Kuba jest obecna na Narodowym Dniu Gruzji

Kuba jest obecna na Narodowym Dniu Gruzji

Baku-. Ambasador Kuby w Gruzji i jego świta z Azerbejdżanu Carlos Valdes uczestniczyli dziś w obchodach Dnia Niepodległości Państwa Południowokaukaskiego.

Zgodnie z tym, co Valdes powiedział Prensa Latina, w trakcie swojej działalności przekazał swojemu gruzińskiemu odpowiednikowi w Azerbejdżanie Zurabowi Pataradze gratulacje przesłane przez kubańskiego szefa państwa Miguela Diaz-Canela z okazji święta narodowego Gruzji.

Valdes wyjaśnił, że w ramach działalności dyplomatycznej odbył krótkie rozmowy z premierem Azerbejdżanu Alim Asadowem, który przewodniczył delegacji swojego kraju na obchody Dnia Niepodległości Gruzji.

Również szef Misji Kubańskiej w Baku przekazał Asadowowi gratulacje od narodu i rządu Azerbejdżanu z okazji święta narodowego obchodzonego 28 maja.

Ze swojej strony premier zwrócił się do ambasadora kubańskiego o wyrażenie wdzięczności w imieniu rządu Azerbejdżanu prezydentowi Diaz-Canelowi za przesłane gratulacje.

Azerbejdżan, Gruzja i Armenia były częścią Republiki Zakaukaskiej, która powstała w 1917 roku po Wielkiej Październikowej Rewolucji Socjalistycznej, ale w maju 1918 roku strony zdecydowały się na separację i utworzenie niepodległych państw.

I tak 26 maja w Tbilisi pojawiła się Republika Gruzji, a dwa dni później, 28 maja proklamowano Demokratyczną Republikę Azerbejdżanu, daty, które oba państwa do dziś uznają za swoje Święto Niepodległości.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *