości dziesięć gmin woj.

Opracowali przewodnik geologiczny po Vinales, pierwszym narodowym parku geologicznym

Według raportu Prensa Latina, kubańskie i zagraniczne podmioty i instytucje są przewodnikami geologicznymi po Vinales, pierwszym narodowym parku geologicznym, który może przyczynić się w popularnym języku do turystyki naturalnej. Wskaźniki toru lotu w końcowej fazie przetwarzania między Geomining w prowincji Pinar del Río a Instytutami Geologii, Paleontologii, Geologii i Górnictwa odpowiednio na Kubie i w Hiszpanii. Po pełnym ukończeniu będzie to krok naprzód w rozpowszechnianiu wiedzy geologicznej kraju, Pinar del Río i Vinales w popularnym języku i dla turystyki przyrodniczej, twierdzą eksperci. Według specjalistów z branży Vinales posiada ważne dziedzictwo geologiczne, reprezentowane przez 57 stanowisk geologicznych, z których 10 ma wartość międzynarodową, 23 z nich ma charakter krajowy, 18 ma znaczenie regionalne, a 6 ma znaczenie lokalne. Poinformował o zatwierdzeniu przez UNESCO Międzynarodowego Dnia Różnorodności Geograficznej, który ma się odbyć 6 października każdego roku, co przy wsparciu krajów i organizacji na całym świecie umożliwi zacieśnienie współpracy dwustronnej i wielostronnej.

Fabryka Las Tunas wznawia produkcję rękawic dla sektora zdrowia

Po sześciu miesiącach paraliżu fabryka produktów lateksowych w Las Tunas znów zaczyna działać. Wyzwaniem jest wyprodukowanie 283 000 par rękawiczek do użytku domowego do lipca przyszłego roku. Według Cubadebate, głównym celem tego wejścia będzie sektor zdrowia. Jedyny tego typu podmiot w kraju wznowił pracę wraz z przybyciem pod koniec maja dwóch kontenerów z surowcami. Odśrodkowa dostawa 25 996 kilogramów naturalnego lateksu, głównego surowca używanego do produkcji zamówionego produktu, a także gatunki importowanych komponentów, które były już w fabryce, pozwolą dostarczyć rękawice w środku złożonej epidemii scenariusz, przez który kraj przechodzi z COVID-19. Koszt tego importu wyniósł prawie dwa miliony pesos, a nowa partia materiałów ma przybyć we wrześniu, co pozwoli na kontynuowanie produkcji do końca roku.

Otwarcie pierwszego hotelu w mieście dla społeczności LGBTQ+ na Kubie

Gaviota Tourism Group wraz z hiszpańską siecią hoteli Axel Hotels ogłosiły otwarcie w Hawanie pierwszego hotelu miejskiego na Kubie dedykowanego społeczności LGTBIQ+. W oficjalnym oświadczeniu dodano, że informacje te zostały opublikowane w odpowiednim czasie za pośrednictwem sieci społecznościowych. List wskazywał, że jest to Hotel Telegrafo, który znajduje się na skrzyżowaniu ulic Prado i Neptuno, w bardzo centralnym miejscu Starej Hawany. Z informacji wynika, że ​​jego ponowne otwarcie będzie zależało, poza sytuacją epidemiologiczną związaną z Covid-19 i jego środkami ochronnymi, od wznowienia regularnych lotów i wynikającej z tego rewitalizacji turystyki. W tym sensie Silvia Pérez, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu Axela, skomentowała na stronie internetowej Gavioty, że jej hotele to przestrzenie zaprojektowane przez i dla społeczności LGTBIQ+. Ale dał jasno do zrozumienia, że ​​jego hotele na całym świecie przyjmą każdego.


You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *