Kuba kwestionuje wpisanie jej na czarną listę Stanów Zjednoczonych w sprawie wolności religijnej

Agenci aresztują 11 przemytników za transport migrantów w północnym Meksyku
Ta treść została opublikowana 03 grudnia 2022 – 01:32

HAWANA, 2 grudnia (EFE) – Kuba w piątek zakwestionowała włączenie jej na czarną listę sporządzoną przez Stany Zjednoczone, która pojawia się wśród grupy krajów, które rząd w Waszyngtonie uważa za naruszające wolność religijną, co niesie ze sobą potencjalne sankcje.

„Umieszczenie naszego kraju na arbitralnej liście pokazuje, że rząd USA ponownie musi uciekać się do nieuczciwych oskarżeń, aby utrzymać niezrównoważoną politykę nadużyć wobec narodu kubańskiego” – napisał na swoim profilu minister spraw zagranicznych Al Jazeery Bruno Rodriguez. Świergot.

Stwierdził również, że „powszechnie wiadomo, że na Kubie istnieje wolność religijna”.

Kuba i Nikaragua znalazły się w piątek na liście krajów o szczególnym znaczeniu, opracowywanej corocznie przez Departament Stanu USA, która obejmuje Chiny, Arabię ​​Saudyjską, Koreę Północną, Rosję, Iran, Pakistan, Birmę, Erytreę, Tadżykistan i Turkmenistan.

Stany Zjednoczone umieściły na liście także Algierię, Republikę Środkowoafrykańską, Komory i Wietnam, a także organizacje takie jak ugrupowania terrorystyczne Asz-Szabab, Boko Haram i Państwo Islamskie (ISIS), a także talibowie i Jemen Huti. i rosyjska paramilitarna Grupa Wagnera.

Rząd Stanów Zjednoczonych co roku sporządza listę krajów na świecie, które dopuszczają się „poważnych naruszeń wolności religijnej”, takich jak tortury, zatrzymania i wymuszone zaginięcia ludzi za ich przekonania, zgodnie z Międzynarodową ustawą o wolności religijnej z 1998 roku.

Kraje objęte programem podlegają potencjalnym sankcjom, takim jak anulowanie wymian naukowych i kulturalnych, zawieszenie pomocy rozwojowej, zablokowanie pożyczek lub ograniczenia eksportowe.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział w oświadczeniu, że jego kraj „nie będzie stał bezczynnie” w obliczu prześladowań religijnych.

„Będziemy nadal uważnie monitorować wolności religijne na całym świecie, stając w obronie tych, którzy cierpią prześladowania i dyskryminację” – dodał sekretarz stanu USA. EFE

rmo/jce/laa

� EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe jest wyraźnie zabroniona, bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *