Kuba kończy 60 lat współpracy medycznej poza bólem i śmiercią – Escambray

W ciągu tych sześciu dekad kubańscy specjaliści udzielili ponad dwóch miliardów konsultacji i wykonali ponad 16 milionów operacji.

Stała współpraca, która trwa od 25 lat i będzie nadal przynosić korzyści mieszkańcom Haiti, świadczy o bezinteresowności kubańskiej współpracy. (fot. PL)

Władze sanitarne potwierdziły, że Kuba obchodzi 60. rocznicę rozpoczęcia współpracy medycznej, z satysfakcją służąc blisko trzem milionom ludzi w 165 krajach, co jest wyjątkowym gestem humanitarnym w skali świata.

Z blisko trzema tysiącami profesjonalistów pozostających w kraju po zwycięstwie rewolucji w styczniu 1959 roku, karaibska wyspa postanowiła wysłać pierwszą brygadę profesjonalistów do Algierii 23 maja 1963 roku, poinformowali w poniedziałek specjaliści z Ministerstwa Zdrowia. Również z tych MSM.

Przy Okrągłym Stole przypomniano różne momenty tej niezwykłej karty medycyny kubańskiej.
Przy Okrągłym Stole przypomniano różne momenty tej niezwykłej karty medycyny kubańskiej.

W przestrzeni radiowej i telewizyjnej Mesa Redonda przypomina się, że w ciągu tych sześciu dekad kubańscy profesjonaliści udzielili ponad dwóch miliardów konsultacji i przeprowadzili ponad 16 milionów interwencji chirurgicznych, podczas gdy ponad trzy miliony dzieci urodziło się w rękach lekarzy , techników i personelu pielęgniarskiego w większości przypadków w trudnych i ekstremalnych warunkach geograficznych.

Misje ratunkowe naznaczyły tę współpracę medyczną oferowaną przez Kubę, rozmieszczaną przez wszystkie jednostki z wielką odpowiedzialnością i zaangażowaniem oraz w sytuacjach zagrożenia życia, nie tylko ze względu na ryzyko zakażenia w przypadku epidemii, ale także w sytuacjach zbrojnych konflikt.

Uczestnicy podali przykład stałej współpracy, która trwa od 25 lat i będzie nadal przynosić korzyści mieszkańcom Haiti, kraju narażonego na klęski żywiołowe, epidemie, nierównowagę polityczną i społeczną, który nawet w najtrudniejszych chwile, widział obecność kubańskich pracowników służby zdrowia.

W swoim wystąpieniu dr Michael Cabrera Laza, dyrektor Centralnej Jednostki Współpracy Medycznej, podkreślił różne momenty tej wyjątkowej karty medycyny kubańskiej, podkreślając m.in. rozpoczęcie programu Barrio Adentro w Wenezueli i konfrontację z Covid – 19 z 58 batalionami medycznymi w 42 krajach.

Najnowsze, destaco, los terremotos in Siria y Türkiye en febrero de este año demostraron la entereza de los profesionales y technicos de la salud, quienes en menos de 48 horas Conformaron una brigada de 32 colaboradores, y partieron para atender a los afectados de esos Choroby naturalne.

Pierwsza Wiceminister Zdrowia Publicznego Tania Margarita Cruz przyznała, że ​​członkowie Kubańskich Brygad Medycznych to duża rodzina pełna miłości, altruizmu i solidarności, zasad, które pozwalają nam kontynuować to piękne dzieło, które narodziło się i promowano 60 lat temu i że oni przyjąć sens życia, a nie środek do niego.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *